Val Cenis - aktuální report z 27.01. - 01.02.2019 - SNOW.cz

Val Cenis aktuální report z 27.01. - 01.02.2019

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Val Cenis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Shopi92
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.01.2019 do: 01.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vyrazit s partou do Val Cenis byla trochu střelba do prázdna, opravdu jsem netušil, co nás čeká a musím přiznat, že jsem byl více než mile překvapen. Žádné fronty, krásné výhledy, dlouhé sjezdovky - přesně to, co člověk od týdnu s přáteli na horách čeká. Počasí přálo, sníh postupně připadával každou noc a přes den bylo jasno, nebýt posledního dne, kdy nás počasí vyhnalo, by se vše dalo označit za naprostý ideál.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velký výběr modrých a červených svahů, které jsou poměrně rozmanité, je pro týdenní pobyt dostačující, tedy pokud nechcete denně hoblovat 70 km a více. Dvě černé sjezdovky jsou spíše na zpestření. Ani v horních částech nečekejte široké pláně, každopádně šířka většiny sjezdovek je naprosto dostačující, jen v některých pasážích jsou sjezdovky dost úzké, převážné v dolních částech areálu. Zelené sjezdovky jsou opravdu jen traverzy, na jízdu nic moc.

Sněhové podmínky:

Kromě posledního dne, kdy vítr zavřel celé středisko, a nás tak vyhnal dříve domů, by se daly podmínky označit za naprosto ideální. Od neděle až do čtvrtka bylo vždy hlášeno špatné počasí, ale vždy se to vybralo a třikrát nám i přes noc napadl čerstvý prašan, takže došlo i na prášení ve volném terénu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová lanovka je pohodlná, i když kdyby byla vytažena ještě o něco výše, asi by to ničenu neuškodilo. Ostatní klasické šestisedačky naprosto dostačující, i když by se jim hodila bublina. Modernizaci by snad jen zasloužil sedák na Mont Cenis.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na lanovkách naprosto bez front, na některých úzkých částech svahu bylo sice potřeba občas zpomalit, ale bylo to spíše vinou místních instruktorů, kteří naprosto ignorují všechny ostatní lyžaře a jsou schopni bez problému roztáhnout celou skupinu začátečníků přes celou sjezdovku.

Občerstvení a aprés-ski:

Barů a restaurací je dostatek, ceny více než nadprůměrné a místní francouzsko-savojská kuchyně je dosti specifická.

Doprava do střediska a parkování:

Dojezd z ČR do střediska po suché silnici, od dálnice jen cca 20 km do hor, takže pohodová cesta, i když byla poměrně dlouhá.

+ plusy

 • Dostatek sněhu
 • Přístupný volný terén
 • Bez front
 • Propojenost skibusem mezi oběma městy

- mínusy

 • Sedačky bez bublin
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 14.03.2015  | Val Cenis

 • autor: Jiřa
 • hodnocení:

Středisko Val Cenis leží téměř na konci údolí Haute Maurienne na hranici s Itálií. Jde na francouzské poměry o menší středisko z avizovanými 120 km sjezdovek, v nadmořské výšce 1 400 až 2 800 m n. m. Toto převýšení cca 1 400 metrů je v praxi opravdu využitelné. Lyžuje se na severních svazích nad měs...

Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

Mosty u Jablunkova

SNOW tipy