Monte Bondone - aktuální report z 01. - 05.02.2020 - SNOW.cz

Monte Bondone aktuální report z 01. - 05.02.2020

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Monte Bondone - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: plamice
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2020 do: 05.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letos jsme přemýšleli, kam vyrazit na jarňáky. Pokukovala jsem pořád po Itálii a zda vyrazit zcela po vlastní ose, nebo si pobyt se skipasem zakoupit u CK. Cenově výhodně jako na last minute vyhrál pobyt se 3denním skipasem ve Vasonu na Monte Bondone. Po Sella Rondě a Alta Badii bylo toto místo naším třetím skiareálem v Itálii. Nedá se srovnávat samozřejmě s většími komerčními areály, ale moc se nám zde líbilo. Hlavně ta pohoda, nikam se nehonit skrze prolyžované kilometry a užít si sjezdovky skoro za nosem od ubytovačky. Také sněhová jistota a více slunečných dní než třeba v Alpách. Středisko je hodně oblíbené Čechy, skoro jsme si tu připadali jako doma. :-) Nevadilo by mi se sem zas někdy vrátit. Jinak je středisko vhodné i pro skialpinisty, viděli jsme jich tu dost, jak se "šplhají" na vrchol Palon ve vichru. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko nabízí sjezdovky všech obtížností. Sice tu nenajdete žádnou vyloženě černou, ale jak poctivé sportovní červené, tak pohodové červené i modré, výukový svah i pěkný snowpark. Vyzkoušeli jsme všechny sjezdovky hned první den a dobře jsme udělali, neboť následující dva dny kvůli silnému vichru postupně zavírali ty, co byly nejvíc "na ráně" i s lanovkama.

Nejsnazší a také nejvytíženější sjezdovkou je E a F s názvy Montesel a Cordela. Montesel je spíš klasickou spojovací cestou od stejnojmenné lanovky k "náměstíčku", odkud se již dolů k lanovce mění v širokou pěknou dálnici. Je také osvětlená na večerní lyžování. Zde potkáte hodně lyžařských kurzů od těch nejmenších až po dospělé. V její vrchní části se nachází i krátký pojízdný pás.

Druhá modrá sjezdovka je označena jako M s názvem 3-Tre Panoramica. Její jméno je správně zvolené, protože je odtud hezky vidět do okolí.

V horní části je užší, pak se již v zatáčkách line do šíře a mění se i její profil, není nudná, ale zábavná. Můžete jí ukončit buď u šestisedačky Montesel, nebo si vybrat ze dvou červených variant s dojezdem ke dvojsedačce 3-Tre. Nám se líbila vždycky prázdná sjezdovka s variantou Q - 3-Tre Vaneze.

Mezi šestisedačkou Montesel a dvojsedačkou 3-Tre se nachází ještě čtyři varianty červených sjezdovek, kdy zcela otevřeny byly jen dvě, další dvě slouží nejspíš pro tréninky. Jsou to spíš jen takové jednohubky krátké. U nich se nachází i snowpark.

Z vrcholu Palon pak vedou ještě další červené sjezdovky, už delší a zábavnější. První z nich je o něco kratší Canalon, která vede zpět dolů k "náměstíčku" k lanovce Palon. Je poctivě červená, sportovnější, vedle vpravo kus tréninkové tratě, která byla občas zavřená a někdy otevřená.

Úplně nejlepší je sjezdovka D Gran Pista, jejíž délka je 3,5km. Je značená celá jako červená, ale místy je spíš pohodovou širokou modrou dálnicí a končí krátkým černým kotlem k lanovce. Otevřená byla bohužel jen po dva dny našeho pobytu, třetí den kvůli vichru zavřená. Jezdilo tu málo lidí, spíš jen vždy nárazově pár skupinek Čechů, jinak skoro prázdná. Z této asi nejlepší zážitek, navíc ji obsluhuje čtyřsedačka s bublinou, jako jediná ve středisku.

Sněhové podmínky:

Sněžilo tu naposledy v prosinci dle webových stránek a je to celkem znát. Všude tedy v okolí bílo, ale na sjezdovkách sníh především technický. Ale pro nás to byl ráj, oproti našim Krušným horám, které jsou letos zcela bez sněhu. :-( První den v neděli naší lyžovačky bylo úplně nejlépe, teploty jen lehce nad nulou, na vrcholu Palon sice foukalo, ale otevřený byl celý areál. Lyžovalo se perfektně, povrch byl tak akorát, ani měkký, ani tvrdý a i odpoledne to někde vypadalo, jak když tam nikdo nelyžuje. V pondělí se bohužel přihnalo teplé počasí, jarní, navíc s teplým větrem, tak už dopoledne byly sjezdovky na sluníčku hodně měkké a tvořily se místy muldy. To už mi drhly místy i lyže na sněhu. Další noc k ránu i trochu sprchlo, bylo mlhavo a fičelo, když jsme došli na sjezdovku, sice už svítilo sluníčko, ale sjezdovky byly jedna velká ledárna. Teploty pod bodem mrazu, do toho silný fičák, takže postupně uzavíraly sjezdovky vedoucí ke dvojsedačce 3-Tre, lanovka pak stála už také. Lanovka na Palon se rozjela během poledne, ale vyjet v tom vichru nahoru a sjet dolů bylo jen pro otrlé. Gran Pista byla také uzavřená. Ten den hodně úrazů, i vrtulník tam přistával. Otevřená zůstala tedy jen páteřní modrá Montesel, ale i ta byla odpoledne zcela vyfoukaná a jezdilo se na ledových plotnách. Takže náš poslední den lyžovačky nebyl moc vydařený a další den, co jsme už odjížděli, byla dle okouknutí situace stejná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál má ještě co modernizovat do budoucna. Stará dvojsedačka 3-Tre má sice své kouzlo, ale na dnešní poměry už asi není dostačující, stejně jako "špriclová" trojsedačka na Palon. :-) Tam by se hodila aspoň kabinka kvůli častému větru a dost studenému. Nejmodernější lanovkou je šestisedačka Montesel s dětskou pojistkou, nízkým násedem a dělenými sedáky. Nástup na ní je na pohyblivém pásu a koberci. Pro vysoké lidi tak obtížnější nástup i výstup. :-) Ale pro děti super. Pak klasická čtyřsedačka s bublinou Rocce Rosse na Gran Pistě, ta jediná má normální nástup bez pojízdného pásu.

U pokladen se nachází půjčovna vybavení, uzamykací malé skříňky, toaleta, pizzerie, naproti bar, u výukového svahu lyžařská škola. Je tu vše potřebné.

Jinak lanovky se rozjíždí v 8:45 a končí v 16:45 hod. ne jako u nás už v 16:00 hod. Večerní lyžování zde mají v úterý a čtvrtek od 20:00 hod. do 22:30 hod. Při špatném počasí není.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Podle modré sjezdovky Montesel a té samé lanovky by se dalo říct, že lidí bylo hodně. Občas se tu čekalo i kolem pěti až deseti minut na lanovku. Ovšem v jiných částech areálu byly sjezdovky poloprázdné a dojezd až k turniketům. Bylo to dané většinou počasím a stavem sjezdovek. Ale na naše české poměry, co jsme zvyklí i na půlhodinové fronty, zde bylo pro nás skoro prázdno. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsme moc nevyužili, ale něco málo obhlédli a ochutnali. Pěkná menší restauračka je na vrcholu Palon, odkud jsou hezké výhledy. Je tu sezení i venku, sice kryté, ale když studeně foukalo, nikdo tu nebyl. Co jsme tak mrkli do jídeláku, pizzy od 8 euro, odpoledne pak jakési happy hour na aperol a jiné spritzy za 2,50, což jsem chtěla využít, ale nějak se mi nedostávalo pozornosti u pokladny od slečny, tak jsme se jeli podívat na restauračku na Gran Pistě. Je celý den hezky na sluníčku s příjemnou terasou a hlavně poloprázdnou. Jen ceny teda o něco vyšší a výběr spíš trochu luxusní. Dala jsem espreso za 1,40, k tomu jablečný štrůdl s vanilkovým přelivem za 4 euro, dcera jakousi zmrzlinu s ovocem a manžel zkusil polévku vývar s místní specialitou, jakési velké knedle se špeky, za 8 euro - byla ale moc dobrá. :-)) Další den pak vyzkoušen bar na "náměstíčku" u pokladen, míchaný koktejl za 5 euro, různé druhy obložených housek, panini atd. od 4 eur. Zde také happy hour (platí až odpoledne cca před zavíračkou), ale na pivo - dvě za cenu jednoho... Jinde jsme už nekoukali...

Doprava do střediska a parkování:

My ze severu Čech jezdíme přes Mnichov, Mittenwald (zpět přes Kufstein), Brenner, Bolzano, Trento - používáme googlemapu. V Čechách tankujeme na Onu v Sokolově, pak jsme levně tankovali v městečku Scharnitz za Mittenwaldem plnou nádrž, a to vystačilo až do Vasonu a zpět, kdy jsme tankovali zas plnou za Innsbruckem v městečku Hall - pak zase již v Sokolově.

Poplatek za Brenner je aktuálně 10 euro / jedna cesta a mýtné v Itálii sjezd v Trentu 10,40 euro.

Z Trenta do Vasonu se klikatí úzká silnice, samé zatáčky, nic pro slabé povahy. :-) Ale byla suchá, udržovaná, bez děr (ne jako někde u nás v Čechách ty horské silnice). Jezdí tu i autobusy, pozor na ně v zatáčkách, před námi nějakému Čechovi narazil přední světlo, jak byli natěsno.

Ve vesničkách u sjezdovek je vždy pár míst na parkování, ale spíš jsou pak místa jen pro ubytované u hotelů. My měli auto u apartmánu v krátké vzdálenosti na sjezdovku. Větší parkoviště pro auta i autobusy jsme pak viděli z lanovky Rocce Rossa na silnici vedoucí trochu dál za Vasonem, je tu pak přístup na Gran Pistu, ale dole není pokladna a při špatném počasí je lanovka i sjezdovka uzavřená. Ale dle skimapy tu jezdí skibusy.

+ plusy

 • hezké sjezdovky všech náročností
 • dobré ceny
 • večerní lyžování (za nás uzavřeno kvůli silnému vichru a ledovce)
 • pohodový areál vhodný pro rodiny s dětmi
 • slunečné místo
 • menší zalidněnost
 • ubytování u sjezdovky

- mínusy

 • vylepšit jen ty dvě lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 24.03.2018  | Monte Bondone

 • autor: radek1
 • hodnocení:

Před návštěvou střediska probíhalo velké výběrové řízení. Jelikož máme dva začínající lyžaře ve věku 4 a 2 roky, bylo nutné tomu přizpůsobit výběr střediska. Monte Bondone k tomu má několik velmi silných předpokladů, ubytování je většinou u sjezdovek, část sjezdovek a přepravních zařízení je přímo ...

21. - 23.03.2018  | Monte Bondone

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem toto středisko vybíral, šlo mi prvotně o dceru, aby se tam na svahu netrápila. Volba byla velmi správná a de facto dcera k nezastavení. Celé 3 dny jsme lyžovali od rána až do zavíračky. K tomu když se přidají perfektně upravené sjezdovky a slunečné počasí a velmi málo lidí, tak co více si ...

10. - 17.03.2018  | Monte Bondone

 • autor: Ferry
 • hodnocení:

Celkový dojem se vždy odvíjí od počasí a tentokráte jsme si naběhli na nepříznivou vlnu. O to víc to mrzí, že vše bylo naplánováno dlouho dopředu kvůli jarním prázdninám a hlavně dětem. Však se na fotkách můžete mrknout, koliko havěti jsme tam přivezli. Počasí se sice dost nepovedlo, ale my jsme si ...

25.02. - 04.03.2018  | Monte Bondone

 • autor: machmin
 • hodnocení:

Na Monte Bondone jsme se letos s dětmi vrátili. Je to areál na italské poměry malý, ale kompaktní a s dobrou dostupností. Ideální především pro rodinné lyžování. Ubytování je v blízkosti sjezdovek a ceny nejsou přemrštěné.

18. - 25.03.2017  | Monte Bondone

 • autor: ViktorVan
 • hodnocení:

Středisko velmi malé rozsahem, ale velké tím, co za cenu nižší než jakékoliv rodinné týdenní lyžování u nás poskytuje. Ideální hlavně pro rodiny s dětmi, začátečníky, ale také pro všechny, kteří si prostě chtějí užít za málo peněz hory, lyže, sníh, pohodu. Nikdo se zde nehoní za výkony, sjezdovky js...

11. - 18.02.2017  | Monte Bondone

 • autor: Rob64
 • hodnocení:

Jeli jsme do Monte Bondone již podruhé a jsem rád, že jsem tady opět byl. :) Hodně jsme měli obavy z počasí, jelikož vloni v Itálii panovaly velmi špatné sněhové podmínky a až do konce ledna i letos.
Dorazili jsme na místo v sobotu odpoledne a čekala nás sněhová paráda, jelikož den před tím napadl...

22.01.2017  | Monte Bondone

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Monte Bondone je malé rodinné středisko s typicky italským geniem loci, ubytováním na sjezdovce a lákavými cenami. Aktuálně ještě nemá vysněžené všechny sjezdovky, což vynahrazuje prakticky trvalým slunečným počasím.

17. - 20.12.2016  | Monte Bondone

 • autor: Lukáš Hrdina
 • hodnocení:

Menší areál určený rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům, ale na své si přijdou i zdatnější borci. V předvánočním čase chyběl přírodní sníh, vysněžené byly pouze některé sjezdovky, ale rolbaři jsou kouzelníci. Výborně připravený podklad a díky tomu skvělé poježdění. Všichni přátelští, milí a usměvaví...

30.01. - 06.02.2016  | Monte Bondone

 • autor: Rob64
 • hodnocení:

Do Itálie jsme odjížděli se smíšenými pocity, jelikož leden byl na sníh velmi skoupý. Sledoval jsem živou kameru v Monte Bondone a čekal na sníh jak na smilování boží :) Leč marně :( Ale zájezd byl zaplacen, museli jsme vyrazit. Jeli jsme sem úplně poprvé, naši známí, kteří zde byli vloni, nám střed...

23. - 30.01.2016  | Monte Bondone

 • autor: martin kolář
 • hodnocení:
Ve středisku je sníh pouze na sjezdovkách, modrá Panoramica, červená Topolino a Gran Pista nevysněženy (dle zjištěných informací údajně chybí voda), na zbylých sjezdovkách ale výborný podklad, během posledních dnů (tuhý mráz) ke konci odpoledne ledový. Poněkud méně lidí než jindy (zřejmě kvůli sněhové situaci). Od letoška možnost návštěvy střediska Paganella a Folgaria v rámci 6denního skipasu. Všech 6 dní lyžování obloha téměř bez mráčku. Závěr - výborné lyžování za skvělé peníze.

19. - 23.12.2015  | Monte Bondone

 • autor: fish33
 • hodnocení:

Dobrý areál s kvalitním umělým zasněžováním, které alespoň částečně kompenzuje velmi špatnou situaci s přírodním sněhem. Areál nepatří mezi velké a ani svými lanovkami a sjezdovkami neoslňuje. Lanovky jsou v mnoha případech staré, sjezdovky ne příliš pestré. Přesto nabízí lyžování za neuvěřitelnou c...

10. - 17.01.2015  | Monte Bondone

 • autor: pinky
 • hodnocení:

Toto malé středisko s rodinnou atmosférou jsme navštívili v lednu 2015. Celkový dojem ze střediska spíše neuspokojivý, nicméně ovlivněný špatnou sněhovou situací a vysokými teplotami v daném termínu. Za příznivých sněhových podmínek příjemné malé středisko s malou zalidněností. Středisko je velmi ob...

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Monte Bondone

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 4
Otevřené sjezdovky 12 z 18 km