Buková hora - aktuální report z 18.02.2019 - SNOW.CZ

Buková hora | aktuální report z 18.02.2019

Buková hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Buková hora:
autor: Bohouš
hodnocení:
návštěva od: 18.02.2019 do: 18.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V pondělí ráno jsem vyrazil lyžovat na Bukovou horu. Vzhledem k jarnímu počasí jsem se dlouho rozhodoval, jaký skipas zakoupit, nakonec moje volba padla na 10hodinový ze sezony za 1 120 Kč a mohu vřele doporučit. Odečítá po 30 minutách a dá se zaplatit pomocí Benefit Plus karty.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu komplet celé středisko, ráno jsem jezdil do 9.30 na červenovodské straně, potom už vlivem teplot obě sjezdovky změkly a staly se značně rozorané, následoval přesun do Čenkovic, tam se až do oběda pěkně lyžovalo na Svitavské, Českotřebovská je ve své vrchní části poměrně úzká a i na ní se vytvořily kupy nahrnuté těžké krupice.

Sněhové podmínky:

Na tratích je kolem 70 cm sněhu, ráno přimrzlý sníh, kolem poledne už sypká jarní krupice.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu dvě lanovky, dvě kotvy a poma. WC, restaurace, lyžařská škola, půjčovna a servis vše k dispozici v hlavní budově na červenovodské straně. V Čenkovicích zázemí horší, je potřeba vše hledat.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Dneska bez front a čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Pouze Birell v restauraci za 28 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice holé vymrzlé, parkování dnes v Čenkovicích zdarma.

+ plusy

  • krásné počasí
  • lyžování bez front

- mínusy

  • parkoviště někdy placené a špatně vyhrnuté
  • horší zázemí v Čenkovicích
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2019  | Buková hora

autor: doum25
hodnocení:

Ačkoliv ještě pokračují jarní prázdniny, středeční návštěva Bukové hory nabídla lyžování bez front a po ránu na přimrzlém sněhu, který na čenkovické straně držel ještě po poledni.

zobrazit celý report

27.02.2019  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

Po včerejším ne moc vydařeném dni na DM, kde teplota se sjezdovkami pěkně zamávala, ráno váhám, zda někam vyrazit. Rozhoduje až pohled na webkamery a kontrola teploty, na Bukovce to ukazuje -2 °C. Rychle balím a vyrážím na první lano.

zobrazit celý report

25.02.2019  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

Po víkendovém mrazivém počasí je tu opět obleva, proto pondělní lyžování na Bukové hoře nebylo nic moc. Bohužel, předpovědi nic moc lepšího nehlásí, a tak je potřeba se kousnout a lyžovat, dokud to jde.

zobrazit celý report

19.02.2019  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V úterý jsem opět zavítal na Bukovou horu, abych využil zakoupený 10hodinový skipas. Funguje to opravdu na jedničku, jen je potřeba si hlídat hodiny. Pokud nejsou fronty, dají se během 30minutového odpočtu stihnout 3 jízdy na LD Č.V., popř. 4 jízdy na kotvě Svitava.

zobrazit celý report

12.01.2019  | Buková hora

autor: Dorota Máchalová
hodnocení:
Nena-ranost provozovatelů, jinak se to nedá slušněji nazvat. Kdyby mohli, udělají parkoviště až do Hanušovic. O víkendu nikdy více, takové fronty na lanovky jsem nezažil. Poton se nemůžeme divit, že měli dva úrazy za den, když jsou sjezdovky tak přeplněné, o frontách na jídlo ani nemluvě. Osm jízd za 650 Kč za celý den, půlhodinové fronty a kotva v Čenkovicích dopoledne také nejezdila - asi podceněná údržba. Provozovatelé by se měli zamyslet, jestli je pro ně nejdůležitější jenom zisk, nebo bezpečnost a spokojenost návštěvníků.

20.03.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

Zima se na horách stále nevzdala své nadvlády, dnes jsem se rozhodoval kam vyrazit zda do Říček na DM či Bukovou horu. Volba padla na Bukovku a rozhodně jsem nelitoval, celodenní permice za 420 Kč, minimum lidí a skvělá úprava tratí. Zaslouženě pět hvězdiček :-)

zobrazit celý report

19.03.2018  | Buková hora

autor: arny71
hodnocení:

Letos podruhé v Bukové hoře a dojem... Jak to říct - ideální den. Několik dnů trvající ochlazení spojené se sněžením a nočními teplotami i pod -10°C se skvěle podepsaly na kvalitě sněhu. Pondělní termín v prvním týdnu po skončení jarních prázdnin byla trefa do černého. A jako bonus na webu neinz...

zobrazit celý report

10.03.2018  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Poslední dojíždění permic proběhlo tento víkend i na Bukovce. Po konzultaci s pár lyžařema řešili stejnej problém, jak vyjezdit zbylý hodiny, když se najednou takhle oteplilo :-). Škoda, že byla letos zrušená celosezónní permice (podle infa je důvodem to, že s tím lidi podváděli). Ještě by bylo dobr...

zobrazit celý report

02.03.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek jsem vyrazil na dopoledne na Bukovou horu vyzkoušet zdejší tratě, bylo pod mrakem, lehce chumelilo a teplota kolem -10 °C.

zobrazit celý report

24.02.2018  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Mrazivé ráno bylo parádní, zvlášť když vylezlo sluníčko a bylo možnost si otestovat lyže. Povrch byl pěkně upraven a díky mrazu to vydrželo hodně dlouho. Hned v pokladně info, že Čenky nejsou v provozu, kvůli velkému větru. Ten byl solidní jen nahoře, případně na silnici mezi Mlejnicema a hlavním pa...

zobrazit celý report

05.02.2018  | Buková hora

autor: Bluk
hodnocení:
Počasí super, zalidněnost celkem vysoká, cca 10 až 15 minut čekání na lanovku. Na sjezdovkách dost ledu, místy se zasněžovalo. Na straně Čenkovic málo lidí a pěkně přimrzlá modrá sjezdovka. Bohužel ten přechod je fakt bída - nechápu, jak může někdo říct, že jsou propojené... Dojezd na ČV byl už od oběda dost rozmlácený, plno boulí a sněhu, což bylo nepřijemné. Je možné objet lesem, ale to je ještě horší nápad, nedoporučuji! Škoda že není nějak lépe vyřešený výstup z lanovky a příjezd ke sjezdovkám.

04.02.2018  | Buková hora

autor: LAMARC
hodnocení:
Nádherné počasí a skvěle upravené sjezdovky, co víc si přát. Postupem času s nárůstem lidí zhoršování podmínek, ale na čenkovické straně se dalo jezdit i po 10. hodině.Po mnoha a mnoha dnech v mlze konečně slunečno. Povrch pěkně přimrzlý. Pozdeji nahrnutý sníh, ale stále přijatelné podmínky. Urolbováno velmi dobře. Otevřeny všechny sjezdovky na obou stranách kopce. Sněhu dostatek, ráno dobře upraveno. Nástup na lanovku stále hodně vysoký, ale to je tu každý rok. Už od rána kupa lidí, dokonce před 8. hod. ale cca tu hodinu se dá jezdit bez fronty. Kolotoč na nápoje, restaurace s jídlem, okýnko na párek v rohlíku, ;-) sezení v teple i venku na slunci. Co víc si přát. Cesta bez problémů, parkování taktéž.

31.01.2018  | Buková hora

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

V lednu asi nejlepší den na lyžování, po ránu mráz, málo lidí (všední den), zpočátku i jasno.

zobrazit celý report

30.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na poslední chvíli se nám podařilo vyjet na Bukovou horu v rámci 1+1 zdarma. Dokonce byly spuštěny už obě sjezdovky a to naprosto plnohodnotně. Sníh bohužel zase jen na sjezdovkách, bez umělého sněhu bychom si zatím ještě moc nepolyžovali. Velká spokojenost, že jsme mohli ze strany Červené Vody využ...

zobrazit celý report

27.01.2018  | Buková hora

autor: arny71
hodnocení:

Na Bukové hoře jsem byl poprvé. Četl jsem o tomto areálu dost pozitivních zpráv, takže jsem se já i moje dvě ratolesti těšili, že si užijeme pěknou lyžovačku na upravených a dlouhých tratích. Což, o to, tratě jsou opravu fajn, ale bohužel nespolupracovalo počasí. Od cca 11 hodin padla mlha a houstla...

zobrazit celý report

18.01.2018  | Buková hora

autor: toom007
hodnocení:

Zklamání, sjezdovky po ránu neupraveny po nočním sněžení, na přírodním sněhu nafoukán syntetický, který tvořil krustu. Na všední den docela dost lidí a provoz v půlce ledna jen dvou sjezdovek je bída (1 na Červené Vodě, 1 v Čenkovicích) a ještě za tu cenu 620 Kč/den.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Buková hora

autor: Monkeyr
hodnocení:

Pondělní lyžování nemělo chybu. Nulové fronty, parádní upravené sjezdovky. Škoda dopolední mlhy, ale odpoledne se naštěstí vyčasilo. Docela zima. Udělat si výlet mimo víkend se vyplatí.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V pondělí se mně opět nechtělo do práce, a tak jsem si vzal dovču a vyrazil si zalyžovat do Skiresortu Buková hora. Teploty pod bodem mrazu a polojasná obloha, tak začalo dnešní ráno na Bukovce.

zobrazit celý report

20.01.2018  | Buková hora

autor: Monkeyr
hodnocení:

Spousta sněhu a na sobotu celkem málo lidí. Spokojenost až na přejezd mezi jednou a druhou stranou kopce. Tady by se mělo zapracovat, aby tam lyžaři nemuseli šlapat.

zobrazit celý report

12.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na dnešní den předpovídali krásné polojasné počasí. Hory jsou však nevyzpytatelné, takže po dojezdu na parkoviště byla kolem nás mlha, že jsme viděli jen na pár metrů. Moc se nám ani nechtělo vytahovat lyže, ale doufali jsme , že se vyjasní. Naštěstí mlha se držela jen chvíli a ve vrchních partiích ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Buková hora

Lyžařské zájezdy

Residence Alpenrose
Orientační cena za noc vč. skipasu 880 Kč/os.
Residence Chalet de Montchavin
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 420 Kč/os.
Almhotel Hahnbaum
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 773 Kč/os.