Schlick 2000 - aktuální report z 26. - 27.02.2014 - SNOW.cz

Schlick 2000 aktuální report z 26. - 27.02.2014

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Schlick 2000 - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 26.02.2014 do: 27.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Schlick 2000 nad městečkem Fulpmes v údolí Stubaital je sice nevelký, ale vysoký dvoupatrový lyžařský areál s 1 200m převýšením, který je vklíněn do velmi působivé horské kotliny se skalami připomínajícími Dolomity.

Mimo Stubaiský ledovec je největším centrem v údolí a jeho návštěvnost je tak silně ovlivněná počasím na ledovci. Byla by ale škoda dát mu šanci jen v případě nepříznivého počasí, kdy zde hledají povětrnostní azyl lyžaři z celého údolí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Lyžařský areál je sice „rodinně“ koncipovaný, ale hlavní svah svým poctivým sklonem neurazí ani náročnějšího, nemluvě o odskocích do volného terénu či lehce hravém přírodním „snowparku“ podél sjezdovky do údolí. Hlavní poctivě červená dálnice se rozpíná mezi oběma sedačkami, po stranách ji pak doplňují širší i subtilnější varianty jak lehčí, tak těžší obtížnosti.

Dětský park a cvičné svahy se soustředí do mezistanice kabinky (Froneben).

Sněhové podmínky:

V hlavním areálu více než dostatečná vrstva sněhu (až 125 cm) a ve velmi dobré kvalitě – pevný podklad se suchým prašanem na povrchu. Jarní firn se objevil až na dojezdu z mezistanice do údolí, které už se dokonce začíná zelenat.

O dostatečné chlazení sněhu na hlavních, severně orientovaných sjezdovkách pečuje i sama stinná horská kotlina.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nástupní stanice kabinkové lanovky trůní jako hrad poněkud nad městečkem Fulpmes – přístupná je především skibusem, ať už z Fulpmesu, nebo od záchytného parkoviště cca 300 m pod ní.

V hlavním areálu si vystačíte se dvěma sedačkami - expresní 4- (Sennjoch) a novou krytou vyhřívanou 6místnou (Zirmach), která má i dětskou pojistku proti propadnutí pod rámem.

Zalidněnost:

Velmi rušný ranní nástup (čekání cca 10 min) do kabinky, přes den pak jen několikaminutové fronty u obou hlavních sedaček. Na hlavní „sběrné“ modré sjezdovce a v užším začátku modré trati podél 6sedačky Zirmach živo, jinak většinou bez pociťovaného omezení.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svahu je více než dost horských chat a restaurací – praktická a „nestylová“ je samoobslužná restaurace na vrcholu Kreuzjoch (Panoramarestau­rant).

Nejromantičtější je starobylá chata Galtalm, umístěná zcela mimo lyžařskou civilizaci a slunící se na jižním svahu s výhledem do celého údolí - výjezd rolbou každou půlhodinu v době oběda. Echt poctivá domácí tyrolská kuchyně, po níž se vám trochu omrzí polotovarovitá klasika v self-servicech.

Doprava do střediska a parkování:

Velké záchytné bezplatné parkoviště leží cca 300 m z kopce od stanice a mezi nimi non-stop pendluje skibus (Parkplatz-Shuttle), který má otočku přímo před pokladnami a vstupní halou. Otáčí se tu i tři linky skibusů, které pročesávají Fulpmes. Součástí nástupní stanice je i kryté parkoviště – za poplatek.

+ plusy

 • tak akorát dlouhé a poctivě červené sjezdovky
 • klidný cvičný areál stranou hlavního ruchu
 • expresní sedačky
 • kvalitní sníh díky stinnému severnímu svahu
 • panorama skoro jako v Dolomitech
 • chata Galtalm s poctivou domácí kuchyní
 • děti do 10 let zdarma

- mínusy

 • úzký serpentinovitý sjezd do údolí
 • dětský park vyhrazen pro lyžařskou školu
 • přístup k hlavní kabince (skibus, schody)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.03.2019  | Schlick 2000

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Jarní prázdniny tentokrát strávené v údolí Stubai, letos naposled využit skipas zdarma pro děti do 10 let. Protože na celý týden hlásili jen ošklivé počasí, tak jako první jsme vyzkoušeli středisko Schlick 2000, nejbližší i našemu ubytování. Ačkoliv ráno ještě na webkamerách svítilo sluníčko, tak ne...

Schlick 2000

Schlick 2000

Výška sněhu 190 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 9
Otevřené sjezdovky 18 z 22 km