Lungau aktuální report z 05.02.2012

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Lungau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Radek Holub - SNOW
  • hodnocení:
  • návštěva od: 05.02.2012 do: 05.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V závětří Vysokých Taur

Oblast Lungau leží v závětří známých a rozsáhlých salcburských středisek – a to jak klimaticky, tak návštěvností. Na první pohled méně atraktivní střediska jsou ve skutečnosti solidně rozmanitá, vzájemně propojená alespoň skibusem a samozřejmě v nich platí společný skipas (Lungo). Na jižní straně kompaktního a skalnatého hřebene Taur se krajina najednou doširoka rozevře a jejími dominantami jsou krotké a zaoblené dvouapůltisícové vrcholky pohoří Nockberge.


Grosseck Speiereck

Grosseck Speiereck, hlavní středisko oblasti Lungau, je malá, nenápadná, ale vertikálně velmi rozsáhlá houpačka. K tomuto relativně nejméně navštěvovanému areálu z jihu přiléhá Katschberg a severně odtud leží věhlasný Obertauern – všechny tři rozmanité areály jsou spolu s nejmenším Fanningbergem zahrnuty ve skipasu Lungo. Skipas Lungo umožňuje střediska střídat podle chuti i počasí – v jižněji položeném Lungau bývá při severním a severozápadním proudění o poznání přívětivěji než nahoře v Obertauernu.

Report ze střediska čtěte ZDE.


Obertauern

Obertauern je vysoko položeným resortem vsazeným přímo do hlavního hřebene Taur a díky tomu je sněhově nejbohatší. Čistě turistické městečko plné barevných hotelů je epicentrem rušného lyžařského lunaparku, který má tak trochu francouzskou dispozici, ale rakouského ducha. Vzniká tak zvláštní, ale dosti přitažlivá kombinace. Terény obepínají letovisko tak pevně, že jimi lze na lyžích kroužit kolem oběma směry, aniž by to vyžadovalo příliš nezávižného traverzování.

Report ze střediska čtěte ZDE.


Katschberg

Katschberg se zase postupně etabluje jako prémiové rodinné středisko. Před 15 lety byl Katschberg ještě nezajímavý, zaostalý areál plný kotvových vleků, dnes je spolu s údolími Grossarltal a Kleinwalsertal nebo tyrolskými Serfaus Fiss Ladis mezi nejdynamičtěji se rozvíjejícími turistickými regiony v Rakousku. Moderní lanovky, pestré a převážně pohodové a vzájemně bezproblémově propojené terény a krásné horské chaty utvářejí atraktivní, přitom příjemný a rodinně přívětivý areál, kde se cítíte velmi útulně a opečovávaně.

Report ze střediska čtěte ZDE.zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28. - 31.01.2023  | Lungau

  • autor: Zuzka13
  • hodnocení:

Lungau tvoří střediska Katschberg, Grosseck Speiereck a Fanningberg. Skipas lze ovšem koupit i pro Obertauern, takže sem počítám i ten. Doporučuji se dobře podívat na ceny skipasů, protože třeba u 4denního nám vyšlo levněji koupit si čtyři jednodenní skipasy než jeden čtyřdenní pro celou oblast. Dva...

06. - 10.02.2022  | Lungau

  • autor: kejsina
  • hodnocení:

Pro zkrácenou dovolenou v Rakousku jsme vybrali oblast Lungau v Salcbursku. Výhodou je rychlá a snadná dostupnost z jihu Moravy. Byli jsme zde poprvé a určitě bych tuto oblast doporučil a někdy v budoucnu se sem ještě vrátíme.

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 4 z 20
Otevřené sjezdovky 0 z 35