Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - aktuální report z 14.04.2019 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr aktuální report z 14.04.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.04.2019 do: 14.04.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud se bavíte o lyžování ve Špindlu, dělí se snad celý lyžařský národ na dvě skupiny. Ta první, jež ho miluje, vlastní sezonku, případně zde vlastní i nějakou nemovitost, nebo sem jen jezdí domlouvat obchody, vyfotit se, či dokonce lyžovat. Ta druhá ho nenávidí, zarytě kritizuje. Překvapivě i spousty lyžařů z druhé skupiny vlastní zdejší sezonku a svahy zde brázdí po celou zimu, ať už kvůli její ceně, blízkosti areálu k jejich obydlím či slušným parametrům sjezdovek. Stále v ní jsou však i tací, kteří ve Špindlu opravdu nikdy v životě nebyli a k jeho návštěvě by je přinutilo máloco. Samozřejmě se zrovna k těmto "negativcům" řadím i já. :-) Tedy abych upřesnil, zařekl jsem se před pár lety, že Špindl navštívím až tehdy, až bude hotové propojení areálu a bude tak možné si užít porci kilometrů připomínající malé alpské středisko bez nutnosti sundání lyží.
Silně mě v mém přesvědčení lámal známý, jež mi již od ledna nabízel zprostředkování skipasu za polovinu ceny, ani to mě však nezlomilo, abych trávil desítky minut ve frontách na lanovku.
Ovšem když už zůstaly v celé republice v provozu poslední 4 areály, nebyl výběr příliš široký a navíc mi známý nabídl i spolujízdu z Prahy. To už znamenalo dostatečnou úsporu a světe div se - spolu s jízdným za polovic i nejvýhodnější nabídku lyžování v ČR pro tento den.
Poprvé jsem tak měl možnost navštívit "český Aspen" a lyžování to bylo průměrné, zpříjemněné snad jen poznáním nového areálu i celkem pěkné lokality. Špindl byl v polovině dubna celkem mrtvý, a tak lákal i k procházkám, třeba okolo přehrady Labská.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly bohužel oficiálně jen tratě 1a, 2 a 3. To působilo problém, jelikož ač byla zalidněnost pravděpodobně hluboce podprůměrná, stále byl návštěvníků dostatek a všechny tři svahy už kolem jedenácté nestály za moc. Potěšily ale slušnou délkou a převýšením. Modrá sjezdovka bohužel rychle přestala být sjízdná z důvodu pomalého měkkého sněhu, který znemožňoval její sjezd bez bruslení. Zbylé dvě doplatily na měkký sníh zase v podobě muld, odpoledne již opravdu velkých, jaké jsem dlouho nezažil. Naštěstí sjízdná byla i červená sjezdovka č. 1, která byla označena několika cedulemi hlásajícími její uzavření. Mnoho návštěvníků na ně nedalo, přesto zde byla naštěstí zalidněnost v průměru jen poloviční oproti předem zmíněným. Její šířka byla zredukována místy až napůl, místy ale vůbec, a tak vydržela po celý den v obstojném stavu. Areál byl snad jen líný na to, aby ohraničil vytátá místa a raději ušetřil, jelikož nemusel svah upravovat. Podobnými cedulemi byla ohraničena i černo-červená FIS sjezdovka č. 4, na jejíž dolní polovině probíhal dopoledne trénink slalomu. Projet ale bylo možné po pravé polovině svahu bez problémů i tak, v horní polovině po celé šíři absolutně bez omezení. Její oficiální uzavření je tak ještě více nepochopitelné a tristní. Na druhou stranu díky němu nabízel svah asi nejlepší podmínky až do odpoledne. Lidí zde bylo ještě tak o polovinu méně než na uzavřené Hromovce č. 1, a tak bylo spolu se mnou na kopci většinou jen 5 až 10 lyžařů. A sjezdovka se mi opravdu líbila! V horní polovině je sklon mírnější, skoro až modrý, "narušený" malým hankem. Ve spodní půlce se ale láme a nabízí 300 až 400 metrů poctivého černého padáku, ačkoliv k alpským parametrům černých sjezdovek se blíží spíše vzdáleně. Poslední čtvrtina je příjemně červená s delším plochým dojezdem, takže se zde můžete na lyžích rozvášnit stejně jako v horní (nadmíru široké) polovině.

Sněhové podmínky:

Ranní déšť po cestě z Prahy předznamenával nevalné podmínky, avšak čím blíže jsme ke středisku byli, tím více začínala prosvítat modrá obloha a podstatnou část dne pak svítilo i slunce. Mraky se sněhem a deštěm přišly opět po 15. hodině.
Bohužel ranní déšť společně s místním Fresh Trackem se do kvality sněhu promítly a ten byl měkký, u dojezdu k lanovkám se pak odpoledne tvořily i kaluže vody. Nicméně sněhová pokrývka byla i vzhledem k datu více než dostatečná, vyjma Hromovky č. 1. Pramení z toho opět šetření areálu, udržet v provozu do Velikonoc minimálně sjezdovku č. 3 by dle mého nebyl žádný problém.
V horních partiích sahá výška pokrývky skutečně až k metru, k vidění jsou zde tedy i běžkaři. U dojezdů leží většinou 30 až 60 centimetrů.
Dalším pozitivem černé FIS sjezdovky bylo i její preparování na Světový pohár, takže je zde opravdu tvrdý podklad, který drží celý den. Místy jsou k vidění ještě pozůstatky modrého spreje a na vydřenějších místech se lyžemi dostanete až na "zkamenělý" led, po kterém se zde před měsícem jezdilo. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort představuje šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou. Vyhřívání funguje zhruba na každé třetí sedačce, což bylo vzhledem k teplu dobře (jinak samozřejmě ne). V průběhu dopoledne bylo nutné občas zpomalit, ale dalo se přežít... Spolu s blížícím se odpolednem se mi zdálo, že jezdí lanovka pomaleji, a to ani ráno nejezdila naplno. :-D
Více se mi líbila odpojitelná čtyřsedačka na Hromovce, která jezdila opravdu rychle a navíc zde od rána nebyli takřka žádní lyžaři. Škoda jen, že neobsluhuje atraktivnější svahy a nemá měkké polstrování.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla střední, vzhledem k termínu a očekáváním vcelku vysoká, nicméně vzhledem k obyčejné zalidněnosti ve Špindlu nízká. :-)
Na Hromovce celý den bez čekání, stejně na svazích k LD přilehlých nebyl většinou problém s dostatečným místem.
Na šestisedačce se dopoledne čekalo nárazově do 3 minut, po obědě takřka vůbec a po 15. hodině byla již obsazena jen každá druhá sedačka.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k ušetřeným penězům jsem dal na nápad známého, abychom poobědvali v restauraci na Pláni. Na vysoké ceny ve Spindl gastronomy jsem byl připraven a stejně jsem byl překvapen. Jídelna byla již uzavřena (bylo 13 hodin), zřejmě se nečekali v poslední den provozu obědvající návštěvníci. V provozu byla již jen pizzerie, která na rozlehlém prodejním pultu nabízela poslední 3 osminky pizzy. Při ceně 79,- za kus bych si stejně více než jeden nedal, nicméně byla dobrá. Pití, jak Kingswood, tak půllitr koly v plastu, bylo za stejnou cenu. Pozitivem je posezení venku a hezký výhled.
Aprés-ski tu bude v sezoně stát za to, ale dnes zde bylo po 16. hodině mrtvo stejně jako v celém městě.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska z Prahy bez problémů, po mokré silnici. Dala by se již zvládnout i na letních pneu.
Pozitivem areálu je parkování zdarma. Na doporučení známého jsme parkovali na trochu ukrytém parkovišti ve Sv. Petru, ale parkovat se dalo i na bližší, ovšem zaplněné Hromovce.
V hlavní sezoně musí být velký problém s parkováním, jelikož nevzdálených parkovacích míst je tu pomálu.

+ plusy

 • Dlouhé sjezdovky se slušným převýšením
 • Možnost sjet si sjezdovku, na které se jel před měsícem SP
 • Moderní a rychlé lanovky
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Tristní ceny skipasů
 • Nepřiměřené ceny občerstvení
 • Nedostaek parkovacích míst v hlavní sezoně
 • Dvě sjízdné sjezdovky oficiálně uzavřeny
 • Chybějící propojení celého skiareálu
 • Šestisedačka v provozu jen v nízké rychlosti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Jelikož se dle předpovědi blíží na příští týden opět jarní počasí s teplotami přes deset stupňů, tak nebylo co řešit a zase jsem frčel, cestu už znám nazpamět a možná moje auto by tam trefilo samo... :-D Ráno ve Špindlu pod Hromovkou -8,7 stupňů, nahoře po vyjetí lanovkou -6 stupnů, takže docela slu...

22.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Včera bylo tak hezky, že se mi až nechtělo jet lyžovat, bál jsem se, že tam bude spousta lidí, tak jsem to nechal až na dnešek, kdy předpověď slibovala mráz a slunce ve Špindlu do oběda. Ráno na parkovišti na Hromovce teploměr ukaroval -9,5 stupňů. Bylo krásně umrzlo, fakt jsem se těšil. Jak jsem na...

20.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Když jsem četl report kolegy Sparťana ze soboty, tak jsem si říkal, že se asi musel zbláznit, lézt do Špindlu kvůli testu nějakých noname práskaček. Já se raději sebral a jel se podívat do NMNM na běžkaře, parádně jsem si to užil. Pořadatelé s fanoušky tam byli v poměru 1:1. Bylo to zadara, aby jsme...

18.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Líšník
 • hodnocení:
No s počasím nic nenaděláme, ale nepoměr ceny a kvality ve stravovacích zařízeních, to je hrůza. Jídla přesolená a cena přehnaná. Při předvánočním lyžování ve Flachau jsme se najedli o třetinu levněji.

18.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po nádherném čtvrtku stráveném v Peci pod Sněžkou se vracím zpět do jámy lvové. ;-) No zatím to byl nejhorší den z této ne moc povedené sezóny. :-x Předpověď počasí neslibovala nic moc dobrého. Má trochu sněžit, má být mlha a teplo, a to vše zde bylo a k tomu ještě neskutečné fronty. :-x To sned ani...

17.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Mám volno, tak co jiného dělat než jet lyžovat do Špindlu, jízda tohoto týdne pokračuje! I když už počasí nebylo nic moc a ani pátek už není moc dobrý, co se týká zalidněnosti. Spousta lidí už v pátek práci vypouští a jede na hory, i včera už při cestě domů bylo znát, že spousta lidí frčí na hory.

17.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Joho
 • hodnocení:

Do Špindlu jsem si jel zalyžovat asi po 5 letech, a to z důvoudu, že jsme si v listopadu už koupili skipasy na tento den za 400 Kč. Ranní příjezd na parkoviště byl bez problému. Aut málo. Vyjeli jsme lanovkou na Hromovku bez čekání. Několik jízd po manžestru bylo super. Okolo 10. hodiny začali přibý...

16.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Počasí stále nádherné, alespoň na horách, tak není co řešit a vzhůru do Špindlu! Jsem zdravý jako řípa, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce, tak co bych dělal v nížině pod pokličkou inverze, i když po ránu i ve Špindlu bylo pod mrakem, ale věřil jsem předpovědi, že se okolo 11:00 hodin r...

15.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Středa, na hory jet je třeba. :-D A tak se podle toho zařizuji a vyrážím, dokud je ještě nějaký sníh. :-( Co jsem četl reporty tento týden ze Špindlu, tak se raději vydávám do stínu Svatého Petra než na slunce, které zalévá svými paprsky Medvědín a snad dělám dobře. :-) Je zde oproti neděli o dost m...

15.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dal jsem si den pauzy od lyží, ale dnes hlásili slunce, tak nebylo co řešit. Náházel jsem nádobíčko do auta a vzhůru do Špindlu! Ojezdit trochu blbou sezónku, minule to docela šlo, hlavně co se týká front. Ještě jsem mrkl na kamery, nahoře -0,5 stupně. Když jsem dorazil pod Hromovku, tak tam bylo -4...

13.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Ráno u nás něco poletovalo, byl to déšť se sněhem a k tomu bylo pondělí, tak jsem se hned rozhodl, že vyrazím do Špindlu konečně vyzkoušet červenou sjezdovku. Doufal jsem, že snad bude konečně méně lidí a užiju si to! V půlce sjezdovky a potom nahoře se držela mlha, okolo oběda se začala rozlévat i ...

11.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Víkend je tady a hurá na lyže, tentokrát do stinné části Špindlu - Sv. Petra, kde jsem již nějakou dobu nebyl. Moc jsem se těšil na konečně otevřenou Červenou FISku, která byla zprovozněna ve středu 8. 1. 2020! To je skoro po měsíci, co se dá ve Špidlu lyžovat. 8-O Nebyl to špatný den na neskutečně ...

06.01.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnes ráno jsem nestíhal boj o první lano, měl jsem nějaké povinnosti, a tak jsem přijel na parkoviště pod Hromovku až okolo 9:00 hodin, spodní půlka plná a už začínali plnit horní část nad vjezdem. Ale využil jsem místní znalost a zaparkoval blízko lanovky. Počasí nebylo nic moc, tak jsem si říkal, ...

22.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak dnes to zatím bylo nejlepší lyžování v této na zimu a sníh velmi bídné sezóně. Ráno mrknu na webky a na horách je jasno a dokonce mrzne a tak hurá na lyže. Původně jsem chtěl na Medvědín, ale stejně jsem zatočil již na Hromovce. V areálu slibovali, že pojede i spodek Červené FISky, a tak jsem se...

18.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Po pondělním lyžování se opět vracím do Špindlerova Mlýna, který jezdí v omezeném režimu. Na FB je napsáno, že se o víkendu spustí další sjezdovky, a to Medvědín, Horní Mísečky a Červená sjezdovka FIS a pojede více přepravních kapacit. Dneska ráno po příjezdu na parkoviště u Hromovky byla teplota pl...

17.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejšku, kdy jsem byl celkem spokojený, jsem dnes přemýšlel, jestli vyjet zase polyžovat. A vzhledem k tomu, že mám sezónku, jsem nucený jezdit převážně tam a průběh letošní zimy mi zatím ani moc jiných možností nedává. Tak jsem zase vyrazil. Překvapivě se ráno u Hromovky sešlo méně lidí než vč...

16.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnes jsem ani neměl plán jet lyžovat, ale když jsem si ráno prohlédl teploty a kamery ve Špindlu, tak jsem šel do rizika a jel.

16.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Využil jsem akci flexibilních skipasů. Byla to velmi lákavá nabídka a dalo by se říci, že za 290 Kč tomu dnešní nabídka lyžování opravdu odpovídala. De facto jedna sjezdovka v provozu a k tomu spíše modrá, protože dojezd Hromovky a vršek Turistické se nedá počítat jako druhá sjezdovka. Dalo by se ří...

16.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Pro své první lyžování v sezóně jsem se rozhodnul, že se vyrazím podívat do z jednoho mála otevřených lyžařských středisek, a to konkrétně do Špindlerova Mlýna. Teploty ráno v Hradci Králové byly okolo plus 5 stupňů a při příjezdu do Špindlerova Mlýna byla teplota plus 2. Dávám 2,5 hvězdičky a z 5 m...

14.12.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Velké zklamání hned na začátku sezóny. Přirovnal bych to ke slavnému výroku jednoho "férového" chlápka, který něco říká, ale dělá něco jiného... sorry jako … Skiareál se umí velmi dobře prezentovat a nalákat lidi na různé akce a skiopening. Kvalitní marketing ale bohužel nekoresponduje s realito...

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 17
Otevřené sjezdovky 12 z 28