Bouřňák - aktuální report z 09.02.2019 - SNOW.cz

Bouřňák aktuální report z 09.02.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Bouřňák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.02.2019 do: 09.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé středisko, vzdálené hodinu jízdy od kraje Prahy. Celkem překvapilo, ale jsem zvyklý na větší a modernější střediska. Ceny za skipas 400 Kč /4 h trošku vyšší vzhledem k vlekům. Pěkná černá a sousední červená napravo, jinak sjezdovky úzké. Čekal jsem to horší. :)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Černá příjemně překvapila, sousední červená taky jinak spíš cesty. Vzhledem ke kapacitě vleků sjezdovky nejsou přeplněné.

Sněhové podmínky:

Nahoře 50 cm mimo sjezdovky dole asi taky, černá ok, ostatní místy kamínky. V Teplicích holo, sníh přibýval posledních 8 km docela rychle, letos je každý metr nadmořské výšky znát

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Opravdu historie, ale i když byla sobota tak se nečekalo skoro vůbec, akorát byla závada na kotvě a asi hodinu nejezdila, pak čekačka asi 8 minut. Rychlejší vleky nejsou reálné vzhledem k šíři sjezdovek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na sjezdovkách vzhledem ke kapacitě vleků skoro sám takže příjemné. V sobotu se jezdilo skoro bez čekání. Docela příjemné středisko, ale holt menší převýšení a šířka sjezdovek.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny velmi lidové: klobása 60, párek v rohlíku 25. Docela změna oproti Krkonošům.

Doprava do střediska a parkování:

Od Prahy hodina cesty, bez komplikací.

+ plusy

 • Málo lidí
 • Černá sjezdovka

- mínusy

 • historické vleky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.01.2019  | Bouřňák

 • autor: pedrod
 • hodnocení:

Pro Tepličáky a snad i Ústečáky je to domácí středisko, ale je snadno přístupné i z Prahy a severní části středních Čech. Středisko není velké a na víkend lze očekávat asi dost lidí, takže osobně bych ho normálně pro návštěvu nevolil. Má ale jednu lákavou vlastnost, a to večerní provoz (středa, sobo...

19.02.2017  | Bouřňák

 • autor: BigBang
 • hodnocení:
Po oblevě zavřena Nová, Pařezovka a Turistická. Slalomák s vydřenými místy v horní a spodní třetině. Hrobská pěkně upravená, pruhy od rolby bez znatelnějších výškových rozdílů. Pár míst s prosvítající hlínou. Jedno místo hned kousek pod výstupem, další dvě pod terénními vlnami v dolní části. Povrch ráno zmrzlý firn, postupně povoloval. Nejlépe jsem si zajezdil na mých dlouhých práskačkách cca poslední hodinu před odjezdem v půl dvanácté. Naškrábaná krupice začala tvořit náhraby, tvrdý podklad taktéž povolil. Na takové podmínky jsem čekal od rána - vzhledem k volbě lyží, které svou měkkostí nejsou na tvrdo vhodné, nicméně v měkkém jedou jako tank. Celé dopoledne svítilo slunce, úplná jarní Itálie. Část Hrobské podél vleku zavřená, trénovali zde závodníci, nicméně horní část nebyla příliš dobře upravená - velké schody mezi pruhy od rolby. Toalety čisté v nové unimobuňce pod Slalomákem.

26.01.2017  | Bouřňák

 • autor: BigBang
 • hodnocení:

Bouřňák, středisko v nedávné minulosti propírané pozemkovými spory a proslavené bohužel již ukončeným Bestsjezdem, je domovským kopcem Teplic, od nichž je vzdálem přibližně 10 km. A je i domovským kopcem mým. Proto se zde v reportu promítne nejen zkušenost z daného jednoho dne, ale pravděpodobně i č...

31.01.2011  | Bouřňák

Bouřňák v Krušných horách nabízí za přijatelné ceny rozmanité tratě všech náročností. Svou velikostí a hlavně rychlou dostupností je pro středo- a severočeské lyžaře dobrým magnetem, proto je zde o víkendech většinou více lyžařů, než byste chtěli. Středisko se dá pomyslně rozdělit na mikulovskou a h...

21.02.2009  | Bouřňák

Krušnohorský Bouřňák je domovským kopcem Teplic, ale rychle dostupný je díky své poloze na vstupu do hor také z Prahy. Sjezdovky stékají z vrcholu severovýchodním a jižním směrem a překvapí svým solidním sklonem. V okolí vede udržovaná, ale nepříliš známá spleť běžeckých stop.

Aktuální repor...

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 9