Schlick 2000 - aktuální report z 18.02.2023 - SNOW.cz

Schlick 2000 aktuální report z 18.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Schlick 2000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.02.2023 do: 18.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Stubaiské středisko Schlick 2000 je vnímáno jako alternativa k tamějšímu ledovci, pokud je horší počasí, ale samozřejmě přívětivější a lákavější je při sluníčku - už kvůli výhledům. A i když se prezentuje jako vhodné středisko pro děti, mnohem více než začátečníci si tu užijí již zdatnější děti i dospělí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky spadají z hřebene Kreuzjoch po severním svahu na dno kotliny, která je z druhé strany sevřena vápencovým masivem Kalkkögel. A spadají poměrně svižně - ty přímé jsou plnohodnotně červené, do toho občas ještě kratší černá varianta, naopak modré tratě musí traverzovat svahem nebo jej velkým obloukem obkružovat. Hravé děti si mohou odskočit i do přilehlého terénu s nejrůznějšími vlnkami a boulemi - zóna je dokonce značena jako free nature park.

Široká, přehledná a mírná modrá se pak rozlévá až na dně kotliny - škoda, že přilehlý vlek nepokrývá celou délku tohoto cvičného náměstí.

Další cvičné svahy se nacházejí v okolí mezistanice Froneben a v příštím roce je doplní ještě prodloužená sjezdovka Galtalm.

Před pěti lety přibyly ještě dvě poněkud opomíjené krátké sjezdovky z Kreuzjochu podél nové 4sedačky Panorama - červená a černá.

Sněhové podmínky:

Navzdory tomu, že v nedalekém Innsburcku toho dne padl absolutní únorový teplotní rekord (+22 °C), na sjezdovkách se díky severnímu svahu stále prášilo, byť podklad byl samozřejmě tvrdý a místy i zledovatělý. Během dne povolil sníh zejména na dojezdu k mezistanici a samozřejmě na úzké, serpentinovité návratové sjezdovce do údolí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál samotný je obsloužen především luxusní 6sedačkou s modrou bublinou (Zirmach) a nekrytou expresní 4sedačkou (Sennjoch), nepočítáme-li cvičné vleky. Přístup z údolí (Fulpmes) zajišťuje 6místná kabinka, návrat z hlavního areálu k její horní stanici (pro ty, kdo nechtějí sjíždět po mírné svažné cestě do mezistanice) pak obstarává krátká 4sedačka (Panorama).

Přímo pod nástupní stanicí kabinky je krytý parkovací dům (za poplatek), u vstupu do budovy se také otáčejí skibusy. Hlavní záchytné parkoviště je však umístěné ve svahu o cca 200 až 300 m níže, odkud se dochází pěšky anebo dojíždí pendlbusem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Schlick je jedním z oblíbených rodinných areálů kolem Innsbrucku, takže o slunečné sobotě se to tu hemžilo rodinami s dětmi. Těsno bylo však v podstatě jen na centrální modré sjezdovce, která nemá až tak velkou kapacitu.

U lanovek se čekalo nárazově okolo 2 až 3 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

U horní stanice přístupové lanovky stojí samoobslužná restaurace Kreuzjoch - nikterak malebná, ale s milou obsluhou a vydatnými a poctivými tyrolskými klasikami (řízek, sekaná, štrúdl, ...). Ceny hlavních jídel se pohybují okolo 15 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Městečkem Fulpmes se prokličkuje k záchytnému parkovišti nebo do parkovacího domu pod kabinkovou lanovkou, alternativou je příjezd skibusem.

+ plusy

 • svižné sjezdovky v impozantní horské kulise
 • velmi trvanlivý sníh díky severnímu svahu
 • rychlé lanovky
 • přehledný a kompaktní areál

- mínusy

 • přetížená centrální modrá sjezdovka
 • přístup z parkoviště k páteřní kabinkové lanovce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.03.2019  | Schlick 2000

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Jarní prázdniny tentokrát strávené v údolí Stubai, letos naposled využit skipas zdarma pro děti do 10 let. Protože na celý týden hlásili jen ošklivé počasí, tak jako první jsme vyzkoušeli středisko Schlick 2000, nejbližší i našemu ubytování. Ačkoliv ráno ještě na webkamerách svítilo sluníčko, tak ne...

26. - 27.02.2014  | Schlick 2000

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Schlick 2000 nad městečkem Fulpmes v údolí Stubaital je sice nevelký, ale vysoký dvoupatrový lyžařský areál s 1 200m převýšením, který je vklíněn do velmi působivé horské kotliny se skalami připomínajícími Dolomity.

Mimo Stubaiský ledovec je největším centrem v údolí a jeho návštěvnost je tak sil...

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

Donovaly

SNOW tipy

Výška sněhu 30 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 16
Otevřené sjezdovky 0 z 18