Kouty - aktuální report z 26.01.2014 - SNOW.CZ

Kouty | aktuální report z 26.01.2014

Kouty - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Kouty:
autor: mirjur
hodnocení:
návštěva od: 26.01.2014 do: 26.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na naši první návštěvu Koutů jsme přijeli v mrazivém ránu díky skipasům 1+1 ze SNOW. U pokladen s nákupem žádný problém, jen nás slečna upozornila, že šestisedačka má poruchu, ale během půlhodiny bude opravena. Naštěstí se nemýlila, takže vzhůru na lyže! V provozu byla modrá sjezdovka U vrtulí a červená Hřebenovka, takže asi polovina areálu. Ještě že jsme měli i skipasy za polovic! Intenzivně se zasněžovala uzavřená Pohodová a uzavřený dojezd Hřebenovka, Medvědí byla bez sněhu i bez sněhových děl.
Počasí bylo jasné, azuro, ale nepříjemně silný mráz, zejména při cestě lanovkou nahoru a na traverzu před červenou, který byl ve stínu. Na sluníčku kolem poledne už to bylo v pohodě.
Středisko se chce řadit ke špičce na Moravě (ne-li v Česku), ale podle mého názoru zatím oplývá tolika nedostatky, že ke svému cíli má ještě hodně daleko.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

U vrtulí i Hřebenovka jsou dostatečně široké a pohodlné, bez výrazných terénních nerovností, bohužel sněhu bylo málo a zejména zrána byl sníh silně přemrzlý a velmi tvrdý, až zledovatělý. Na mnoha místech byly ledové plotny a hodně to klouzalo a podjíždělo. Po poledni vlivem slunce a rozježdění už to bylo lepší, ale nic pro začátečníky, zejména když se nedalo vyhnout prudké Hřebenovce.

Sněhové podmínky:

Viz Sjezdovky. U vrtulí na mnoha místech na pravém okraji sjezdovky vystupovala tráva a hlína.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Průšvih je, že vstup do areálu obstarává kotva (!) (znám lidi, které na kotvu nedostanete), navíc s nástupem asi 10 výškových metrů nad základnou s přístupem po zledovatělém kopečku bez schodů, bez zábradlí, bez ničeho. Takže vyškrábat se k ní a sejít od ní (např. k restauraci) v lyžácích a s lyžemi v ruce byla opravdu lahůdka. Nebo spíš katastrofa.
Další tragédie byla, že k šestisedačce se díky uzavřenému dojezdu Hřebenovky dalo dostat jen od této kotvy úzkým chodníkem po 1 lyžaře, v 10metrovém úseku vedoucím z kopce mezi stromy a s výraznými muldami. Neuhneš, nepřibrzdíš... na zabití.
A do třetice - šestisedačce by slušel kryt proti větru a mrazu, výjezdy byly v tomto směru hodně nepříjemné. Na druhou stranu musím pochválit obsluhu, zejména kotev, chlapi vždy kotvu přidrželi tak, aby odjezd byl zcela bez problémů. Jen bych doporučoval upravit terén pod vlekem k Vrtulím, tam je potřeba hodně dávat pozor na cestu.

Zalidněnost:

Tak akorát. Chvílemi místy přeplněno, pak zase poloprázdno. Normálka.

Občerstvení a aprés-ski:

Příjemným překvapením byla samoobslužná restaurace v areálu u pokladen - čisto, vyhlídka na sjezdovky, ceny velmi přijatelné a segedínský guláš neměl chybu! Možná by neškodila širší nabídka jídel... Horší to bylo s barem nahoře U vrtulí - sice krásné venkovní opalovací posezení, nicméně ceny výrazně vyšší, ale hlavně - toalety (TOI) v úděsném stavu. Nikdy více!

Doprava do střediska a parkování:

Bez problémů.

+ plusy

  • sjezdovky - dlouhé, široké, rovné
  • obsluha vleků a vůbec veškerý personál
  • slunečné počasí
  • samoobslužná restaurace
  • skipas 1+1 od SNOW

- mínusy

  • kotva jako jediný možný vstup do areálu, navíc s obtížným přístupem k ní
  • krkolomný a nebezpečný traverz k šestisedačce
  • toalety baru U vrtulí
  • zledovatělý povrch sjezdovek, uzavřená Pohodová a dojezd Hřebenovky
  • mráz na nekryté šestisedačce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.03.2017  | Kouty

autor: pmaja
hodnocení:
Do Koutů jsme zavítali na lyžařské závody. V zimě jsme zde byli poprvé a určitě ne naposledy. Středisko jsme navšívili i v létě, kdy jsme si užili sjezd na koloběžkách a velmi zajímavou exkurzi na Dlouhé Stráně. Na sjezdovkách leží stále dostatečné množství sněhu. Ráno bylo mrazivo, sjezdovky byly krásně zmrzlé a výborně upravené. Kvůli poměrně chladnému počasí vydržely v dobrém stavu i přes poledne. Lyžařů bylo velmi málo, takže jsme si opravdu dobře zalyžovali. Přestože podmínky byly vynikající - ranní mráz, slunce a modrá obloha, lyžařů bylo velmi málo - fronty se netvořily vůbec žádné. Ceny přijatelné a velký výběr jídel.

25.02.2017  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Před první návštěvou střediska v tomto roce jsem měl obavu, co udělala předchozí obleva s kvalitou sněhu. Hned po první jízdě jsem byl ale mile překvapen a spokojenost vydržela po celý den i díky teplotě těsně pod nulou.

zobrazit celý report

11.02.2017  | Kouty

autor: Spenat
hodnocení:

Středisko jsme navštívili v rámci víkendové dovolené v Jeseníkách. Bylo příjemné a sněhové podmínky dobré (když vezmu v potaz minulý rok).

zobrazit celý report

11.02.2017  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Letos jsem vyrazila do Koutů poprvé. Středisko slibovalo 100 cm sněhu a počasí mělo být slušné. Na to, že byla sobota, tak lidí nebylo zase tak moc. Dlouhé fronty se netvořily. Sjezdovky a lanovky byly v provozu všechny. Návštěvu hodnotím pozitivně, Kouty jako vždy nezklamaly.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kouty

autor: Lu-Ko
hodnocení:

Na 29. 12. 2016 jsem měl naplánovanou služební cestu do Šumperka. Předpověď počasí vypadala nadějně, vzal jsem si i věci na lyže, že vyzkouším středisko v Koutech. Vzhledem k příjezdu až po obědě jsem tomu moc šancí nedával, ale výsledek nakonec velmi příjemně překvapil.

zobrazit celý report

28.12.2016  | Kouty

autor: Jouza6
hodnocení:

Kamarád mě přemluvil jet lyžovat o svátcích, sice se mi nechtělo kvůli možné vysoké zalidněnosti, ale po zjištění faktů jsem do toho šel. Bohužel naše návštěva proběhla po oblevě, takže jízdu mi kazily ledové plotny, ale daly se najít úseky, kde to šlo "pustit naplno".

zobrazit celý report

20.03.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

První jarní den by se měl uvítat na lyžích, a tak jsem po dvou týdnech opět vyrazil do Koutů. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších lyžování této sezony. Ráno na vrchu krásných -3 a teploty pod nulou vydržely po celý den.

zobrazit celý report

12.03.2016  | Kouty

autor: MichalW
hodnocení:

Konečně jsem se dostal do Koutů, abych mohl využít skipas pro předplatitele SNOW. Kouty není třeba nijak výrazně představovat, reportů je tu nepočítaně, a tak se zaměřím na dnešní dojmy. Nahoře měli připravené lyže Nordica k otestování, tak jsem využil svézt se na něčem jiném.

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: Andhilek
hodnocení:

Kouty mě nadchly. I přesto, že jsou špatné sněhové podmínky, mají velmi dobře zasněženo, takže žádné lyžování na blátě. Navíc ve všední den (středa) bylo málo lidí a žádné fronty. Profily svahů nabízí lyžování i pro náročné lyžaře, červená sjezdovka Medvědí má parametry dobré černé. Ve středisku je ...

zobrazit celý report

09.03.2016  | Kouty

autor: garry
hodnocení:

Z útulného penzionku ve Starém městě, kde jsme si zajistili ubytování na tři dny, jsme se vydali prověřit středisko Kouty. Kromě cesty z parkoviště, nutnosti použít přibližovací kotvu a toho, že areál má jediné z lyží dostupné občerstvení, nebylo co vytknout.

zobrazit celý report

20.02.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Do střediska jsem se vrátil po dvou týdnech a zatímco při poslední návštěvě to byl celkově podprůměr, tak nyní se to blížilo ideálu při daných podmínkách.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Další (letos poslední) návštěva velkého lyžařského střediska, jezdíme sem s dětmi na lyžařský kurz. Opět měla být otevřena (a byla) sjezdovka Medvědí. Počasí mělo být super.

zobrazit celý report

13.02.2016  | Kouty

autor: Lucik
hodnocení:

Do střediska jsem se letos vydala podruhé. Oproti první návštěvě nám tentokrát počasí tolik nepřálo, ale zato byly otevčeny všechny sjezdovky. Areál sliboval 70 cm sněhu a nejvíce km sjezdovek na Moravě.

zobrazit celý report

07.02.2016  | Kouty

autor: kuklik
hodnocení:

Minulý víkend byl v noci mráz i u nás v nížině, takže bylo jasné, že sníh bude v Koutech perfektní. Letos moje čtvrtá návštěva. Do toho otevřená Medvědí sjezdovka, takže by to mohla být super neděle!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Do Koutů jsem jel se snowboardem podruhé v životě. Minulý týden to bylo docela fajn, lidí málo a sníh super. Od 30. ledna měla být otevřená Medvědí, velké lákadlo, čekal jsem hodně lidí. Otevřená byla, ale lidí moc ne!

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Naše čtvrtá letošní návštěva Koutů. Bojím se, že nejlepší víkend byl ten předešlý (a špatná nebyla ani sobota 16. ledna). Nicméně už je otevřena sjezdovka Medvědí, tu ještě neznáme! A sníh nebyl tak mokrý, jak jsme se báli.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: LadaK
hodnocení:

Toto bylo naše třetí víkendové lyžování v Koutech. Jezdíme sem s lyžařskou školou s dětmi. V neděli 24. 1. tu bylo trochu více lidí než oba víkendy předtím, ale pohoda.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kouty

autor: JindraK
hodnocení:

Kouty se snowboardem

Byl jsem tu minulý týden jen jako doprovod s dětmi a nebylo tu moc lidí, tak jsem si řekl, že vyzkouším snowboard. Děti sem jezdí do lyžařské školy a moc se jim tu líbí.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kouty

autor: rradek
hodnocení:

Na víkend jsem se rozhodl poprvé v této sezoně navštívit areál Kouty, který navíc lákal na otevřenou sjezdovku Medvědí. Kdo může, ať navštíví areál raději v týdnu.

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kouty

autor: bronas
hodnocení:

Rozhodli jsme se vyzkoušet středisko, ve kterém jsme ještě nebyli, a tak jsme v sobotu vyrazili do Koutů. Byli jsme překvapeni hlavně z dlouhých sjezdovek a na české poměry rychlé lanovky.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Kouty