Gruň - aktuální report z 29.01. - 04.02.2012 - SNOW.CZ

Gruň | aktuální report z 29.01. - 04.02.2012

Gruň - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Gruň:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 29.01.2012 do: 04.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zapadlé středisko, kde si na širokých sjezdovkách užili mladí i starší. Týdenní rodinná návštěva předčila veškerá očekávání.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko se širokými sjezdovkami slušné délky (900 m) a příjemným převýšením (180 m). S nádhernými výhledy na Beskydy s Lysou horou v čele.

Sněhové podmínky:

Středisko je v celkem slušné nadmořské výšce - cca 800 metrů, a sněhu, když jsme tam byli, byla více než dost. Kolem dokola není žádná civilizace, což umocňuje pocit odloučenosti. Zvlášť působivý je hřeben na Gruni - nad vlastním střediskem. Jen jsem za týden lyžování nějak nenarazil na modrou, tzv. spojovací sjezdovku. Zůstala mi utajena.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě rychlopomy, střídaly se v provozu, na obsluhu zcela dostačoval provoz jen jedné. Další vlek je na modré, menší sjezdovce pro začátečníky. V době pobytu nebyl tento vlek protažen až na Gruň, takže se muselo několi desítek metrů šlapat v lyžácích do prudkého kopce, nyní je to však již prodlouženo. Nahoře na Gruni je další kratší vlek, spíše pro děti, za samostatnou platbu: vlekař, pokud tam byl, byl velmi vstřícný a levný. Také jsme měli dobrou zkušenost s lyžařskou - snowbordovou školou: levná a dobrá, včetně zapůjčení vybavení.

Zalidněnost:

Velmi málo lidí, snad z důvodu špatné příjezdové cesty. Pro lyžování samotné to však bylo dobře.

Občerstvení a aprés-ski:

Dole na Armaturce jsme využívali občerstvení "U čerta" - ten chlapík opravdu vypadal jako čert. Nahoře na Gruni bylo více možností. Ubytováni jsme byli u sv. Jozefa - dobré pro rodiny.

Doprava do střediska a parkování:

Ne moc zalidněné, také jistě díky šílené přístupové cestě: přijet, zůstat několik dní a pak se zase obrnit nervy na zpáteční cestu. Absolvovat to dvakrát denně bych za sněhu a ledu vážně nechtěl. Sněhové řetězy jsou nutností, ale nechtěl bych se na úzké cestě potkat s protijedoucím autem. Cestu jsem absolovoval na Gruň, kde jsme byli ubytovaní, na Armaturku to je prý podobné. Rozhodně parkování nevypadalo jednoduše a také jsme pár aut vyprošťovali z hlubokého sněhu, když se nevešla na ne zcela dobře patrnou cestu.

+ plusy

  • široké sjezdovky, dobře upravené
  • málo lidí

- mínusy

  • špatná příjezdová cesta
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.02.2017  | Gruň

autor: cico
hodnocení:

Gruň, to je pro mě především nostalgie. Místo, kde jsem se na přelomu 80. a 90. let učil co by školou povinné dítě lyžovat a které mi hlavně svou polohou se scenerií tzv. Zadních hor a výhledy (přes hřeben Gruně lze často vidět hřebeny Malé Fatry a při dobré viditelnosti i Roháčů) už jako dítěti uča...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Gruň

autor: TomasT11
hodnocení:

Na Grúň jsme se vypravili po čtyřech letech. A až na nějaké drobnosti jsme si lyžování užili.

zobrazit celý report

07.01.2017  | Gruň

autor: skatona
hodnocení:

Po delsi dobe jsme se rozhodli oprasit vzpominky a zajet si politat na Grun. Utulny areal, kde jsme s partou jeste ve skolnich letech jezdili na jarni prazdniny, ma porad svoje kouzlo. Dnes pro nas byl Grun alternativou pro sobotni den na horach, chteli jsme se vyhnout navalum lidi na Bile, kde jezd...

zobrazit celý report

30.12.2016  | Gruň

autor: Andy18
hodnocení:

Až na počáteční problémy při parkování a hlavně při odjezdu byl celkový dojem dobrý. Solidní stav sjezdovky a vzhledem k datu (a informaci z Bílé) ještě ucházející zalidněnost. Počasí dobré. Teplota kolem nuly, svítilo slunce.

zobrazit celý report