Passo San Pellegrino Falcade - aktuální report z 16.01.2022 - SNOW.cz

Passo San Pellegrino Falcade aktuální report z 16.01.2022

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Passo San Pellegrino Falcade - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.01.2022 do: 16.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Předloňskou sezonu jsem ukončoval kvůli covidu v oblasti Passo San Pellegrino - Falcade. Vzhledem k tomu jsem se rozhodl zavítat znovu právě sem. První den v oblasti San Pellegrino byl úžasný. Málo lidí, skvělé sněhové podmínky a k tomu hřejivé sluníčko. Tato oblast ve spojení s Alpe Lusia disponuje rovnými 100 km sjezdovek různých obtížností. Pro mě parádní je La Volata, kde se jezdí super-G žen.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde různých náročností a délek. Asi mezi nejdelší patří modrá sjezdovka Innamorati, říká se ji sjezdovka Zamilovaných. Kdo má rád náročné sjezdovky, tak určitě doporučím La Volata, jak červená, tak černá varianta. Velice zajímavá mě připadala červeno-černá sjezdovka Le Buse - Molino: široká a hezky členitá. Dále mne zaujala skicrossová dráha u 4sedačky Costabella. Bohužel kvůli množství sněhu byla ještě uzavřena sjezdovka Nuova Cima Uomo, která byla pouze vysněžena sněžnými děly a chybělo ji rozhrnout.

Sněhové podmínky:

Ve středisku je zhruba od 30 do 60 cm sněhu. Sníh perfektně drží. Díky množství lidí jsou skvělé podmínky až do pozdních odpoledních hodin. Kde celý den svítí sluníčko, sníh lehce měkne, což je ideální pro lyžaře, kteří nemají nabroušené hrany. Každopádně letos se mi zdá, že na leden tu je sněhu méně než jiné roky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středem areálu je páteřní lanovka Col Margherita s kapacitou 97 lidí. Pak zde najdete 10místnou lanovku z Falcade, mnoho 4sedaček, 2sedačku a také pomu. Nejstarší sedačkovou lanovku je dvojka vedoucí na Cima Uomo. Od poslední návštěvy se toho moc nezměnilo. Rozhodně potěšila skicrossová dráha.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla minimální. Jediné, co mě překvapilo, byla ranní fronta u pokladen ve Falcade, kde si lidé aktivovali skipas. Přitom toto lze učinit v aplikaci Dolomiti Superski. Každopádně se tato fronta rozjela po celém skiareálu a ani to nebylo znát. Na žádnou z lanovek se nečekalo a ani na sjezdovkách se moc lidí nepohybovalo. Více lidí pak bylo v restauraci Cima Uomo, kde jsem vyzkoušel Aperol za cenu 4,50 euro.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušel jsem samoobslužnou restauraci Le Buse, která nabízí jak národní, tak místní speciality. Restaurace je prostorná a nabízí venkovní posezení. Příjemnou restaurací je také Baita Dies Bis. Mezi zajímavé patří i restaurace In Alto Col Margherita 2514. Poslední restauraci, kterou jsem vyzkoušel, byla Cima Uomo. Bohužel v době obědu tam člověk to místečko na sezení musel hledat delší dobu.

Doprava do střediska a parkování:

Cestu do Dolomit jsem volil z HK přes Prahu, Mnichov, Insbruck, Brenner, Vigo di Fassa do Moeny. Cestu je nutno dobře načasovat, protože mezi mé zastávky patří hned za německo-rakouskými hranicemi městečko Wörgl. Za prvé zde natankujete za normální ceny, tedy 1,40 Euro za litr benzinu, a pak zde mám i svoji oblíbenou restauraci Krone asia restaurant. Zde se za 12,90 euro neskutečně najíte. Je to restaurace All you can eat, tedy zaplatíte a sníte, co sníte. Třeba i 10 chodů. Cesta probíhala v pohodě po suchých silnicích. Jen pod Mnichovem se tvořily kolony.

Parkování jsme měli u hotelu v obci Moena zdarma. V San Pellegrinu jsme parkovali přímo pod lanovkou Col Margherita. Parkování zdarma. Povrch parkoviště pokrytý zmrzlým sněhem.

+ plusy

 • Počasí
 • Skvělé lyžařské podmínky
 • Parkování zdarma
 • Rozmanitost sjezdovek
 • Překrásná panoramata

- mínusy

 • Nejsou

Zajímavé odkazy

Ubytováni jsme byli v hotelu Fanes v Moeně. Tento hotel mohu jen doporučit. Skvělý personál, rozšířená polopenze včetně 4chodové večeře a samozřejmě s wellness a saunou. K hotelu patří jak restaurace, tak Lobby bar.

A proč ubytování v Moeně? Pro mě se jedná o nejkrásnější horské městečko v Dolomitech a při večerní procházce na vás dýchne ještě zbytek vánoční atmosféry. Mnoho obchůdků, kde vám nabídnou mnoho věcí k ochutnání, že stejně si to nakonec koupíte, protože to je opravdu moc dobrý. Jedná se také o výborně situované místo pro vyzkoušení různých středisek, a to jak skibusem, tak vlastní dopravou. Pro nás byla výhodnější vlastní doprava. Jediná škoda je, že ještě nebyla vybudována plánovaná lanovka z centra Moeny do oblasti Alpe Lusia.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23. - 25.02.2022  | Passo San Pellegrino Falcade

 • autor: vojtek.robert
 • hodnocení:

Do sedla San Pellegrino se rádi vracíme. Před lety jsme chtěli vyzkoušet změnu a vyrazili jsme kus cesty z ubytování v Cavalese až sem a vyplatilo se. Našli jsme středisko, které nám vyhovuje. Ani letos tomu nebylo jinak.

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

SNOW tipy

Výška sněhu 130 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 10
Otevřené sjezdovky 20 z 37 km