Lungau - aktuální report z 06. - 10.02.2022 - SNOW.cz

Lungau aktuální report z 06. - 10.02.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Lungau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: kejsina
 • hodnocení:
 • návštěva od: 06.02.2022 do: 10.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro zkrácenou dovolenou v Rakousku jsme vybrali oblast Lungau v Salcbursku. Výhodou je rychlá a snadná dostupnost z jihu Moravy. Byli jsme zde poprvé a určitě bych tuto oblast doporučil a někdy v budoucnu se sem ještě vrátíme.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Navštívili jsme všechny 4 hlavní střediska v oblasti:

Obertauern v krásném slunečném počasí nabídl pohodové lyžování na různých členitých sjezdovkách. Vyzkoušeli jsme i černou sjezdovku Gamsleiten 2, která je údajně nejprudší v Rakousku a je symbolem střediska.

Prašanové radovánky ve sněžení se spoustou čerstvého sněhu jsme zažili v menším středisku Fanninberg. Kvůli počasí ani nebylo celé v provozu, ale to nevadilo. 50cm čerstvého sněhu se moc často nepodaří trefit.

Druhé největší středisko v oblasti je Katschberg, nabízí 70 km sjezdovek. My jsme kvůli větru a zavřené trojsedačkové lanovce na vrchol Aineck vyzkoušeli jen část střediska nad vesnicí St. Margarethen s pěknou dlouhou sjezdovkou A1 s délkou 6 km. Nevýhodou pro nás bylo neustále sundávání lyží do kabinkových lanovek. Z údolí až na vrchol jsou to 3 lanovky. Zbytek areálu v průsmyku Katschberg jsme nenavštívili.

Na závěr jsme vyzkoušeli Grosseck Speiereck který nás velmi mile překvapil. Moc hezká, lehce vlnitá sjezdovka č. 4a z nejvyššího bodu v oblasti Lungau (2 341 m n. m.) určitě stojí za zopakování. Moc hezká byla i sjezdovka č. 1b do údolí do Mauterndorfu.

Sněhové podmínky:

Vynikající sněhové podmínky, ráno vždy hezky upraveno, ve slušném stavu i odpoledne, s výjimkou nejfrekventova­nějších míst.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nejlepší lanovky nabízí Obertauern, vesměs rychlé odpojitelné sedačky, dvě kombinované lanovky a jednu kabinkovou lanovku se zatáčkou v trase, kde se lyže berou do kabinky. Fanninberg si vystačí se dvěma šestisedačkami, jedním asi 1 km dlouhým vlekem a dvěma kratšími vleky. Katschberg nabízí 3 kabinky pro 8 lidí, 2 šestisedačky, 2 čtyřsedačky, trojedačku a nějaké kotvové vleky. Na Grosseck vedou dvě přístupové kabinky z údolí a v horní části je jedna rychlá čtyřsedačková lanovka s bublinou, která vede na nejvyšší místo ve středisku. Ješte jsou zde kratší propojovací sedačky a vlek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí tak přiměřeně, žádná hrůza, zdržení ve frontě v nejhorším případě maximálně 2 minuty.

Občerstvení a aprés-ski:

V každém středisku dostatečné množství chat na občerstvení. Ceny všude obdobné - pivo od 3,9 do 5,5 eur, polévky kolem 6 eur, hlavní jídla od cca 10 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava v neděli brzo ráno, minimální provoz. Všude u lanovek parkování zdarma s dostatečným počtem míst. V oblasti funguje i síť skibusů, nevyužito.

+ plusy

 • Počasí
 • Blízkost z ČR
 • Různorodá střediska
 • Rozumná ceny permanentek, hlavně dětských

- mínusy

 • Nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28. - 31.01.2023  | Lungau

 • autor: Zuzka13
 • hodnocení:

Lungau tvoří střediska Katschberg, Grosseck Speiereck a Fanningberg. Skipas lze ovšem koupit i pro Obertauern, takže sem počítám i ten. Doporučuji se dobře podívat na ceny skipasů, protože třeba u 4denního nám vyšlo levněji koupit si čtyři jednodenní skipasy než jeden čtyřdenní pro celou oblast. Dva...

05.02.2012  | Lungau

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V závětří Vysokých Taur

Oblast Lungau leží v závětří známých a rozsáhlých salcburských středisek – a to jak klimaticky, tak návštěvností. Na první pohled méně atraktivní střediska jsou ve skutečnosti solidně rozmanitá, vzájemně propojená alespoň skibusem a samozřejmě v nich platí společný ski...

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy