Latemar - aktuální report z 07. - 10.02.2019 - SNOW.cz

Latemar aktuální report z 07. - 10.02.2019

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Latemar - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: cico
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.02.2019 do: 10.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Oblast, rozkládající se pod majestátnými vrcholy masivu Latemar mezi vesničkami Obereggen, Pampeago a Predazzo, není třeba českým lyžařům nijak zvlášť představovat. Minimálně od konce 90. let totiž patří k jejich nejoblíbenějším cílům a nutno dodat, že zcela oprávněně. Díky své poloze a vysoké nadmořské výšce nabízí takřka jistotu slunečného počasí a dobrých sněhových podmínek. Kompaktní areál umožňuje všem bez rozdílu najít si terény adekvátní svým lyžařským schopnostem a dovednostem a jako bonus přidává "italsky" uvolněnou atmosféru a kvalitní gastronomii v mnoha chatách a občerstveních, rozesetých po celém areálu.
Když jsem uvažoval nad tím, co ještě, kromě klimatu a polohy, přispívá k oblibě areálu, došlo mi, že v jeho rámci lze prakticky okamžitě změnit náročnost sjezdových tratí a z široké modře značené carvingové dálnice prakticky hned přejet na fyzicky náročný, černě značený slalomák, který jinak než smýkaným krátkým obloukem snad ani sjet nejde.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

na relativně malé ploše kompaktního areálu najdou své terény jak začínající, tak i pokročilí lyžaři. Zatímco tratě směrem na Pampeago, které tvoří pomyslný geografický střed areálu, mají charakter spíše lehčích, pro výuku vhodných terénů, delší tratě jak ve směru na Obereggen, tak i ve směru na Predazzo již určité dovednosti a fyzickou kondici rozhodně vyžadují. V areálu si tak zalyžuje celá rodina bez ohledu na schopnosti svých členů a vzhledem k množství a rozmanitosti tratí se nikdo nudit určitě nebude. V této souvislosti se hodí dodat, že všechny sjezdovky jsou zpravidla otevřené a skvěle vysněžené.

Sněhové podmínky:

V době našeho pobytu v duchu místní tradice skvělé. Několik dní před naším příjezdem zasáhlo celou oblast italských Alp silné sněžení a přestože zde napadlo viditelně méně sněhu než například v sousední oblasti Tre Valli, lyžování na technickém podkladu a čerstvém přírodním prachovém sněhu bylo bezkonkurenční.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V oblasti zcela převládají čtyřsedačky a šestisedačky s komfortním nástupem z pojízdných pásů. Obsluha lanovek je navíc vždy velmi ochotná pomoct nastoupit i dětem. Z Predazza a Obereggenu vedou gondoly, lyžařské vleky jsou v oblasti naprostou výjimkou pouze tam, kde terén jiný typ zařízení nedovoluje.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k termínu v první dekádě února, kdy prakticky v celé Evropě, ČR nevyjímaje, začínají jarní, resp. tzv. semestrální a pololetní prázdniny, byla návštěvnost poměrně nízká. Větší množství lidí bylo přechodně pouze u ranních kabin z údolí a v průběhu dne na některých frekventovaných křižovatkách, resp. u dojezdů k některým lanovkám, zejména v oblasti Pampeaga.

Občerstvení a aprés-ski:

Prvotřídní. Kapitola sama pro sebe. Chaty a občerstvení v italských Alpách v sobě snoubí onu pověstnou kvalitu, tak dobře známou z Rakouska a jako bonus přidávají pro Itálii typickou nonšalantnost a úsměvy. Výsledkem je skutečnost, že člověk nakonec stráví v chatách a občerstveních i podstatnou část svého lyžařského dne a ani v nejmenším ho to nemrzí, protože je mu na těch sluncem zalitých terasách u dobrého jídla, kávy nebo Aperolu prostě moc dobře.
V letošním roce jsem také poprvé navštívil vyhlášenou chatu Oberholz, nacházející se přímo u šestisedačky nad Obereggenem ve výšce 2 096 m n. m. Původní zařízení bylo kompletně přestavěno do podoby moderní horské chaty s prostorným a zajímavě pojatým interiérem (viz foto) a venkovní terasou, na které bylo možné v době návštěvy sledovat místní hudebníky. Chata Oberholz není ovšem pouze zajímavým architektonickým počinem v této oblasti, nabízí totiž opravdu kvalitní gastronomii, tvořenou moderně servírovanými tradičními místními pokrmy, které byly, na základě vlastní zkušenosti, opravdu výborné.

Doprava do střediska a parkování:

Jedním z důvodů, proč se zrovna lyžařský areál pod vrcholky Latemaru stal tak oblíbeným, je právě relativně snadná dostupnost z autostrády A 22, směřující z Rakouska (přes Brennerský průsmyk) a Bolzano dále na jih. Ideální se mi i po letech jeví odbočit z ní směrem na Predazzo, kde je možné na dostatečně kapacitním parkovišti odstavit auto a pokračovat gondolou do srdce lyžařského areálu.

+ plusy

 • Jistota počasí a kvalitní sněhové pokrývky
 • Různé stupně obtížnosti sjezdovek na relativně malém prostoru
 • Kouzelné přírodní scenerie masivu Latemar a okolních masivů italských Alp
 • Bohaté možnosti občerstvení a posezení v aprés-ski barech na sjezdovkách
 • Dostupnost z ČR

- mínusy

 • Podle mého názorů bez větších negativ, snad jen v určitých okamžicích (ráno, pozdní odpoledne) a na určitých místech (dolní stanice gondol, sedačky nad Pampeagem) větší množství lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 14.02.2020  | Latemar

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Lyžiarske stredisko Latemar je najväčším z piatich stredísk Val di Fiemme. Latemar má tri navzájom spojené lyžiarske sektory, je prístupný z údolnej stanice Obereggen 1 500 m, Pampeago 1 757 m a Predazzo 1 018 m. Stredisko je vhodné na celodennú lyžiarsku turistiku.

18. - 24.02.2018  | Latemar

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:

Skiresort Latemar se skládá ze 3 vzájemně lanovkami propojených středisek, Obereggen, Pampeago a Predazzo, z nichž každým můžete vstoupit do areálu. My tradičně volíme začátek v Obereggenu, protože jsou v něm hotely přímo na svahu.
Jde o skiresort střední velikosti: se 48 km propojených sjezdovek ...

28.01.2018  | Latemar

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Jedná se o největší středisko v regionu Val di Fiemme. Nachází se zde 49 km sjezdovek nejrůznějších obtížností. Do areálu můžete přijet ze 3 nástupních stanic - Obereggen, Predazzo a Pampeago.
Komu se chce, může si udělat výlet ke kříži na vrcholu hory Pala di Santa. Je to přesně 730 metrů a v přa...

17.12.2017  | Latemar

 • autor: janousekml
 • hodnocení:

Příjemné středisko, které navštěvuji opakovaně - z mého pohledu nejlepší ve Val di Fiemme, nabízí všechny obtížnosti sjezdových tratí. A poměrně slušnou gastronomii.

24.01.2017  | Latemar

 • autor: bronas
 • hodnocení:

Jako druhý den naší dovolené jsme zvolili největší část Val di Fiemme - Ski Latemar. Celkově jsem podle rozlohy čekal spíše menší oddychové středisko, ale byl jsem mile překvapen hustou sítí sjezdovek. Středisko rozhodně není tak odpočinkové, jak jsem si myslel, dá se tu určitě kvalitně zalyžovat. :...

16.12.2016  | Latemar

 • autor: janousekml
 • hodnocení:

Středisko s převážně červenými sjezdovkami, které jsou středně dlouhé. Samozřejmě zde najdete i pěkné černé a pozvolné modré sjezdovky. Snadný přejezd mezi Obereggenem přes Pampeago až do Predazza. Každému dle jeho chuti aneb vyzkoušej a vyber si to svoje.

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar