Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - aktuální report z 14.04.2019 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr aktuální report z 14.04.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.04.2019 do: 14.04.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud se bavíte o lyžování ve Špindlu, dělí se snad celý lyžařský národ na dvě skupiny. Ta první, jež ho miluje, vlastní sezonku, případně zde vlastní i nějakou nemovitost, nebo sem jen jezdí domlouvat obchody, vyfotit se, či dokonce lyžovat. Ta druhá ho nenávidí, zarytě kritizuje. Překvapivě i spousty lyžařů z druhé skupiny vlastní zdejší sezonku a svahy zde brázdí po celou zimu, ať už kvůli její ceně, blízkosti areálu k jejich obydlím či slušným parametrům sjezdovek. Stále v ní jsou však i tací, kteří ve Špindlu opravdu nikdy v životě nebyli a k jeho návštěvě by je přinutilo máloco. Samozřejmě se zrovna k těmto "negativcům" řadím i já. :-) Tedy abych upřesnil, zařekl jsem se před pár lety, že Špindl navštívím až tehdy, až bude hotové propojení areálu a bude tak možné si užít porci kilometrů připomínající malé alpské středisko bez nutnosti sundání lyží.
Silně mě v mém přesvědčení lámal známý, jež mi již od ledna nabízel zprostředkování skipasu za polovinu ceny, ani to mě však nezlomilo, abych trávil desítky minut ve frontách na lanovku.
Ovšem když už zůstaly v celé republice v provozu poslední 4 areály, nebyl výběr příliš široký a navíc mi známý nabídl i spolujízdu z Prahy. To už znamenalo dostatečnou úsporu a světe div se - spolu s jízdným za polovic i nejvýhodnější nabídku lyžování v ČR pro tento den.
Poprvé jsem tak měl možnost navštívit "český Aspen" a lyžování to bylo průměrné, zpříjemněné snad jen poznáním nového areálu i celkem pěkné lokality. Špindl byl v polovině dubna celkem mrtvý, a tak lákal i k procházkám, třeba okolo přehrady Labská.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly bohužel oficiálně jen tratě 1a, 2 a 3. To působilo problém, jelikož ač byla zalidněnost pravděpodobně hluboce podprůměrná, stále byl návštěvníků dostatek a všechny tři svahy už kolem jedenácté nestály za moc. Potěšily ale slušnou délkou a převýšením. Modrá sjezdovka bohužel rychle přestala být sjízdná z důvodu pomalého měkkého sněhu, který znemožňoval její sjezd bez bruslení. Zbylé dvě doplatily na měkký sníh zase v podobě muld, odpoledne již opravdu velkých, jaké jsem dlouho nezažil. Naštěstí sjízdná byla i červená sjezdovka č. 1, která byla označena několika cedulemi hlásajícími její uzavření. Mnoho návštěvníků na ně nedalo, přesto zde byla naštěstí zalidněnost v průměru jen poloviční oproti předem zmíněným. Její šířka byla zredukována místy až napůl, místy ale vůbec, a tak vydržela po celý den v obstojném stavu. Areál byl snad jen líný na to, aby ohraničil vytátá místa a raději ušetřil, jelikož nemusel svah upravovat. Podobnými cedulemi byla ohraničena i černo-červená FIS sjezdovka č. 4, na jejíž dolní polovině probíhal dopoledne trénink slalomu. Projet ale bylo možné po pravé polovině svahu bez problémů i tak, v horní polovině po celé šíři absolutně bez omezení. Její oficiální uzavření je tak ještě více nepochopitelné a tristní. Na druhou stranu díky němu nabízel svah asi nejlepší podmínky až do odpoledne. Lidí zde bylo ještě tak o polovinu méně než na uzavřené Hromovce č. 1, a tak bylo spolu se mnou na kopci většinou jen 5 až 10 lyžařů. A sjezdovka se mi opravdu líbila! V horní polovině je sklon mírnější, skoro až modrý, "narušený" malým hankem. Ve spodní půlce se ale láme a nabízí 300 až 400 metrů poctivého černého padáku, ačkoliv k alpským parametrům černých sjezdovek se blíží spíše vzdáleně. Poslední čtvrtina je příjemně červená s delším plochým dojezdem, takže se zde můžete na lyžích rozvášnit stejně jako v horní (nadmíru široké) polovině.

Sněhové podmínky:

Ranní déšť po cestě z Prahy předznamenával nevalné podmínky, avšak čím blíže jsme ke středisku byli, tím více začínala prosvítat modrá obloha a podstatnou část dne pak svítilo i slunce. Mraky se sněhem a deštěm přišly opět po 15. hodině.
Bohužel ranní déšť společně s místním Fresh Trackem se do kvality sněhu promítly a ten byl měkký, u dojezdu k lanovkám se pak odpoledne tvořily i kaluže vody. Nicméně sněhová pokrývka byla i vzhledem k datu více než dostatečná, vyjma Hromovky č. 1. Pramení z toho opět šetření areálu, udržet v provozu do Velikonoc minimálně sjezdovku č. 3 by dle mého nebyl žádný problém.
V horních partiích sahá výška pokrývky skutečně až k metru, k vidění jsou zde tedy i běžkaři. U dojezdů leží většinou 30 až 60 centimetrů.
Dalším pozitivem černé FIS sjezdovky bylo i její preparování na Světový pohár, takže je zde opravdu tvrdý podklad, který drží celý den. Místy jsou k vidění ještě pozůstatky modrého spreje a na vydřenějších místech se lyžemi dostanete až na "zkamenělý" led, po kterém se zde před měsícem jezdilo. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort představuje šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou. Vyhřívání funguje zhruba na každé třetí sedačce, což bylo vzhledem k teplu dobře (jinak samozřejmě ne). V průběhu dopoledne bylo nutné občas zpomalit, ale dalo se přežít... Spolu s blížícím se odpolednem se mi zdálo, že jezdí lanovka pomaleji, a to ani ráno nejezdila naplno. :-D
Více se mi líbila odpojitelná čtyřsedačka na Hromovce, která jezdila opravdu rychle a navíc zde od rána nebyli takřka žádní lyžaři. Škoda jen, že neobsluhuje atraktivnější svahy a nemá měkké polstrování.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla střední, vzhledem k termínu a očekáváním vcelku vysoká, nicméně vzhledem k obyčejné zalidněnosti ve Špindlu nízká. :-)
Na Hromovce celý den bez čekání, stejně na svazích k LD přilehlých nebyl většinou problém s dostatečným místem.
Na šestisedačce se dopoledne čekalo nárazově do 3 minut, po obědě takřka vůbec a po 15. hodině byla již obsazena jen každá druhá sedačka.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k ušetřeným penězům jsem dal na nápad známého, abychom poobědvali v restauraci na Pláni. Na vysoké ceny ve Spindl gastronomy jsem byl připraven a stejně jsem byl překvapen. Jídelna byla již uzavřena (bylo 13 hodin), zřejmě se nečekali v poslední den provozu obědvající návštěvníci. V provozu byla již jen pizzerie, která na rozlehlém prodejním pultu nabízela poslední 3 osminky pizzy. Při ceně 79,- za kus bych si stejně více než jeden nedal, nicméně byla dobrá. Pití, jak Kingswood, tak půllitr koly v plastu, bylo za stejnou cenu. Pozitivem je posezení venku a hezký výhled.
Aprés-ski tu bude v sezoně stát za to, ale dnes zde bylo po 16. hodině mrtvo stejně jako v celém městě.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska z Prahy bez problémů, po mokré silnici. Dala by se již zvládnout i na letních pneu.
Pozitivem areálu je parkování zdarma. Na doporučení známého jsme parkovali na trochu ukrytém parkovišti ve Sv. Petru, ale parkovat se dalo i na bližší, ovšem zaplněné Hromovce.
V hlavní sezoně musí být velký problém s parkováním, jelikož nevzdálených parkovacích míst je tu pomálu.

+ plusy

 • Dlouhé sjezdovky se slušným převýšením
 • Možnost sjet si sjezdovku, na které se jel před měsícem SP
 • Moderní a rychlé lanovky
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Tristní ceny skipasů
 • Nepřiměřené ceny občerstvení
 • Nedostaek parkovacích míst v hlavní sezoně
 • Dvě sjízdné sjezdovky oficiálně uzavřeny
 • Chybějící propojení celého skiareálu
 • Šestisedačka v provozu jen v nízké rychlosti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.01.2021  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Orhor
 • hodnocení:

Předpověď byla horší než realita - bezvětří, částečně polojasno, celkově povedený výlet na skialpech.

26.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Poslední den, kdy se dá lyžovat, trávím opět ve Špindlu a moc se těším, jak si to užiji po pátku, kdy zde bylo velmi málo lidí a sjezdovka držela celý den. No to, co se zde dělo v sobotu, jsem fakt nečekal! Neskutečný nával lyžařů již od rána, fronty na vše a sjezdovka velmi brzo zničená, jen to mra...

25.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Letošní rok a začínající lyžařská sezóna jsou hodně zvláštní a nám, lyžařům, vůbec nepřejí. Covid škodí, kde může, ale myslím, že zrovna na lanovkách vůbec. Počasí šlo letos také proti nám, ale když už se vzpamatuje, ochladí se a začne sněžit, zmatená vláda vydá likvidační opatření pro skiareály. Op...

24.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Krásné Vánoce z jarního lyžování ve Špindlu. Je to již tradice, že vyrážím skoro každý rok na Štědrý den na lyže alespoň na dopoledne se pořádně vyvětrat před návštěvou Ježíška. Počasí moc nepřeje, ale to mě nevadí. Stačí se dobře obléknout do těchto podmínek. Hlavně že se dá ještě lyžovat, než nám ...

22.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Mlha, déšť a teplota nad nulou. Ani to nás neodradilo od dnešní návštěvy Špindlu. Po dni pauzy navazuji na lyžovačku v Peci, tentokrát ještě dražším svezením v našich severních horách. Cena skipasu je ale téměř jediným negativem, který musím areálu v tento den vytknout. Vlivem počasí bylo po celý de...

21.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:
Neočekával jsem kdovíjakou lyžovačku, sněhu či té prapodivné bílé technické hmoty poskrovnu, již v 8:40 totálně rozhrabáno na kupy krupice. Od horní stanice jen pruh na modrou, sníh vůbec není rozhrnutý až do stran. Děs a bída za lidových devět stovek na den. V deset se již brodíte v kupách čehosi, co má připomínat upravenou sjezdovku v českém nejdražším špičkovém lyžařském středisku. Dost dobře jsem nepochopil uličky před turniketem: sice dodržujete odstup od ostatních za bedlivého dozoru anticovid-bachařů, ale stejně se za turniketem zase všichni hezky zhoufujete před nasednutím na lanovku. A nedej bože si ve frontě jen tak usmrknout nebo zakašlat. V tu chvíli jste pod bedlivým dozorem kolem stojících statných koordinátorů fronty. Ale na druhou stranu v panice prchající lyžaři vám rozestoupí cestu a rádi umožní samostatný nástup na sedačku... Dokud nenakydá přírodní sníh a špindlerovští si s tím dokáží poradit, nemá cenu (za ty prachy) do Špidlu jezdit.

20.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

V sobotu si dávám po první páteční lyžovačce oraz, nohy si to žádají a hlavně se mně nechce stát ve víkendových frontách, a tak občas mrknu na webku a jsem překvapen, jak je zde málo lidí, a tak vyrážím v neděli. Podmínky jsou podobné pátku, jen je trošku více mrazivo, a tak se i zasněžuje ve spodní...

18.12.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Den D je zde a já u toho nesmím chybět, když se dnes zahajuje nová sezóna a snad bude dlouhá, alespoň jak ta minulá, i když v ní jeden celý měsíc chyběl z již velmi známých důvodů. Ve Špindlu to moc zimně nevypadá, všude kolem je zeleno, jen na jedné sjezdovce je trocha technického sněhu a kdo ví, n...

25.11.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak jsem taky vyrazil na obhlídku připravenosti ski areálu ve Špindlu na nadcházející sezónu. Počasí je v těchto dnech inverzního charakteru, a tak se těším na krásná panoramata ve vyšších polohách areálu a to se skutečně i děje. ;-) Je to neskutečný, co dokáže příroda vykouzlit, a ten západ slunce ...

13.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po dvou deštivých dnech jsem se opět rozhodl, že se vyrazím sklouznout ve Špindlu. Už před příjezdem přímo do střediska bylo vidět, že něco málo napadlo, a tak to zase vypadalo jako zima. Přímo ve Špindlu napadlo kolem tří cm sněhu. Teplota na parkovišti okolo nuly.

10.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:
Sice včerejší předpověď počasí nebyla nic moc, ale riskl jsem to a vyrazil opět do Špindlu ještě se svézt. Bůh ví, jak dlouho to ještě bude fungovat, jednak je dost tragická předpověď a ten koronavir nám to může vypnout také. 8-O Jel jsem do Svaťáku a už dole to nebylo umrzlé. Ale po vyjetí nahoru na Hromovku to bylo jiné kafe, sjezdovka byla promrzlá a držela až do oběda, kdy jsem to balil. Začalo totiž něco poletovat, byl to sníh s dešťem, dole už jen děšť. Jezdil jsem červenou, byla totiž od vrchu dost hustá mlha, takže jsem si počkal, až se trochu rozpustí a pak už hobloval jen černou, která vydržela nejdéle. Sněhu stále na tu bídu docela dost. S lanovkami je to stále stejné, zpomalují a zastavují. No a hlavně jejich obsazenost není stoprocentní. Lidí zde bylo průměrně, od 10 hodin se udělala fronta na 5 až 10 minut. Před obědem to již docela šlo. Cesta v pohodě maximálně mokrá, zpátky mě chytil déšť.

09.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Jelikož mám volné pondělí a včera jsem navštívil Orlické hory, tak se dneska vydávám pro změnu do Krkonoš, kde se po pár dnech vracím do Špindlerova Mlýna. Tam mě v současné době nikdo o víkendu neuvidí z důvodu konání různých akcí a hrozně moc lidí. Předpověď počasí říká, že by v pondělí mělo před ...

07.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Jako skoro každou sobotu vyrážím na lyže provětrat sezónku a dnes s vidinou, že bude zde bude méně lidí než předchozí soboty, a to se také skoro splnilo. Bylo zde o něco volněji, no sláva. Asi za to může to nevlídné počasí, kdy celý den sněžilo a do toho foukal trochu vítr. Zima se ještě nevzdává a ...

05.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Včera jeden ze super dnů ve Špindlu - v textu mu dám pět hvězdiček, nahoře v hodnocení tři, protože středisko nefunguje, jak má. Že prý nemají lidi na kotvu na Hřišti, mě jaksi nezajímá, já si zaplatil, a tak očekávám, že bude vše v chodu... :-? Někdo je spokojený, ale já tedy ne. Další zajímavá inf...

05.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Na dnešek jsme měli zaplacené lyžování ve Špindlerově Mlýně. Ráno byla mlha, takže Medvědín s Horními Mísečkami stejně nebyl prosluněný, zaparkovali jsme proto pod Hromovkou a lyžování jsme si užívali nejvíce ve Svatém Petru. Odpoledne bylo krásně slunečno a azuro. Den strávený na sjezdovkách ve Špi...

05.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Po středečním lyžování ve Špindlerově Mlýně se opět po prozkoumání počasí a zhlédnutí kamer vracím do Svatého Petra, jen mám obavy z velkého počtu lidí, protože i dnes je předpověď velice příznivá. Teploty v noci byly lehce pod nulou, a tak je zaděláno na pořádné lyžování.

04.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Po včerejším nepodařeném večerním lyžování se vracím zpět do Špindlerova Mlýna, abych se taky podíval, jak to tady vypadá přes den. Jarní prázdniny se dost projevují na zdejší lyžařské zalidněnosti. Teploty přes noc byly ve Špindlerově Mlýně pod nulou a předpověď počasí byla velmi pozitivní. Dopoled...

03.03.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Na jarní prázdniny volíme večerní lyžování ve Špindlerově Mlýně na Hromovce. Večerní lyžování má být jedno z nejlepších, které u nás naleznete. Teploty po celou dobu lyžování byly nad nulou a na parkovišti teploměr v autě ukazoval plus tři stupně okolo 17. hodiny.

29.02.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

No tak jsem se po čtyřech letech dočkal a mám tady 29. únor, a to je o den delší sezóna na lyžích, a tak u toho musím být. :-P No hlavně mě sem dostal test super lyží značky Blossom. :-D Je to na nich krásné svezení a lyže se dají střídat podle toho, jak se mění povrch sjezdovek. A že se ten povrch ...

22.02.2020  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po mediální masáži ze skiareálu, že v sobotu je nejméně lidí na sjezdovkách, a tak musí prodat ještě 50 kusů permic po jedné koruně, aby se to vůbec trochu naplnilo, se tam taky vydávám, a to s celou rodinou, aby si taky užili volné sjezdovky a hlavně lanovky. 8-O Já jsem to očekával spíše horší a t...

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr