Bouřňák - aktuální report z 30.01.2019 - SNOW.cz

Bouřňák aktuální report z 30.01.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Bouřňák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: pedrod
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.01.2019 do: 30.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro Tepličáky a snad i Ústečáky je to domácí středisko, ale je snadno přístupné i z Prahy a severní části středních Čech. Středisko není velké a na víkend lze očekávat asi dost lidí, takže osobně bych ho normálně pro návštěvu nevolil. Má ale jednu lákavou vlastnost, a to večerní provoz (středa, sobota), navíc hned na dvou sjezdovkách. Proto jsem se po několika letech rozhodl nabízenou možnost opět využít.
Středisko bylo před několika lety po určitou dobu paralyzováno nevyjasněnými majetkovými poměry v části území na temeni kopce poblíž hotelu Bouřňák, kde končily dva hlavní vleky. Záležitost byla i medializována, nyní se však situace snad již na delší dobu uklidnila.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dominatní je černý Slalomový svah, který má průměrný sklon cca 35 %, jeho délka je přes 700 m. V celé délce je osvětlený. Vzhledem ke sklonu je vhodný pro zdatnější borce. Mírnější je pak na jižním svahu červená Hrobská. Večer je osvětlená, a tím i sjízdná, pouze horní část, odhaduji tak 600 m. Domnívám se, že v současné době spodní část s delším vlekem nefunguje ani přes den. Ostatní sjezdovky jsem nezkoušel, pro večerní provoz nejsou uzpůsobeny.
Bouřňák si pamatuji už z dětství, respekt tehdy vzbuzoval zejména slalomák, pochopitelně, že v 70. letech minulého století netknutý pásy jakékoli rolby. Boule byly tak velké, že jako dítě jsem jednu bouli sjel a na tu další musel téměř vyšlapat stromečkem. Tak to je dnes jiné, úprava svahů rolbou je poměrně kvalitní.

Sněhové podmínky:

Dole v Teplicích téměř sníh nebyl, ale na kopci je sněhu dost. Okolo vrcholu je poměrně kvalitní přemrzlý prašan mimo sjezdovky. Na sjezdovce je směs technického a přírodního sněhu. Podklad je umrzlý a v průběhu provozu na některých mistech vystupuje na povrch. Na tvrdém podkladě je sypký přemrzlý prašan, s ubývající nadmořskou výškou přechází místy do hrudek nebo sypkého hrubozrnějšího písku. Na Hrobské je všude hezký vodivý sníh, prakticky bez ploten. Na pravé horní větvi Hrobské se intenzivně dosněžovalo technickým sněhem. Ve výsledku se pro danou lokalitu a nepříliš velkou nadmořskou výšku jednalo o velmi dobré sněhové podmínky. V průběhu večerního lyžování se kvalita nějak zásadně nezhoršovala. Pro úplnost dodávám, že před večerkem byly svahy kvalitně upraveny po denním provozu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Slalomáku jezdila dvoukotva, souběžná poma byla mimo provoz - domnívám se, že nejezdila ani přes den. Možná jen o víkendu. Hrobskou obsluhuje poma, bohužel v průběhu večera začala nějak stávkovat. Během jízdy nahoru třeba i vícekrát na nějakou chvíli zastavila, aby se pak zas sice rozjela, od určité doby patrně i menší rychlostí. Za to musím s vločkou dolů, obzvláště, když cena za večerní lyžování je poměrně vysoká (350 Kč) v porovnání s některými jiným středisky, i když možná ne s tak velkou nabídkou večerního lyžování, jako je na Bouřňáku.
Zázemí jsem nevyužil, nicméně zdá se, že nic nechybí. Dole pod Slalomákem je i půjčovna vybavení.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na dolním parkovišti stála cca stovka aut. Podle SPZ zřejmě ví o Bouřňáku i dost sousedů ze Saska.
Vlek podél Slalomáku stíhal pobrat zájemce prakticky bez fronty rovnou na kotvy, na Hrobské se tvořila fronta na 2 až 3 min. Časté výpadky vleku však prodlužovaly neproduktivně strávený čas nad únosnou míru - škoda, jinak by to bylo velmi pěkné večerní lyžování.

Občerstvení a aprés-ski:

Bufet dole pod Slalomákem se může hodit, ale nevyužil jsem. Nahoře na Hrobské je druhý bufet, přestože byl v provozu i večer, neměl asi tentokrát velký "kšeft", protože byl částečně odříznut technickým sněžením, boční větev sjezdovky tímto směrem byla uzavřena. Hotel Bouřňák očividně mimo provoz (závěje na potemnělých oknech), dole u parkoviště svítila restaurace Cepín a penzion Hubert, ale nezkoušel jsem.

Doprava do střediska a parkování:

Naprosto bezproblémová cesta po holém asfaltu až na parkoviště. Z parkoviště odklizen sníh, zůstala ledová vrstva, která nebyla na obtíž. Po dálnici z okraje Prahy až na místo 1 hod., velmi dobře dostupné i z měst a obcí severní poloviny Středočeského kraje - max. za 1:30 hod.

+ plusy

 • Dva osvětlené svahy
 • Nevelká zalidněnost při večerním provozu
 • Kvalitní úprava sjezdovek
 • Bezproblémová doprava po silnici
 • Užitečné informace na webu střediska

- mínusy

 • Výpadky vleku na Hrobské
 • Dražší cena za večerní lyžování

Zajímavé odkazy

http://www.scbournak.cz/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2019  | Bouřňák

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Malé středisko, vzdálené hodinu jízdy od kraje Prahy. Celkem překvapilo, ale jsem zvyklý na větší a modernější střediska. Ceny za skipas 400 Kč /4 h trošku vyšší vzhledem k vlekům. Pěkná černá a sousední červená napravo, jinak sjezdovky úzké. Čekal jsem to horší. :)

19.02.2017  | Bouřňák

 • autor: BigBang
 • hodnocení:
Po oblevě zavřena Nová, Pařezovka a Turistická. Slalomák s vydřenými místy v horní a spodní třetině. Hrobská pěkně upravená, pruhy od rolby bez znatelnějších výškových rozdílů. Pár míst s prosvítající hlínou. Jedno místo hned kousek pod výstupem, další dvě pod terénními vlnami v dolní části. Povrch ráno zmrzlý firn, postupně povoloval. Nejlépe jsem si zajezdil na mých dlouhých práskačkách cca poslední hodinu před odjezdem v půl dvanácté. Naškrábaná krupice začala tvořit náhraby, tvrdý podklad taktéž povolil. Na takové podmínky jsem čekal od rána - vzhledem k volbě lyží, které svou měkkostí nejsou na tvrdo vhodné, nicméně v měkkém jedou jako tank. Celé dopoledne svítilo slunce, úplná jarní Itálie. Část Hrobské podél vleku zavřená, trénovali zde závodníci, nicméně horní část nebyla příliš dobře upravená - velké schody mezi pruhy od rolby. Toalety čisté v nové unimobuňce pod Slalomákem.

26.01.2017  | Bouřňák

 • autor: BigBang
 • hodnocení:

Bouřňák, středisko v nedávné minulosti propírané pozemkovými spory a proslavené bohužel již ukončeným Bestsjezdem, je domovským kopcem Teplic, od nichž je vzdálem přibližně 10 km. A je i domovským kopcem mým. Proto se zde v reportu promítne nejen zkušenost z daného jednoho dne, ale pravděpodobně i č...

31.01.2011  | Bouřňák

Bouřňák v Krušných horách nabízí za přijatelné ceny rozmanité tratě všech náročností. Svou velikostí a hlavně rychlou dostupností je pro středo- a severočeské lyžaře dobrým magnetem, proto je zde o víkendech většinou více lyžařů, než byste chtěli. Středisko se dá pomyslně rozdělit na mikulovskou a h...

21.02.2009  | Bouřňák

Krušnohorský Bouřňák je domovským kopcem Teplic, ale rychle dostupný je díky své poloze na vstupu do hor také z Prahy. Sjezdovky stékají z vrcholu severovýchodním a jižním směrem a překvapí svým solidním sklonem. V okolí vede udržovaná, ale nepříliš známá spleť běžeckých stop.

Aktuální repor...

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 10 z 10
Otevřené sjezdovky 21 z 33 km