Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise - aktuální report z 27.01. - 01.02.2019 - SNOW.cz

Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise aktuální report z 27.01. - 01.02.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Aosta

Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.01.2019 do: 01.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Konečně si zalyžuji pod bájným Matterhornem! Plním si tak svůj velký sen. Cenově přijatelné to je ještě v Cervinii, a tak sem vyrážíme na týden ve třech chlapech na báječnou dovolenou! Je to poněkud z Čech dál, ale stálo to za to. Matterhorn nás vítá krásným slunečným počasím, které je mrazivé a celkem i větrné, a to byl taky hlavní problém skoro celý týden.
Je zde lyžování od 2 000 do 3 500 m n. m. a počasí dokáže být dosti drsné, a to hlavně vítr. Do Švýcarska to šlo se jet sklouznout v týdnu jen dvakrát! Zde chce zvážit nákup skipasu na celou oblast. Jeho rozšíření něco stojí a za špatného počasí se tam nemusíte dostat vůbec. :-( Přikoupení na místě stoji na jeden den 35 euro, jinak vyjde rozšíření na celou oblast na šest dní, když ho koupíte v ČR, na 1 700 Kč. Bylo to velmi povedených šest dní kolem bájného Matterhornu, kdy se nám třeba v pátek neukázal ani na chvíli:-(, jak zde hustě sněžilo, ale zase se dalo užít něco ve volném terénu, co zde napadlo čerstvého prašanu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde velmi rozmanité, a to převážně červené barvy. Sem tam narazíte i na černou, ale to je spíš výjimka. Celý areál začíná od 2 000 m n. m. a šplhá až ke kótě 3 500 m n. m. na Plateau Rosa. Trošku níže je položený vrch Theodulpass 3 301 m n. m., odkud se dá sjet do Zermattu (když se to může) jako z Plateau Rosa, nebo samozřejmě zpět do Cervinie. Převýšení může být skoro na jeden zátah 1 500 výškových metrů.
Areál nabízí 45 sjezdovek. Moje nejoblíbenější sjezdovky byly červené dálnice z Theodulpassu - Bontadini 2 a na ni navazující Fornet 1. Krásná modrá dálnice o délce 3,5 km je u šestisedačky Panceron, u které jsou taky super volné terény. Většina areálu je zalitá sluncem, když ale svítí, pak jsou sjezdovky super čitelné.

Sněhové podmínky:

Sněhu je zde od 50 do 150 cm, ale po pátečním sněžení, kdy připadlo 30 až 40 cm prašanu, se podmínky dosti zlepšily, hlavně pro jízdu volným terénem. Lavinové nebezpečí bylo jen na dvojce - paráda. Jinak byly sjezdovky krásně tvrdé a zmrzlé. Jen na některých spodních partií v prudších místech se tvořily místy malé muldy. Jinak to byla nádhera.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko má velmi rozmanitou síť lanovek od pomalých tří- a čtyřsedaček po odpojitelné čtyř- a šestisedačky s bublinou. Z Cervinie vede na vrchol Plateau Rosa sekce tří kabinových lanovek. První je velkokapacitní kabina pro několik desítek lidí (ta jezdí jako první v areálu již po osmé hodině). Souběžně s ní šplhá ještě malá kabinková lanovka pro osm lidí na Plan Maison, kde se dá přestoupit na další sekci kabinkové lanovky, která je ale ke stání a pro 12 lidí. Ta vás dopraví až na Laghi Cime Bianche, odkud to jde ještě výše, a to krásnou velkokapacitní kabinou na Plateau Rosa 3 480 m n. m. Ve středisku jsem zahledl i krátké pomy a pojizdné koberce. I když mají Italové napsané, kdy mají otevírat lanovky, tak to nikdy nezačínalo přesně na čas. :-( Deset minut sem, deset tam. To mě pěkně vytáčelo, a to jsem zde čekal na první lano - je to taková moje úchylka jet první a rozrýt si ten manžestr sám.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Největší překvapení! Takhle málo lidí jsem dlouho na lyžích neviděl. Fronty nikde ani omylem, dokonce se muselo čekat, až dorazí lyžaři, aby naplnili ty dvě velkokapacitní kabiny. Paráda!

Občerstvení a aprés-ski:

Chat, hospod, různých samoobslužných restaurací je zde dost, ale ceny jsou dosti vysoké: polévky 10 až 12 euro, pivo kolem 6 euro, svařák od 5 euro, jídla začínají na 10 eurech. Nic pro mě, najím se přece až po lyžování - mám na to celý večer a noc :-D a s plným pupkem se hezky spinká! :-P

Doprava do střediska a parkování:

Z Jičína to je sem do Cervinie cca 1 300 km, které zvládáme za 14 hodin, a to přes Prahu, Mnichov, Innsbruck, Brenner, Veronu, Milán až do údolí Aosta po dálnici, jen posledních 25 km je po klikatící se silnici z údolí Aosta až do Cervinie, a to může být zrádné, když napadne sníh. Nyní to tak ale nebylo. Sněhové řetězy pro jistotu s sebou! Poplatky za dálnice a průjezd Brenerrem na jednu cestu byly 60 euro, a to není málo.
V Itálii je benzín na dálnicích za 1,6 až 1,8 euro ! Levněji se dá natankovat mimo dálnice, a to o dost. My tankujeme ve městě Chatillon, to je na silnici, která již stoupá do Cervinie a zde je benzín na samoobslužné pumpě za 1,43 euro, ale než se nám podaří ze stojanu dostat nějakou tu kapku, tak nám to trvá, zase nějaká novinka - samoobslužná benzinka. :-P Ceny na rakouských a německých dálnicích jsou o něco málo nižší než v Itálii. Cestou zpět je zasypán sněhem Brenner (je uzavřen), a tak jedeme až k Benátkám a přes Udine, Villach, Salcburk, Č. Budějovice a do Jičína. Cesta je sice o 100 km delší, ale nemusíme čekat několik hodin před Brennerem, až ho zprovozní. Dík řidiči naší Fábie kombi za velmi bezpečné svezení tam i zpět. :-D

+ plusy

 • Kam se podíváš tam na tebe kouká Matterhorn, když je vidět
 • Velké převýšení sjezdovek
 • Vysoká nadmořská výška Cervinie
 • Super úprava tratí
 • Velmi málo lidí
 • Krásně členité a dlouhé sjezdovky

- mínusy

 • Vzdálenost z ČR
 • Ceny občerstvení
 • Extrémní počasí - mráz,vichr ve vyšších partích střediska
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 15.03.2023  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: 22988
 • hodnocení:

Na lyžování v Cervinii jsme měli smůlu. Počasí v době návštěvy moc nepřálo, buď foukal silný vítr, nebo napadlo tolik sněhu, že sedlo mezi Cervinií a oblastí Valtournenche bylo uzavřeno. V neděli a úterý jsme startovali z Valtournenche, ve středu jsme dojeli přímo do Cervinie, ale foukalo tak, že je...

08. - 13.04.2019  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: TMa
 • hodnocení:

Matterhorn ski paradise je rozlehlé přeshraniční středisko, které nezaostalo za očekáváním. Dobrodružnější terény jsou na švýcarské straně včetně výhledů na legendární hory a ledovce. Je ovšem třeba začínat brzo, neboť oblast Sunegga je špatně propojena při cestě zpět.
Problém je totiž čas, když s...

20.01.2019  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: BSNB
 • hodnocení:

Cervino nás zklamalo. Na to, že je to prý jedno z nej středisek, je to bohužel opravdu hodně slabé. Vše je zastaralé, neudržované. Už to, jak jsem viděla, že zasněžují v půlce ledna, mě trošku zarazilo, ale ok, za to, že není moc sněhu dole, nemůžou. Koupili jsme si skipas na italskou stranu za 50 eur na osobu. Kabinková lanovka, ve které si nemáte na co sednout, ani přes poškrábane "sklo" nemáte výhled. Obsluha vleků v silně podnapilém stavu se s vámi baví jak s frackem. Poté se přestoupí do obrovské kabiny, kde se všichni na sebe mačkají a žďuchají... Hory jsou ale úžasné, krásné, když je slunečno, je to opravdu krása. Pro snowboard jsou ale za trest. Vždy sjedete kousek a rovina, ani rychlost nepomůže a několikrát musíte jít pěšky. Restaurace předražené, za polívku 15 euro. WC jsou turecké, tzn. díra v zemi. Po jednom dni strávenem v Cervinii jsme se nakonec rozhodli odjet do rakouských Alp.

13. - 18.01.2019  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: Shopi92
 • hodnocení:

Z naší týdenní návštěvy v Cervinii mám takové rozpačité pocity, počasí jak na houpačce, přejezd do Švýcarska možný vlastně jen ve dvou dnech z celého týdne (nepočítám-li poslední půlden). Ne že by mi to vadilo, ale docela mě překvapilo, že většina ubytovacích kapacit byla prázdná, středisko jako tak...

23. - 24.05.2018  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: TheNecumson
 • hodnocení:

Sezonu jsem zakončil dvoudenním skialpem v areálu Cervinia na dohled od Matterhornu (v horních partiích se lyžovalo do 27.5., letní lyžařská sezona se rozbíhá od 29.6.). Sněhu je stále dost, po sjezdovkách se dá vystoupat i sjet až k dolní stanici lanovky v Cervinii (cca 2 000 m n. m.). K občerstvení doporučuji bar - ristorante Les skieurs d'antan u dojezdu sjezdovky číslo 7. V tuto dobu je ve městě duchů těžké najít cokoli otevřeného, ať už k noclehu nebo občerstvení.

26. - 29.01.2017  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: skatona
 • hodnocení:

Prodloužený víkend ve středisku Breuil Cervinia Valtournanche znamenal parádně strávených pár dnu na horách. Pár much to mělo, ale chybu ne. Jezdili jsme si sice jen na italské straně, ale bohatě to na ty 3 dny stačilo a díky akci 1+1 s minerálkou Sant Anna to vyšlo na 21 € na den. Ten pocit jezdit ...

11.08.2015  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: moloch
 • hodnocení:

Jednodenní výpad na ledovec Plateau Rosa jsem plánovali jako ochutnávku ledovcového lyžování pod Matterhornem uprostřed léta, kdy v Praze panovaly teploty okolo 35 °C.

V srpnu se zde jezdí do 13 h na lyžích, pak se vleky vypnou a dá se ještě naposledy sjet dolů. Jinak se lanovkou můžete vrátit za...

19. - 26.04.2014  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

 • autor: hama
 • hodnocení:

Bezvadné lyžařské možnosti jak na italské, tak na švýcarské straně střediska. Jelikož nás při příjezdu přivítala silná chumelenice, jak uprostřed zimy, dopřálo nám tím středisko kvalitní přírodní prachový sníh ve vyšších polohách po celý týden pobytu i koncem dubna.
Následovaly pak dlouhé dny plné...

03. - 10.03.2012  | Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

Lyžařská oblast Breuil - Cervinia - Valtournenche - Zermatt je jednou z největších v Alpách, s pestrou nabídkou sjezdovek všech úrovní, které se táhnou přes tři údolí ve dvou zemích, v Itálii a Švýcarsku, z 3 883 m z Malého Matterhornu sestupně až do 1524 metrů ve Valtournenche.

350 km sjezdovek ...

Bormio

Bormio

Bormio

Bormio

Bormio

Bormio

SNOW tipy

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 50 km