Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - aktuální report z 14.04.2019 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr aktuální report z 14.04.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.04.2019 do: 14.04.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud se bavíte o lyžování ve Špindlu, dělí se snad celý lyžařský národ na dvě skupiny. Ta první, jež ho miluje, vlastní sezonku, případně zde vlastní i nějakou nemovitost, nebo sem jen jezdí domlouvat obchody, vyfotit se, či dokonce lyžovat. Ta druhá ho nenávidí, zarytě kritizuje. Překvapivě i spousty lyžařů z druhé skupiny vlastní zdejší sezonku a svahy zde brázdí po celou zimu, ať už kvůli její ceně, blízkosti areálu k jejich obydlím či slušným parametrům sjezdovek. Stále v ní jsou však i tací, kteří ve Špindlu opravdu nikdy v životě nebyli a k jeho návštěvě by je přinutilo máloco. Samozřejmě se zrovna k těmto "negativcům" řadím i já. :-) Tedy abych upřesnil, zařekl jsem se před pár lety, že Špindl navštívím až tehdy, až bude hotové propojení areálu a bude tak možné si užít porci kilometrů připomínající malé alpské středisko bez nutnosti sundání lyží.
Silně mě v mém přesvědčení lámal známý, jež mi již od ledna nabízel zprostředkování skipasu za polovinu ceny, ani to mě však nezlomilo, abych trávil desítky minut ve frontách na lanovku.
Ovšem když už zůstaly v celé republice v provozu poslední 4 areály, nebyl výběr příliš široký a navíc mi známý nabídl i spolujízdu z Prahy. To už znamenalo dostatečnou úsporu a světe div se - spolu s jízdným za polovic i nejvýhodnější nabídku lyžování v ČR pro tento den.
Poprvé jsem tak měl možnost navštívit "český Aspen" a lyžování to bylo průměrné, zpříjemněné snad jen poznáním nového areálu i celkem pěkné lokality. Špindl byl v polovině dubna celkem mrtvý, a tak lákal i k procházkám, třeba okolo přehrady Labská.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly bohužel oficiálně jen tratě 1a, 2 a 3. To působilo problém, jelikož ač byla zalidněnost pravděpodobně hluboce podprůměrná, stále byl návštěvníků dostatek a všechny tři svahy už kolem jedenácté nestály za moc. Potěšily ale slušnou délkou a převýšením. Modrá sjezdovka bohužel rychle přestala být sjízdná z důvodu pomalého měkkého sněhu, který znemožňoval její sjezd bez bruslení. Zbylé dvě doplatily na měkký sníh zase v podobě muld, odpoledne již opravdu velkých, jaké jsem dlouho nezažil. Naštěstí sjízdná byla i červená sjezdovka č. 1, která byla označena několika cedulemi hlásajícími její uzavření. Mnoho návštěvníků na ně nedalo, přesto zde byla naštěstí zalidněnost v průměru jen poloviční oproti předem zmíněným. Její šířka byla zredukována místy až napůl, místy ale vůbec, a tak vydržela po celý den v obstojném stavu. Areál byl snad jen líný na to, aby ohraničil vytátá místa a raději ušetřil, jelikož nemusel svah upravovat. Podobnými cedulemi byla ohraničena i černo-červená FIS sjezdovka č. 4, na jejíž dolní polovině probíhal dopoledne trénink slalomu. Projet ale bylo možné po pravé polovině svahu bez problémů i tak, v horní polovině po celé šíři absolutně bez omezení. Její oficiální uzavření je tak ještě více nepochopitelné a tristní. Na druhou stranu díky němu nabízel svah asi nejlepší podmínky až do odpoledne. Lidí zde bylo ještě tak o polovinu méně než na uzavřené Hromovce č. 1, a tak bylo spolu se mnou na kopci většinou jen 5 až 10 lyžařů. A sjezdovka se mi opravdu líbila! V horní polovině je sklon mírnější, skoro až modrý, "narušený" malým hankem. Ve spodní půlce se ale láme a nabízí 300 až 400 metrů poctivého černého padáku, ačkoliv k alpským parametrům černých sjezdovek se blíží spíše vzdáleně. Poslední čtvrtina je příjemně červená s delším plochým dojezdem, takže se zde můžete na lyžích rozvášnit stejně jako v horní (nadmíru široké) polovině.

Sněhové podmínky:

Ranní déšť po cestě z Prahy předznamenával nevalné podmínky, avšak čím blíže jsme ke středisku byli, tím více začínala prosvítat modrá obloha a podstatnou část dne pak svítilo i slunce. Mraky se sněhem a deštěm přišly opět po 15. hodině.
Bohužel ranní déšť společně s místním Fresh Trackem se do kvality sněhu promítly a ten byl měkký, u dojezdu k lanovkám se pak odpoledne tvořily i kaluže vody. Nicméně sněhová pokrývka byla i vzhledem k datu více než dostatečná, vyjma Hromovky č. 1. Pramení z toho opět šetření areálu, udržet v provozu do Velikonoc minimálně sjezdovku č. 3 by dle mého nebyl žádný problém.
V horních partiích sahá výška pokrývky skutečně až k metru, k vidění jsou zde tedy i běžkaři. U dojezdů leží většinou 30 až 60 centimetrů.
Dalším pozitivem černé FIS sjezdovky bylo i její preparování na Světový pohár, takže je zde opravdu tvrdý podklad, který drží celý den. Místy jsou k vidění ještě pozůstatky modrého spreje a na vydřenějších místech se lyžemi dostanete až na "zkamenělý" led, po kterém se zde před měsícem jezdilo. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort představuje šestisedačková vyhřívaná lanovka s bublinou. Vyhřívání funguje zhruba na každé třetí sedačce, což bylo vzhledem k teplu dobře (jinak samozřejmě ne). V průběhu dopoledne bylo nutné občas zpomalit, ale dalo se přežít... Spolu s blížícím se odpolednem se mi zdálo, že jezdí lanovka pomaleji, a to ani ráno nejezdila naplno. :-D
Více se mi líbila odpojitelná čtyřsedačka na Hromovce, která jezdila opravdu rychle a navíc zde od rána nebyli takřka žádní lyžaři. Škoda jen, že neobsluhuje atraktivnější svahy a nemá měkké polstrování.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla střední, vzhledem k termínu a očekáváním vcelku vysoká, nicméně vzhledem k obyčejné zalidněnosti ve Špindlu nízká. :-)
Na Hromovce celý den bez čekání, stejně na svazích k LD přilehlých nebyl většinou problém s dostatečným místem.
Na šestisedačce se dopoledne čekalo nárazově do 3 minut, po obědě takřka vůbec a po 15. hodině byla již obsazena jen každá druhá sedačka.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k ušetřeným penězům jsem dal na nápad známého, abychom poobědvali v restauraci na Pláni. Na vysoké ceny ve Spindl gastronomy jsem byl připraven a stejně jsem byl překvapen. Jídelna byla již uzavřena (bylo 13 hodin), zřejmě se nečekali v poslední den provozu obědvající návštěvníci. V provozu byla již jen pizzerie, která na rozlehlém prodejním pultu nabízela poslední 3 osminky pizzy. Při ceně 79,- za kus bych si stejně více než jeden nedal, nicméně byla dobrá. Pití, jak Kingswood, tak půllitr koly v plastu, bylo za stejnou cenu. Pozitivem je posezení venku a hezký výhled.
Aprés-ski tu bude v sezoně stát za to, ale dnes zde bylo po 16. hodině mrtvo stejně jako v celém městě.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska z Prahy bez problémů, po mokré silnici. Dala by se již zvládnout i na letních pneu.
Pozitivem areálu je parkování zdarma. Na doporučení známého jsme parkovali na trochu ukrytém parkovišti ve Sv. Petru, ale parkovat se dalo i na bližší, ovšem zaplněné Hromovce.
V hlavní sezoně musí být velký problém s parkováním, jelikož nevzdálených parkovacích míst je tu pomálu.

+ plusy

 • Dlouhé sjezdovky se slušným převýšením
 • Možnost sjet si sjezdovku, na které se jel před měsícem SP
 • Moderní a rychlé lanovky
 • Parkování zdarma

- mínusy

 • Tristní ceny skipasů
 • Nepřiměřené ceny občerstvení
 • Nedostaek parkovacích míst v hlavní sezoně
 • Dvě sjízdné sjezdovky oficiálně uzavřeny
 • Chybějící propojení celého skiareálu
 • Šestisedačka v provozu jen v nízké rychlosti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: OtaR
 • hodnocení:

Důstojný závěr lyžařské sezóny 2021/22 ve Svatém Petru - pěkné počasí, na půlku dubna skvělé sněhové podmínky, doprovodná akce "Jezírko", prostě parádní velikonoční lyžování se vším všudy. Solidní byla i cena permanentky, přes Gopass kupovaná v den lyžování činila 660 Kč. Dnes je ve Špindlu, v Peci ...

15.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Před nějakými 14 dny se skipas do Špindlu dal pořídit za méně než čtyři stovky, a tak bylo o místě pro rozloučení se sezónou jasně rozhodnuto. Stejně jako v ostatních střediscích i zde končí provoz 18.4., ačkoliv sněhu je minimálně ve Svaťáku dost minimálně na další týden lyžovaní. Lze tedy doufat, ...

15.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Na Velký pátek jsem měl zakoupenou permanentku z předprodeje za čtyři stovky. Ve Špindlu se lyžuje už pouze ve Svatém Petru. Současně je to jedno z posledních středisek u nás, kde ještě neskončila sezóna. Předpověď počasí neslibovala žádný zázrak, takže bylo v plánu najezdit co nejvíc km bez čekání ...

10. - 11.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Neděli a pondělí trávím v klasicky aprílovém počasí, kdy se na obloze střídají snad všechny druhy počasí a je to slušný blázinec, ale podmínky jsou velmi dobré, protože je po ránu teplota pod nulou a v neděli mrzne ve vrcholových partií střediska celý den. Za tyto dny bych dal i více vloček, ale za ...

09.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: gimli35
 • hodnocení:
Chvíli vánice a chvíli zase opalovačka - druhá dubnová sobota se ve Špindlu nesla ve znamení velmi aprílového počasí. Otevřeny byly všechny sjezdovky ve Sv. Petru, po nočním a ranním sněžení nepříliš upravené (a podezřívám areál, že na Hromovce (1) se o úpravu ani nepokusil a vystačil si se zapíchnutím dvou cedulí "pozor, neupraveno"). Sněhu celkově dost (kolem 50 cm) a většinou i v obstojné kvalitě, samozřejmě až na nejnižší partie, tj. dojezd Hromovek (1, 1a). V provozu odpojitelná čtyřsedačka Hromovka (C) a vyhřívaná šestisedačka s bublinou innogy line (A) - na Hromovce většinou prázdno, innogy line dopoledne s frontou do 3 minut, odpoledne bez čekání. Oběd v restauraci Stadion u dolní stanice innogy line (A) - jídlo drahé (většinou kolem 300,-), ale aspoň dobré a ve slušné velikosti.

05.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Dnes jsem naposledy zavítal do skiareálu Svaty Petr. Vedla mě k tomu výhra skipasu na FB stránkách Špindlerův Mlýn, ale bohužel mě také čeká operace, proto jsem využil posledního dne, kdy jsem mohl ještě nazout prkýnka a jít se sklouznout. Již cestou do střediska se zhruba od půlky cesty naskytl krá...

03.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Víkend je tu a já opět vyrážím na hory za lyžovačkou a podle teplot, které nekutečně klesly, očekávám super lyžování na tvrdých sjezdovkách, když tak krásně mrzne a slunce je schované za mraky, a tak nemůže ničit sjezdovky svými paprsky. Do toho celý den poletuje sníh, prostě nádhera. Je to klasická...

02.04.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Tento víkend se na hory opět vrátila zima, ale velká část lyžařských středisek už před týdnem ukončila provoz. A tak pro změnu padla volba zase na Špindl. I když by sněhové podmínky ještě umožňovaly provoz i na Medvědíně nebo na Stohu, je v provozu jen Svatý Petr. Zato ale kompletně. Je to asi nejví...

31.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Na dnešní den jsem měl objednaný skipas za 490,- Kč. Hrozil jsem se předpovědí počasí, kdy v jednu chvíli se objevilo, že spadne velké množství sněhu a následující den tam byla mlha. Naštěstí jsem neměl nějaká očekávaní a spíše se bál toho utrpení. Nakonec ani nesněžilo a ani nebyla mlha - viditelno...

26.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Omut83
 • hodnocení:

Do Špindlu jsme vyrazili po více než čtyřech letech, zejména kvůli cenám a přelidněnosti. Poslední březnový víkend a teploty ke dvaceti stupňům dávaly naději, že to bude lepší. Cena skipasu se odvíjí podle včasnosti zakoupení, při objednání dva dny předem jsme platili 740 Kč za celý den. Na místě by...

26. - 27.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Lyžařská sezóná se blíží do finále, a tak není proč otálet. A že to byl velmi povedený víkend, a to hlavně neděle, kdy bylo méně lidí a bylo i o trochu menší teplo, a tak sjezdovky vydržely v lepším stavu déle než v sobotu a k tomu se ještě v neděli po změně času lyžovalo o hodinu dřív a to se taky ...

25.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

V lednu jsem si koupil celodenní permanentku na 25.3. za krásné čtyři stovky. Nevýhodou je, že člověk neví, co bude za dva měsíce, ale vyšlo to perfektně. Sluníčko, přimrzlý manžestr a lidí tak akorát. I navzdory jarnímu počasí je lyžování ve Špindlu stále parádní.

24.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dlouho jsem nikde nesjezdoval a popravdě mi to nechybi, zdá se, že jsem se tohoto návyku zbavil. Na běžkách jsem letos projel všechny možné trasy a hory. A ještě jsem ušetřil a docela dost. Měl jsem cca měsíc dopředu koupený skipas za nějakých 450,-Kč, tak jsem vyrazil do Svaťáku, Medvědín jsem hned...

23.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Předpověď počasí mluvila jasně, bude slunečno. Tentokrát jsem zvolil skiareál Špindlerův Mlýn, kde se ještě aspoň na dlouhých sjezdovkách svezu. Musím říci, že vše klaplo. Hezké počasí, málo lidí, sjezdovky vydržely po celý den, jen ty ceny občerstveni to kazilo. Každopádně se jednalo o skvělé zakon...

19.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po týdnu stráveném ve Třech údolích vyrážím následující víkend si zkazit chuť do perly českého lyžování Špindlu, který je narvaný až k prasknutí - na to, že je 19.3., tak jsem takový nával nečekal, i když mají ještě jarní prázdniny poslední okresy a hlavně půlka Prahy, a tak je zde od prvního lana v...

04.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:
Využil sem nepříznivé předpovědi počasí s vidinou menší zaledněnosti ve Špindlu, což se vyplatilo. Jak píše v minulých reportech kolega Sparťan a Schimanski, sjezdovky jsou perfektně připravené, řekl bych nejlíp za sezonu, co sem jezdím. Otevřené kromě skiparků je téměř vše, velmi dobře připravená byla FIS sjezdovka a vzhledem k tomu, že na ní téměř nikdo nejezdil, vydržela v dobrém stavu až do zavíračky. Na ostatních se postupně dělaly muldy, hlavně v prudších částech, ale i tak se celý den dalo rozumně jezdit. LD v provozu dvousedačka FIS, zde téměř nikdo, 4sedačka Hromovka, čekání max. 5 minut, odpoledne prázdno, 6sedačka Svatý Petr, čekání 5 15 minut, a pokud by se někteří lyžaři naučili počítat do 6, bylo by to ještě lepší. Perličkou byla 4člená rodinka, které zabrala celou 6sedačku a když jsem chtěl využít volných dvou míst, paní rázně řekla "to je naše", asi bez komentáře. Parkoviště ze 70 % plné, pozor kousek od závory dávají cajti dýchnout a u Herlíkovic měřili 30.

02.03.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po třech týdnech se vracím do stinné část Špindlu - Svatého Petra a dělám velmi dobře, je to velmi povedený den, kdy je ráno hodně mrazivo kolem -10 stupňů - paráda, konečně pořádně mrzne, i když jaro se nezadržitelně blíží. Přes den je kolem nuly a do toho svítí sluníčko a konečně nefouká = ideální...

12.02.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Pro sobotní lyžování jsem si vybral Špindlerův Mlýn - Svatý Petr. V naší zemi má jedny z nejlepších sjezdovek a je to moje oblíbené tuzemské lyžařské středisko. Předpověď počasí byla velmi příznivá, po celý den slunečno. To ale znamenalo, že stejný nápad jako já měla spousta dalších lidí. Ráno na pr...

10.02.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po třech týdnech vracím do Špindlu pln očekávání, že se to zde zlepšilo, když připadl sníh a jsou jarní prázdniny, tak očekávám v provozu všechny dopravní prostředky a všechny sjezdovky. To se k mému velkému překvapení nestalo! To fakt nechápu, že za 1 390 Kč nejezdí všechny lanovky a vleky a přitom...

11.02.2022  | Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:
Večerní lyžování - Hromovka. Po další oblevě začíná trochu mrznout, je potřeba toho využít, než začne další obleva. Když sem sledoval report kolegy Spartana z 10.2 z této lokality, tak sem neměl ani odvahu tam jet přes den, ale zkusil sem večerní. Na večerní jezdí klasicky čtyřsedačka Hromovka, se sjezdovkou cca 1,5 km. Sjezdovka byla navzdory vyšší teplotám v předchozích dnech velmi dobře upravena, sněhu dost. V prudších částech byly hrudky, ale "rozjezdilo" se to. Ke konci večerní v dolní zúženém dojezdu muldy, klasika pro Špindl. Ale daly se rozumně projet, i díky tomu, že nebyla zas taková zalidněnost. Což bylo po zmíněném reportu docela překvapení, neboť když sem přijel, tak to vypadalo na velkou frontu, ale ta stála jen k nákupu lístků, kolem turniketů to šlo, než se odbavilo první lano. Pak již čekání do pěti minut, po osmé hodině bez čekání. Vlekaři čistili sedačky od padajícího sněhu a byli vstřícní a pomáhali = velký plus. Parkování zdarma, z poloviny plné parkoviště.
Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 12