Passo San Pellegrino Falcade - aktuální report z 23. - 25.02.2022 - SNOW.cz

Passo San Pellegrino Falcade aktuální report z 23. - 25.02.2022

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Passo San Pellegrino Falcade - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: vojtek.robert
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.02.2022 do: 25.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do sedla San Pellegrino se rádi vracíme. Před lety jsme chtěli vyzkoušet změnu a vyrazili jsme kus cesty z ubytování v Cavalese až sem a vyplatilo se. Našli jsme středisko, které nám vyhovuje. Ani letos tomu nebylo jinak.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skvělé upravené sjezdovky, které ráno a odpoledne máme převážně jen pro sebe. Výběr pro každého. Ráno modré a červené a jižní straně, kde se prohání B a C kádr švýcarského skicrossu a odpoledne přejezd na Col Margharita na protější stranu, kde jsou červené a černé sjezdovky. Vzhledem ke společnosti dětí jedeme nejméně složitou červenou a vracíme se na skicrossovou dětskou trať, kde děti jezdí až do úplného uzavření.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, i když mimo sjezdovky toho bývalo více, ale zato i odpoledne drží, a to díky teplotám a nadmořské výšce. Na sjezdovkách min. 60 cm, v okolí 0 až 30 cm na jižní straně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Rychlé převážně 4sedačkové lanovky umožní dostatečný odpočinek po sportovní jízdě. V žádném místě se netvořily fronty. Na nejvyšší bod jižní strany vede stále retro 2sedačka a je to příjemná vzpomínka, jak to tady vypadalo. Z Falcade vede kabinka, ale jelikož přijíždíme z údolí od Moeny, tak tento způsob přístupu do areálu nemáme vyzkoušen. Někde chybí veřejné toalety a musí se do restaurace.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Dny předem silně foukalo, a tak se domníváme, že to na návštěvnost mělo vliv. Na sedlo jezdíme, jen když je dobrá předpověď.

Občerstvení a aprés-ski:

Všechny restaurace v provozu. Čtení certifikátu a rouška nutností. Výběr klasický - lasagne, hranolky, maso, polenta... Jsme v Itálii a volíme lasagne za 9 €.

Doprava do střediska a parkování:

Z údolí vede delší cesta do sedla nebo je možno využít skibusů z Falcade nebo Moeny. My jezdíme autem na první parkoviště k nástupní stanici 4sedačky a dětskému fun parku. Parkování na šotolinovém bahnitém parkovišti.

+ plusy

 • Výběr sjezdovek
 • Kvalita sněhu
 • Úžasné výhledy na okolní přírodu
 • LaVolata - sjezdovka světového poháru

- mínusy

 • Vzdálenost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.01.2022  | Passo San Pellegrino Falcade

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Předloňskou sezonu jsem ukončoval kvůli covidu v oblasti Passo San Pellegrino - Falcade. Vzhledem k tomu jsem se rozhodl zavítat znovu právě sem. První den v oblasti San Pellegrino byl úžasný. Málo lidí, skvělé sněhové podmínky a k tomu hřejivé sluníčko. Tato oblast ve spojení s Alpe Lusia disponuje...

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách

SNOW tipy