Muttereralm - aktuální report z 16.02.2020 - SNOW.cz

Muttereralm aktuální report z 16.02.2020

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Muttereralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: skiwelt
  • hodnocení:
  • návštěva od: 16.02.2020 do: 16.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Od posledního lyžování s kamarádem Kéfou uplynul měsíc a půl, a tak jsem ho vytáhl do méně známých areálů. Očekával jsem především nižší návštěvnost než ve větších střediscích. Tento předpoklad docela vyšel a Muttereralm nás v mnohém překvapil. Nejedná se o žádné velké středisko, ale na denní či ranní lyžování není špatné. Jen škoda jarních teplot, kdy sníh celkem trpěl a v údolí se jednalo o jarní firn.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Byla neděle a po 6 hodinách jízdy parkujeme pod lanovkou ve středisku Muttereralm. Hned na uvítanou mě trochu rozčaruje parkoviště, které není asfaltové a chůze v blátě není moc příjemná, ale v mrazivých dnech to bude v pohodě.

Konečně první sjezd po modré 1A, její sklon a délka mě mile překvapila. Pro lyžaře, kteří mají rádi modré pohodové tratě, je sjezdovka 1A skoro ideál. Být mráz a kvalitní sníh, byla by to paráda. Z mého pohledu byla nejlepší trať č. 5. Krásně dlouhá a místy pěkně pročervenalá dokázala rozjet mé obřačky, jak se patří. Za mě nejlepší trať v areálu. Pro milovníky černých sjezdovek má Muttereralm připravenou sjezdovku č. 4 - jde o 1 000 m dlouhou trať se slušným sklonem.

Sněhové podmínky:

Sněhu v areálu moc není. V dolní části mimo tratě sníh není a ve vrchní části okolo 50 cm. Horší byla kvalita. Při 13 stupních nic moc.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pohodlné kabinky a jedna sedačka plus vlek - Muttereralm nabízí pohodlná přepravní zařízení. Rozhodně nic, čím by mě mělo středisko odradit.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na neděli absolutní pohoda, bez náznaku front. Toto je velká přednost střediska. Možná jen ráno při první jízdě u parkoviště trochu více lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Hezká restaurace u stanice kabinkové lanovky. Velmi chutná gulášová polévka a hezký výhled z terasy na Innsbruck. Ideální místo k odpočinku.

Doprava do střediska a parkování:

Pouhých 7 km ze sjezdu z dálnice. Tedy absolutní pohoda. Jen parkování by mohlo být lepší.

+ plusy

  • Málo lyžařů
  • Krásně dlouhá sjezdovka č. 5
  • Přijatelná cena skipasu
  • Méně známé středisko

- mínusy

  • Parkování

Zajímavé odkazy

https://www.muttereralm.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.02.2012  | Muttereralm

Maminčina louka
Skiareál Muttereralm propojuje dvě horské vesničky Mutters a Götzens. Ty zažily největší rozmach a slávu po zimních olympijských hrách v roce 1964. Poloha na půl cesty mezi Innsbruckem a střediskem Axamer Lizum, kde se odehrály sjezdařské závody žen, předurčila jejich postupnou...

Muttereralm

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 16 km