Krvavec - aktuální report z 27. - 28.01.2014 - SNOW.cz

Krvavec aktuální report z 27. - 28.01.2014

  průměrné hodnocení:

Slovinsko Slovinsko - Kamnické Alpy

Krvavec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.01.2014 do: 28.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krvavec není ani největší, ani nejvýše položený slovinský areál, ale je pravděpodobně nejlepší – přinejmenším v kategoriích „vše v jednom“, „dobrá muzika za rozumné peníze“ a nakonec i „milé překvapení“.

Je krajinově krásný, tvořený dvěma vypouklými horami (Krvavec a Zvoh), které jsou jako ohromný balkón, vystavený vysoko nad lublaňskou nížinou s výhledem na své „domovské“ Kamnické Alpy a v dálce Karavanky i Julské Alpy.

Není to zaměnitelná obdoba Flachau ani Schladmingu – jiné jsou rozměry lyžařských terénů, tvar horských masivů, ale hlavně kultura. Slovinci jsou srdeční, otevření a improvizující Slované, kteří jsou ale stejně jako my ovlivněni západní kulturou.

Po kalamitní situaci na začátku února, kdy byl Krvavec několik dní bez dodávek elektřiny, už je opět v provozu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě hory a jedno údolíčko u jejich paty, a to s převýšením 500 m – nezdá se to moc, ale svahy jsou členité a doslova prošňerované sjezdovkami i neupravovanými tratěmi, takže se zdá areál dokonce větší, než je „papírově“ (30 km sjezdovek).

Svah Krvavce je tak akorát strmý na poctivě červené sjezdovky, zvláště ty stékající do Tihe doliny by se nemusely stydět ani za tmavší obtížnost a jsou hojně využívané k tréninkům.

Zvoh je strmější ve své horní polovině, pak plyne do Tihe doliny o něco pozvolněji, takže tudy protékají pohodovější červené tratě. Dno Tihe doliny je pak mírné a nese i cvičný svah.

Sněhové podmínky:

Po půli ledna konečně napadlo a díky nízkým teplotám byly svahy celý den příjemně pevné s prašanem na povrchu. Vrstva sněhu sice nebyla zvlášť vysoká, ale všude bylo bílo. Sjezdovky perfektně upravené i v nejstrmějších místech. Díky přiměřené zalidněnosti zůstaly v dobrém stavu až do pozdního odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Po svazích se šplhají spíše starší, nejčastěji dvousedačkové lanovky, ale na většinu sjezdovek pohodlně dosáhne jedna jediná – expresní 6sedačka, začínající u kabinkové lanovky a vrcholící na Krvavci.

Při sněžení obsluha poctivě ometala sedačky.

Výjezd z údolí i sjezd zpět je možný pouze kabinkovou lanovkou, která může být o víkendech "úzkým místem".

Zalidněnost:

Ve všední dny je na Krvavci klidno nebo jen příjemně živo, pod náporem se zato ocitá o víkendech, neboť je nejbližším a zároveň nejlepším střediskem pro obyvatele hlavního města Lublaně.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích jsou bufetová „okénka“ s terasou (např. Plaža) a jedna samoobslužná restaurace v hotelu Krvavec. Slovinská kuchyně není ničím exotická, natožpak v podobě nám dobře známého fast-foodu – typickou nabídkou je hot dog, hamburger nebo hranolky (ocvrti krompirček). Ceny jsou ovšem na zahraniční zvyklosti příjemné.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy se jede po dálnici přes Villach a tunelem pod Karavankami, z Brna přes Vídeň a Graz, odkud se lze lépe vyhnout slovinské dálnici (slovinská dálniční známka stojí 15 eur / 7 dní a lze ji koupit přímo na mýtné bráně při platbě za Karawanken Tunnel).

Parkuje se u kabinkové lanovky anebo podél příjezdové cesty k ní, a to v délce několika kilometrů - non-stop lyžaře sbírá a přibližuje skibus.

+ plusy

 • jednoduchý, kompaktní areál
 • mnoho variant sportovnějších sjezdů
 • nádherné výhledy
 • hotel přímo na sjezdovce
 • poměr výkon / cena

- mínusy

 • kromě páteřní expresní lanovky jsou ostatní lanovky starší a pomalejší
 • sjezd do údolí jen kabinkou
 • o víkendech může být dost rušno

Zajímavé odkazy

Ubytování v hotelu Krvavec (dříve Raj) přímo na sjezdovce: http://www.hotel-raj.si

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 19.03.2017  | Krvavec

 • autor: LadaK
 • hodnocení:

Menší, ale hezké středisko. Pestrý výběr sjezdovek a hlavně různé objížďky, zajížďky, podjezdy, překážky, hupánky... děti nadšené. A výborné počasí (možná až moc sluníčka). Poslední den byla mlha, hustá, viditelnost maximálně 2 metry – a to značně rozmazaná, děti ale opět nadšené.

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

Schladming - Hauser Kaibling Planai Hochwurzen Reiteralm

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 47
Otevřené sjezdovky 0 z 123 km