Monte Bondone - lyžování - SNOW.CZ

Monte Bondone

Vaneze, Vason

Itálie - Trentino

Foto

Jako pyramida se tyčí dvoutisícový vrchol Palon s dalekými výhledy v masivu Monte Bondone vysoko nad Trentem. Jeho malý lyžařský areál s nenáročnými tratěmi, nad nimiž vyniká 3,5 km dlouhá červená Gran Pista, je díky četným apartmánovým komplexům jedním z cenově nejdostupnějších. Superskipas může pokrývat i necelou hodinu vzdálenou houpačku Folgaria Lavarone nebo Paganellu, anebo ještě vzdálenější Madonnu di Campiglio nebo Tonale.

Monte Bondone - sjezdovky

30%65%5%
20 celkem sjezdovek (km)
18 zasněžování (km)

Monte Bondone - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
2
sedačka expres
1
sedačka krytá
1
6100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1184-2090 m n.m.906 m

Mapa sjezdovek

Monte Bondone - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Monte Bondone - lyžování

Přívětivě rodinně naladěný je lyžařský areál obléhající vrchol Monte Bondone – hlavní tratě, převážně lehčí červené, se rozlévají podél horské silnice, která spojuje město Trento hluboko v údolí a ubytovací střediska Vaneze (1 350 m) a Vason (1 650 m) s dominantním vrcholem Palon (2 090 m). Daleký kruhový rozhled zabírá obzor od pohoří Adamello přes Brentu až po Dolomity. Kromě lyžování můžete sjet na dno údolí za zábavou nebo procházkou historickým centrem do Trenta.
Lyžařské terény uspokojí hlavně méně až středně pokročilé lyžaře, ale nejen je. Velmi lákavá je především 3,5kilometrová ostře červená trať Gran Pista, ke sportovnější jízdě ale vyzývají i červené svahy mířící k apartmánovým komplexům v lokalitě Vason. Šíře sjezdovek i nízká návštěvnost ve všedních dnech dovoluje zažít pocit být „sám“ na sjezdovce a vychutnat si tak bezpečnou jízdu s dalšími lyžaři v nedohlednu.

Na zasněžených svazích Monte Bondone řezali první obloučky lyžařští pionýři v Trentinu. Již v roce 1934 zde byl instalován první vlek vyprojektovaný vynálezcem Giovanni Grafferem a od roku 1959 pak Monte Bondone hostilo Trofeo Topolino, jeden z nejprestižnějších světových mládežnických závodů v alpském lyžování.

Monte Bondone má přiměřeně pohodlný přepravní park se sedačkovými lanovkami – ta nejdelší obsluhující Gran Pistu je expresní a s plexisklovým krytem.

Během půlhodinky se odtud dostanete serpentinami do centra Trenta. Město založené v 5. stol. př. n. l. nabízí unikátní kombinaci alpského prostředí, historických památek a moderního života. Určitě si nenechte ujít návštěvu některé ze stylových restaurací se specialitami jako canederle a spätzle. Zvláštní sílu tohoto města dokreslují i dvě osobnosti, které výrazně ovlivnily moderní historii Itálie: de Gasperi, bojovník za odtržení oblasti Südtirol a Trentino od Rakouska-Uherska a současně první poválečný ministerský předseda Itálie, který se zasloužil o její hospodářský rozvoj. Druhým byl Renato Curcio, zakladatel neslavně proslulé teroristické organizace Brigatte Rosse.

Monte Bondone - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

305

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Monte Bondone - komerční prezentace

Odkazy

Sníh Monte Bondone

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 19 km

Počasí Monte Bondone

pondělí (24.09.) weather 10°/ 12°
úterý (25.09.) weather /
středa (26.09.) weather /