Lungau - aktuální report z 28. - 31.01.2023 - SNOW.cz

Lungau aktuální report z 28. - 31.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Lungau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Zuzka13
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.01.2023 do: 31.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lungau tvoří střediska Katschberg, Grosseck Speiereck a Fanningberg. Skipas lze ovšem koupit i pro Obertauern, takže sem počítám i ten. Doporučuji se dobře podívat na ceny skipasů, protože třeba u 4denního nám vyšlo levněji koupit si čtyři jednodenní skipasy než jeden čtyřdenní pro celou oblast. Dva poslední dny se drželo špatné počasí přesně na hranici oblasti - v Obertauernu bylo zataženo, mlhavo, sněžilo, zatímco v Katschbergu svítilo slunce. Větší vzdálenost mezi středisky tak může být i výhodou. Dva dny foukal silný vítr, takže vrcholové lanovky ve všech střediscích nejezdily a jednotlivá střediska se tím podstatně smrskla, protože se nedalo přejíždět mezi jednotlivými lanovkami. Výjimkou byl Fanningberg, kde vždy jezdily obě lanovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Katschberg - dlouhé, široké, krásné sjezdovky. Celkem málo lidí. Po celou dobu zde bylo nejhezčí počasí.

Grosseck Speiereck - celkem pěkné červené sjezdovky. Modré sjezdovky nejsou plnohodnotné, jsou to jen lesní cesty. Málo lidí.

Obertauern - větší rozmanitost sjezdovek, ale kratší a časté křížení. Větší zalidněnost. Krásné prostředí.

Fanningberg - jsme nenavštívili.

Sněhové podmínky:

Podmínky převážně super, ale některé vrcholové části byly vyfoukány na led, trávu nebo kamínky, jinde byl naopak navátý sníh. V Obertauernu nejspíše po nočním sněžení neurolbovali sjezdovky, takže už od rána to byla oranice a po poledni šílené boule. Na Katschbergu po nočním sněžení urolbováno, podklad byl samozřejmě měkčí, ale boule se tvořily jen minimální.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechna střediska začínají až v 9 hodin, takže nemusíte vstávat tak brzo, když chcete stihnout začátek.

Grosseck Speiereck - dvakrát kabinka, jedenkrát lanovka s bublinou, třikrát pomalé "nakopávačky" bez bubliny, dvakrát kotva. Všechny lanovky jsou staršího data.

Ostatní střediska - převážně pohodlné, novější lanovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Katschberg i Speiereck měly nízkou zalidněnost, takže člověk většinou vůbec nečekal ve frontě a na sjezdovce se nemusel nikomu vyhýbat. V Obertauernu byly ráno fronty na 30 až 40 minut u pokladen nejblíž k parkovišti. Ale u pokladny u další lanovky už nikdo nebyl. Lanovky pak většinou bez front, nebo čekání max. 5 minut, ale na sjezdovkách se musel člověk často někomu vyhýbat.

Občerstvení a aprés-ski:

Doporučuji návštěvu velmi příjemného wellness centra Samsunn v Mariapfarr, kde mají několik druhů saun, vířivku, kneipův chodník, ledové bazénky a několikrát za den provádí i saunový rituál. Některá ubytování mají dokonce vstup po celou dobu pobytu už v ceně. Vstup je možný od 14 let a v celém areálu se nesmí nosit plavky.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd je téměř až do středisek po dálnici. Úsek Radstadt - Mauterndorf můžete jet přes hory, ale celkové převýšení je asi 1 400 m, nebo pojedete až do St. Michaelu po dálnici, ale zaplatíte za tunely 7 euro. U všech středisek se dalo zdarma zaparkovat. Parkoviště v Obertauernu byla brzy zcela plná.

My jsme bydleli v Mariapfarr. Skibusy sice do středisek jezdí, ale jedna cesta by trvala 35 až 50 minut, takže je určitě lepší přesouvat se autem.

I když přes noc napadlo třeba 20 cm sněhu, tak ráno byly silnice uklizené a bez sněhu.

+ plusy

 • rozmanitost
 • možnost volit mezi středisky dle počasí
 • málo lidí
 • dlouhé, široké sjezdovky v Katschberg
 • lanovky jezdí až od 9 hod

- mínusy

 • vzdálenosti mezi jednotlivými středisky
 • při horším počasí izolovanost jednotlivých sjezdovek
 • starší lanovky v areálu Grosseck Speiereck
 • modré sjezdovky jsou často jen lesní cesty

Zajímavé odkazy

https://www.samsunn.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 10.02.2022  | Lungau

 • autor: kejsina
 • hodnocení:

Pro zkrácenou dovolenou v Rakousku jsme vybrali oblast Lungau v Salcbursku. Výhodou je rychlá a snadná dostupnost z jihu Moravy. Byli jsme zde poprvé a určitě bych tuto oblast doporučil a někdy v budoucnu se sem ještě vrátíme.

05.02.2012  | Lungau

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V závětří Vysokých Taur

Oblast Lungau leží v závětří známých a rozsáhlých salcburských středisek – a to jak klimaticky, tak návštěvností. Na první pohled méně atraktivní střediska jsou ve skutečnosti solidně rozmanitá, vzájemně propojená alespoň skibusem a samozřejmě v nich platí společný ski...

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 12