Filzmoos - aktuální report z 30. - 31.12.2021 - SNOW.cz

Filzmoos aktuální report z 30. - 31.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Filzmoos - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: vojtek.robert
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.12.2021 do: 31.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Filzmoos určitě nepatří na seznam středisek, kvůli kterým do Rakouska pojedete na zimní dovolenou, ale stojí za to si sem odskočit z nedalekých přeplněných středisek (Schladming, Flachau, ...) a užít si krásný den mimo ně. Určitě vás překvapí včetně dominanty v podobě vrcholu Bischofsmütze.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky leží na jižní straně, takže pokud je jako nyní spíše jarní počasí (10 °C) a Silvestr to nepřipomíná, užijete si sjezdovek jen dopoledne. Nás toto neodradilo a chtěli jsme vyzkoušet úplně novou 6pack lanovku Mooslehen k Schwaigalmu (1 380 m). Patří k tomu nejmodernějšímu, co v okolí jezdí, a nově nahradila starší retro lanovku. Sjezdovka pod ní nabízí strmější červenou pasáž plynule přecházející na širokou carving louku. Ráno bylo vše perfektně upravené.

Sněhové podmínky:

Sníh byl dopoledne přemrzlý, ale velmi brzo vlivem teplého počasí se z něj staly krystaly nakupující se v těžké muldy. V údolí bylo sněhu dost i na běžky a atmosféru horské vesnice v posledním dni v roce začala dokreslovat ještě stoupající mlha.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová lanovka a zázemí okolo je na nejvyšší úrovni. Někomu už bude chybět jen asfalt na parkovišti a jezdicí schody, ale jako mínus to nehodnotíme. Ostatní vleky (kotvy, 4sedačka na Kleinbergalm a kabinka na Schörgi Alm v 1 600 m) zůstaly bez změn a jsou hlavním cílem z centra Filzmoosu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Poslední den v roce přilákal na sjezdovky dost lidí z okolí a místní zaplnili i okolní restaurace. I přesto se na sjezdovkách jen občas tvořily hloučky. U lanovek se vytvářely fronty jen u 4sedačky. Na nové lanovce více lidí nebylo poznat.

Občerstvení a aprés-ski:

Horské chaty a všechna občerstvení fungovala bez problémů. My jsme poseděli na Schwaigalmu venku před chatou, kam obsluha ještě před naplněním kapacity veškerého sezení doplnila další lavice. Poslední den v roce přilákal i hodně skialpinistů.

Doprava do střediska a parkování:

Už na dálnici Salzburg - Flachau byla brzo ráno hustá doprava i mlha, ale po najetí na silnici Eben - Filzmoos už nikde nikdo nebyl. A tak se dala i cestou vychutnávat zimní atmosféra zasněženého údolí. Parkování bez problémů na šotolinovém parkovišti.

+ plusy

 • Méně lidí
 • Klidné prostředí a krásné okolí
 • Nabídka Family ticketu + 3. dítě bylo zdarma

- mínusy

 • Menší výběr a rozmanitost sjezdovek

Zajímavé odkazy

www.filzmoos.ski

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.02.2019  | Filzmoos

 • autor: luma147
 • hodnocení:

Krásné počasí v prázdninovou únorovou neděli nalákalo do Alp obrovské množství návštěvníků, přičemž již dlouho předem byla takřka všechna ubytování v širokém okolí beznadějně vyprodaná. Nám se povedlo najít ideální řešení, a to zapadlý kout Ski amadé, nádherné horské letovisko Filzmoos - konkrétně s...

28.02.2018  | Filzmoos

 • autor: Ulina
 • hodnocení:
Stará, dost dlouhá a pomalá dvojsedačka, na které při -15 vymrznete. Asi lepší druhá strana s kabinkou. Jedno z těch slabších lyžařských středisek.

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

SNOW tipy

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 28 z 30
Otevřené sjezdovky 105 z 110 km