Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - aktuální report z 14.04.2019 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr aktuální report z 14.04.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.04.2019 do: 14.04.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud se bavíte o lyžování ve Špindlu, dělí se snad celý lyžařský národ na dvě skupiny. Ta první, jež ho miluje, vlastní sezonku, případně zde vlastní i nějakou nemovitost, nebo sem jen jezdí domlouvat obchody, vyfotit se, či dokonce lyžovat. Ta druhá ho nenávidí, zarytě kritizuje. Překvapivě i spousty lyžařů z druhé skupiny vlastní zdejší sezonku a svahy zde brázdí po celou zimu, ať už kvůli její ceně, blízkosti areálu k jejich obydlím či slušným parametrům sjezdovek. Stále v ní jsou však i tací, kteří ve Špindlu opravdu nikdy v životě nebyli a k jeho návštěvě by je přinutilo máloco. Samozřejmě se zrovna k těmto "negativcům" řadím i já. :-) Tedy abych upřesnil, zařekl jsem se před pár lety, že Špindl navštívím až tehdy, až bude hotové propojení areálu a bude tak možné si užít porci kilometrů připomínající malé alpské středisko bez nutnosti sundání lyží.
Silně mě v mém přesvědčení lámal známý, jež mi již od ledna nabízel zprostředkování skipasu za polovinu ceny, ani to mě však nezlomilo, abych trávil desítky minut ve frontách na lanovku.
Ovšem když už zůstaly v celé republice v provozu poslední 4 areály, nebyl výběr příliš široký a navíc mi známý nabídl i spolujízdu z Prahy. To už znamenalo dostatečnou úsporu a světe div se - spolu s jízdným za polovic i nejvýhodnější nabídku lyžování v ČR pro tento den.
Poprvé jsem tak měl možnost navštívit "český Aspen" a lyžování to bylo průměrné, zpříjemněné snad jen poznáním nového areálu i celkem pěkné lokality. Špindl byl v polovině dubna celkem mrtvý, a tak lákal i k procházkám, třeba okolo přehrady Labská.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly bohužel oficiálně jen tratě 1a, 2 a 3. To působilo problém, jelikož ač byla zalidněnost pravděpodobně hluboce podprůměrná, stále byl návštěvníků dostatek a všechny tři svahy už kolem jedenácté nestály za moc. Potěšily ale slušnou délkou a převýšením. Modrá sjezdovka bohužel rychle přestala být sjízdná z důvodu pomalého měkkého sněhu, který znemožňoval její sjezd bez bruslení. Zbylé dvě doplatily na měkký sníh zase v podobě muld, odpoledne již opravdu velkých, jaké jsem dlouho nezažil. Naštěstí sjízdná byla i červená sjezdovka č. 1, která byla označena několika cedulemi hlásajícími její uzavření. Mnoho návštěvníků na ně nedalo, přesto zde byla naštěstí zalidněnost v průměru jen poloviční oproti předem zmíněným. Její šířka byla zredukována místy až napůl, místy ale vůbec, a tak vydržela po celý den v obstojném stavu. Areál byl snad jen líný na to, aby ohraničil vytátá místa a raději ušetřil, jelikož nemusel svah upravovat. Podobnými cedulemi byla ohraničena i černo-červená FIS sjezdovka č. 4, na jejíž dolní polovině probíhal dopoledne trénink slalomu. Projet ale bylo možné po pravé polovině svahu bez problémů i tak, v horní polovině po celé šíři absolutně bez omezení. Její oficiální uzavření je tak ještě více nepochopitelné a tristní. Na druhou stranu díky němu nabízel svah asi nejlepší podmínky až do odpoledne. Lidí zde bylo ještě tak o polovinu méně než na uzavřené Hromovce č. 1, a tak bylo spolu se mnou na kopci většinou jen 5 až 10 lyžařů. A sjezdovka se mi opravdu líbila! V horní polovině je sklon mírnější, skoro až modrý, "narušený" malým hankem. Ve spodní půlce se ale láme a nabízí 300 až 400 metrů poctivého černého padáku, ačkoliv k alpským parametrům černých sjezdovek se blíží spíše vzdáleně. Poslední čtvrtina je příjemně červená s delším plochým dojezdem, takže se zde můžete na lyžích rozvášnit stejně jako v horní (nadmíru široké) polovině.

Sněhové podmínky:

Ranní déšť po cestě z Prahy předznamenával nevalné podmínky, avšak čím blíže jsme ke středisku byli, tím více začínala prosvítat modrá obloha a podstatnou část dne pak svítilo i slunce. Mraky se sněhem a deštěm přišly opět po 15. hodině.
Bohužel ranní déšť společně s místním Fresh Trackem se do kvality sněhu promítly a ten byl měkký, u dojezdu k lanovkám se pak odpoledne tvořily i kaluže vody. Nicméně sněhová pokrývka byla i vzhledem k datu více než dostatečná, vyjma Hromovky č. 1. Pramení z toho opět šetření areálu, udržet v provozu do Velikonoc minimálně sjezdovku č. 3 by dle mého nebyl žádný problém.
V horních partiích sahá výška pokrývky skutečně až k metru, k vidění jsou zde tedy i běžkaři. U dojezdů leží většinou 30 až 60 centimetrů.
Dalším pozitivem černé FIS sjezdovky bylo i její preparování na Světový pohár, takže je zde opravdu tvrdý podklad, který drží celý den. Místy jsou k vidění ještě pozůstatky modrého spreje a na vydřenějších místech se lyžemi dostanete až na "zkamenělý" led, po kterém se zde před měsícem jezdilo. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort představuje šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou. Vyhřívání funguje zhruba na každé třetí sedačce, což bylo vzhledem k teplu dobře (jinak samozřejmě ne). V průběhu dopoledne bylo nutné občas zpomalit, ale dalo se přežít... Spolu s blížícím se odpolednem se mi zdálo, že jezdí lanovka pomaleji, a to ani ráno nejezdila naplno. :-D
Více se mi líbila odpojitelná čtyřsedačka na Hromovce, která jezdila opravdu rychle a navíc zde od rána nebyli takřka žádní lyžaři. Škoda jen, že neobsluhuje atraktivnější svahy a nemá měkké polstrování.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla střední, vzhledem k termínu a očekáváním vcelku vysoká, nicméně vzhledem k obyčejné zalidněnosti ve Špindlu nízká. :-)
Na Hromovce celý den bez čekání, stejně na svazích k LD přilehlých nebyl většinou problém s dostatečným místem.
Na šestisedačce se dopoledne čekalo nárazově do 3 minut, po obědě takřka vůbec a po 15. hodině byla již obsazena jen každá druhá sedačka.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k ušetřeným penězům jsem dal na nápad známého, abychom poobědvali v restauraci na Pláni. Na vysoké ceny ve Spindl gastronomy jsem byl připraven a stejně jsem byl překvapen. Jídelna byla již uzavřena (bylo 13 hodin), zřejmě se nečekali v poslední den provozu obědvající návštěvníci. V provozu byla již jen pizzerie, která na rozlehlém prodejním pultu nabízela poslední 3 osminky pizzy. Při ceně 79,- za kus bych si stejně více než jeden nedal, nicméně byla dobrá. Pití, jak Kingswood, tak půllitr koly v plastu, bylo za stejnou cenu. Pozitivem je posezení venku a hezký výhled.
Aprés-ski tu bude v sezoně stát za to, ale dnes zde bylo po 16. hodině mrtvo stejně jako v celém městě.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska z Prahy bez problémů, po mokré silnici. Dala by se již zvládnout i na letních pneu.
Pozitivem areálu je parkování zdarma. Na doporučení známého jsme parkovali na trochu ukrytém parkovišti ve Sv. Petru, ale parkovat se dalo i na bližší, ovšem zaplněné Hromovce.
V hlavní sezoně musí být velký problém s parkováním, jelikož nevzdálených parkovacích míst je tu pomálu.

+ plusy

 • Dlouhé sjezdovky se slušným převýšením
 • Možnost sjet si sjezdovku, na které se jel před měsícem SP
 • Moderní a rychlé lanovky
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Tristní ceny skipasů
 • Nepřiměřené ceny občerstvení
 • Nedostaek parkovacích míst v hlavní sezoně
 • Dvě sjízdné sjezdovky oficiálně uzavřeny
 • Chybějící propojení celého skiareálu
 • Šestisedačka v provozu jen v nízké rychlosti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 14.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak a je to tady. Ve Špindlu se jezdilo poslední dva dny v této sezóně a já byl u toho. V sobotu to bylo o 100 procent lepší lyžování než v neděli a může za to teplota a hlavně noční a ranní déšť a sněžení v neděli ve vyšších polohách střediska.
Tak to v neděli balím již po jedné hodině odpolední....

11.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V současné době jsou v provozu už jen 4 střediska - Praděd s koncem 30.4.2019, Klínovec a Harrachov s koncem 22.4.2019 a Špindlerův Mlýn, Který už to vzdává k datu 14.4.2019.
Volba byla jasná, než tedy zavře Špindl, tak jsem ještě využil skipas za 490 Kč. Ta cena de facto odpovídá stavu areálu. Bo...

11.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Když už jsem si myslel, že sezóna pro mě skončila a lyže jsem napustil voskem, tak se počasí rozhodlo, že ještě začne mrznout. Tak jsem lyže vytáhnul a znovu vyrazil do Špindlu provětrat zřejmě naposledy sezónku. Auto už mám přezuté, ale na suché silnici drží i letní pneu. Ráno teplota -6,5 stupně, ...

11.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak dnes to bylo asi i nejen pro mě nejlepší lyžování v této sezóně ve Špindlu. Konečně se po několika týdnech vrací zima alespoň do hor, a tak jsou podmínky naprosto fantastické. :-P Sezóna by mohla pokračovat dál, alespoň do Velikonoc. Jen je velká škoda, že není upravena alespoň Černá FISka a stř...

11.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Když už jsem myslel, že jsem ukončil lyžařskou sezonu, tak mě manželka ještě v podstatě ukecala, abychom ještě jeli na lyžovačku do Špindlu ve Svaťaku. Předpověď počasí vypadala celkem slušně, a tak jsem si v práci vzal volno a vyrazili jsme na dopolední lyžování do Špindlerova Mlýna na ukončení sez...

06. - 08.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak se nám ta sezóna nezadržitelně blíží ke konci, a tak si musím ještě pořádně zalyžovat. Podmínky jsou skoro ideální a sněhu je stále dostatek a je to taky kromě pondělí vidět i na lidech, co sem vyrazili za sněhem. V sobotu i v neděli jsou v dopoledních hodinách fronty na šestce a kolem desáté ho...

07.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Po roce opět ve Špindlerově Mlýně. Lyžovalo se pěkně, byť si skiareál tradičně dělá z lyžařů dobrý den - viz níže.

04.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem dnes vybíral, kam se jet projet na lyžích, tak jsem vybíral mezi střediskem Harrachov, kde dochází k pádu cen, anebo střediskem Špindlerův Mlýn. Do e-mailu mi přišla nabídka na Gopass za 490 Kč. Super, rozhodnuto.
Trošku jsem si zavařil, když před odjezdem jsem zjistil, že někde jsem nec...

02.04.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Dnes to byl pro mě nejlepší den v této sezóně, co jsem zde strávil a těch dnů bylo celkem dost. :-D Ráno bych pět hvězdiček poprvé v této sezóně nedal, protože nebyla urolbovaná a je asi i proto zavřená černa FISka, ale i přes ten zákaz to na ní bylo nejlepší svezení na ráno neskutečně ledové pistě,...

31.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak zase po týdnu na lyžích a byl to velmi povedený den strávený v překrásném počasí ve Špindlu. :-P Podmínky pro lyžování jsou naprosto dokonalé a kdo má rád tuto jarní lyžovačku na firnu, tak je velmi spokojený a to já jsem. :-D Dnes dokonce dorazil i bývalý prezident pan Klaus a jak mu to jezdí. ...

29.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Čtvrteční ošklivý deštivý den jsem vynechal, abych si zalyžoval v pátek na slunci. Co jsem slyšel, tak čtvrtek propršel celý, ale zase tam prý nebyl nikdo. I když teď je již lidí méně, i když svítí slunce.

29.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Asi jako poslední lyžování pro tuto sezonu a rozloučení s ní se zajiždím ještě jednou nervovat do Špindlerova Mlýna, abych asi naposledy provětral sezonku a ukončil již toto prokletí zdejšího areálu. Předpověď počasí měla být příznivá, tedy mělo svítit sluníčko, ale teploty ani v noci nebyly pod nul...

27.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Po přečtení některých reportů ze Špindlu, kdy tam padlo dokonce 5 hvězd, tak se vyrážím i já po lyžování v Itálii podívat do Špindlu a ještě provětrat sezonku, i když jsem měl chuť už letošní lyžování ukončit. Při příjezdu do střediska byla teplota na parkovišti pod Hromovkou rovná nula a předpoveď ...

26.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejším pětihvězdičkovém dnu stráveném ve Svaťáku si musím dát další dávku, je to jako droga. Teď to tady je nejlepší.

25.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejším schování se na Labskou dnes frčím do Svaťáku. Moje očekávání je, že bude umrzlo, tvrdá deska a žádné davy. Vše se splňuje do puntíku. A těch pár lidí, co tu bylo, sfouknul pryč Krakonoš, vypustil větrné koně a propíchnul jednu z posledních sněhových duchen a tím vyhnal většinu lyžařů už...

23.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po týdnu se vracím na místo činu 8-O a jsem zase nemile překvapen, co je zde lidí :-x. Ty víkendy jsou tady na fronty poněkud strašidelné a mně to tak letos holt vychází sem jezdit lyžovat v tyto dny a je to celkem opruz :-(,ale je lepší být venku na horách než někde v krabici na sídláku :-D. Ráno j...

23.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnes bylo ohlášené totální azuro a vzhledem k víkendu se dalo čekat, že bude narváno. Dorazil tam i Topolánek. Ráno fronta na první lano na 15 minut, už tam asi spí, aby jeli prvním lanem.

21.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

V těchto slunných dnech je škoda nevyužit volno a nejet lyžovat, než nám to ve Špindlu zavřou. Medvědín končí 31.3. a už se proslýchá, že Svaťák zavřou už 7.4., maximálně o týden déle.

19.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: jenda0007
 • hodnocení:

Po pondělním lyžování se vracím do Špindlerova Mlýna a přemýšlím, zda se nepojedu podívat na Medvědín, ale něco mně říká, že tam ne, a tak mířím zase do Svatého Petra. Dneska to byla pravá lyžovačka, tak jak to mají lyžaři rádi. Bylo to lyžování bez lidí a krásné sjezdovky až na výjimky.

18.03.2019  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Chvíli jsem teď ve Špindlu pauzíroval a dnes jsem se rozhodl, že se vydám opět zalyžovat, prázdniny skončily, tak se dá jezdit nahoru dolů. Na dnešek byly hlášeny sněhové přeháňky a už cesta nahoru byla na sněhovém poprašku. Dole u Hromovky byla teplota čistá nula. Ale nahoře byly potom -4 stupně.

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 28