Wildkogel - aktuální report z 16.01.2022 - SNOW.cz

Wildkogel aktuální report z 16.01.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Wildkogel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.01.2022 do: 16.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Výborné celodenní lyžování v kompaktním, ale moc pěkném alpském areálu. Byl krásný, slunečný den s teplotní inverzí, s teplotou od -9 °C ráno na parkovišti do +6 °C po obědě ve 2 000 m. Miminum návštěvníků. Ideál!

Středisko je skvělé pro vyznavače carvingu, tak na 1 až 2 dny, případně jako zpestření několikadenní lyžovačky v nedalekém Kitzbühelu. Dovedu si zde představit i několikadenní pobyt, pokud se děti učí lyžovat: jsou tu moc pěkné výukové plochy a rodiče to za juniory do školičky mají ze všech sjezdovek jen kousek.

Naopak pro milovníky safari je areál nevhodný. Téměř vše se odehrává v jednom „kotli“ s pár sjezdovkami na druhé straně kopce.

Ani na parkovišti, ani na sjezdovkách jsem nezaznamenal jediné Čechy nebo třeba Poláky. Převládali Němci, Rakušané, popř. Nizozemci.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pro carving ideál: mají tu několik krásných, středně dlouhých, velmi širokých, přehledných modro-červených tratí se zábavnými vlnkami.

Děti potěší například dvě záměrné vlnité trati (u sjezdovek č. 5a a 11), případně měřený slalom s videozáznamem na Skiline.

Zajímavé byly světelné podmínky. Celý den bylo na obloze jasno a ostrý stín tak tvořily na některých místech pouze okolní vrcholky. V různé hodiny taky vznikaly na různých sjezdovkách ostré předěly slunce a stínu. Zanedlouho si na to ale člověk zvykl.

Pozor na sjezdovku č. 1a do údolí: nevede k ní žádná lanovka a návrat musíte řešit tzv. e-Linerem.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách bylo sněhu dostatek, až odpoledne bylo několik na led vydřených míst. Kamínky nebyly, hnědá místa taky ne. Mimo sjezdovku do 50 cm sněhu – dlouho nesněžilo, a tak plochy pro freeride buď s mnoha stopami předešlých jízd, nebo úplně nesjízdné s prosvítající trávou.

Na slunečné straně (na sjezdech do Brambergu a Neukirchenu) bylo odpolední slunce cítit a tvořily se kašovité muldy. Dlouhá, úzká návratová sjezdovka č. 14a byla nepříjemná, protože na ní mimo vysokých teplot zapracovalo brzdění sáňkařů a tvořily se časté hrboly. Pro unavené, nezkušené lyžaře při návratu utrpení.

Zbytek areálu (směrem do vnitřní kotliny = většina tras) měl ale po celý den perfektní povrch, ani odpoledne v podstatě žádné muldy nebyly a dalo se jezdit skvěle i ve vyšší rychlosti. Nedokážu posoudit, jak by to vypadalo při vysoké zalidněnosti. V době mé návštěvy ale od rána do čtvrté odpolední paráda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Většina areálu byla v provozu. Mimo pár pomocných vleků (hlavně u výcvikových ploch) jsou všude moderní, odpojitelné sedačky, případně zánovní kabinkové lanovky. Pomalá sedačková lanovka není ani jedna.

Kontrola Covid pasu v hotelu a při nákupu permice, k tomu i v některých hospodách (hlavně v těch mimo sjezdovky).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Velmi málo návštěvníků. Podle provozního našeho hotelu to bylo tím, že jedny prázdniny už skončily a druhé ještě nezačaly. Počet lyžařů také omezil Covid (nutné očkování, k tomu obavy z varianty Omikron…).

Nejdéle jsem čekal cca 5 minut, většinou ale vůbec a jezdilo se stylem „nahoru-dolů“. Přikládám ilustrační fotku z 13. hodiny, kdy je jedna z nejlepších lanovek, Frühmesser X-press, prázdná. V některých pasážích byl manšestr ještě v poledne.

Občerstvení a aprés-ski:

I když nebylo úplně vše v provozu, možností občerstvení je dost. U dojezdu sedačkové lanovky Pfeifferköpfl je kouzelný rozcestník k pouhým dvěma sjezdovkám, zato k celým 15 hospodám. Většina z nich má venkovní terasy s překrásnými výhledy. Obědval jsem v samoobslužném, stranou sjezdovky č. 5a umístěném Geisl Hochalmu. Sortiment jídel omezený, nedalo se platit kartou, obsluha na rakouské poměry nepříjemná. Vše jsem ale dostal rychle a jídlo bylo chutné.

Večer jsem v Brambergu žádné aprés-ski nezaznamenal, ani jsem tam neviděl vhodné bary. Jen pár klidných restaurací. Z nich doporučuji Restaurant Fliegerbich u dojezdu sjezdovky č. 14a na Museumsstraße 315 v Brambergu: veselá obsluha, výtečné místní speciality, obrovské porce zmrzlinových dezertů.

Doprava do střediska a parkování:

V Brambergu buď parkujete v parkovacím domě Tiefgarage Smaragdbahn přímo u kabinkové lanovky (se skipasem je zdarma, jinak poměrně drahý, až 17 €/den), nebo jste odkázáni na menší plochy okolo. Pokud přijedete brzo, doporučuji menší, bezplatné městské parkoviště hned u dojezdu sjezdovky č. 14a/14b na Senningerstraße (GPS: 47.271715, 12.343226).

+ plusy

 • velmi široké sjezdovky, ideální pro carving
 • nádherná panoramata Alp (s výhledem na Großer Rettenstein, na Kitzbüheler Horn…)
 • 14 km dlouhá, osvětlená sáňkařská dráha
 • moderní lanovky, žádná „nakopávací“ neodpojitelná
 • v daný termín minimum lidí

- mínusy

 • menší areál, za půl dne už není co objevovat
 • vzájemné mísení lyžařů a sáňkařů na některých sjezdovkách není moc bezpečné
 • chybí vyloženě náročné černé sjezdovky
 • dojezd do Neukirchenu bez přímého napojení na lanovku zpět

Zajímavé odkazy

Areál láká také na osvětlenou, 14 km dlouhou sáňkařskou dráhu, zjevně velmi oblíbenou. Nevyužil jsem ji, vnímal jsem ale nepříjemnou kombinaci lyžařů a sáňkařů na dojezdové sjezdovce č. 14a.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.03.2022  | Wildkogel

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:

Krásný, slunný lyžařský den na rakouských svazích. Snad jedinou vadou na kráse je na Alpy malý počet sjezdovek v tomto kompaktním, skoro až „kapesním“ středisku, a jejich omezená délka. Není co objevovat, brzy máte projeto vše.

06. - 12.01.2018  | Wildkogel

 • autor: wangaone
 • hodnocení:

Výborná lyžovačka v turisticky malo exponovanom stredisku. Komu stači 60 km červených a modrých zjazdoviek plne odporúčam. Za celý pobyt sme nestretli ani jedného lyžiara mimo nemecký hovoriace zemi.

09. - 10.03.2016  | Wildkogel

 • autor: Schrott
 • hodnocení:

Příjemný rodinný areál s převahou modrých tratí v horské kotlině, která se nachází na odvrácené straně svahu ve výšce od 1 750m do 2 129m. Vynikající zážitek byl umocněný vydařeným počasím s azurovou oblohou a čerstvou sněhovou 25 cm vysokou pokrývkou ze sněžení předchozího dne.

15.12.2012  | Wildkogel

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Sezónní premiéru v rodinně orientovaném lyžařském areálu Wildkogel, umístěném uprostřed mezi obřími Kitzbühelem (s nástupním místem Hollersbach) a Zillertal Arenou (s nástupním místem Hochkrimml) poznamenalo mizerné počasí – difúzní světlo, vítr, ve vyšších polohách sněžení, v údolí pak déšť.
Jako...

04.04.2011  | Wildkogel

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Nenápadné rodinné středisko nad obcemi Bramberg a Neukirchen, situované mezi Mittersillem a průsmykem Gerlospass, při pohledu z údolí na své zelené jižní stráně o sněhové jistotě příliš nepřesvědčuje. Hlavní kotlina sjezdovek se ale nachází na stinné, odvrácené straně svahu – a tam se bude na sjezdo...

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

Harrachov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 7