Pec pod Sněžkou - aktuální report z 15.02.2014 - SNOW.CZ

Pec pod Sněžkou | aktuální report z 15.02.2014

Pec pod Sněžkou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Pec pod Sněžkou:
autor: Ales1
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2014 do: 15.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Když jsem se vracel jarní krajinou z Pece, přemýšlel jsem, jak dnešní parádní lyžovačku popsat - chtělo by se říci, lyžování kvalitní jako kteroukoli minulou zimu... Perfektně vysněžené sjezdovky! Bez ploten a ledových ploch, nikde vydřená místa až na hlínu. Krásný sníh na Bramberku, Javoru 1 a 2 a především "trojka" pod Havlovou boudou byla super. Bramberk byl ale taky bezchybný! Po celý den. Ráno minus 2, po obědě na Bramberku plus 5, na Javoru plus 9 (a to slunce skoro nesvítilo). A minimum lidí, jen chvilkově od cca 10 do 12 hodin "fronty" okolo 5 minut.

Nasněženo bylo i dost sněhu na spojovacích cestách, Smrk slouží na pravé polovině v podstatě jako spojovací svah k Zahrádkám. A výsledek? Podle statistiky mně to ukázalo 15x Bramberk, 1x Smrk, 1x Zahrady a 16x Javor (a plus 2 pauzy k tomu:-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tuto zimu lze očekávat ve skiareálech asi cokoli, takže na hory lyžař jede s nejistotou, co ho čeká. V Peci mají dnes sjezdovky díky neúnavnému zasněžování připravené parádně. I přes to, že se oteplilo až na 9 stupňů, tak kvalitní lyžování vydrželo až do cca 14 hodin, pak byl sníh místy "nahrnutý". Ale technický sníh umožnil krásné jarní lyžování. Překvapila pravá - nově rozšířená strana Javoru (označená 3b, kde jezdí málo lidí a byla perfektní až do 16 hodin).

Sněhové podmínky:

Do 12 hodin lyžování jako v "normální" zimě, sníh rovnoměrně rozhrnutý po celé šířce sjezdovek, bez kamínků a známek nějakého vydřeného místa. Po obědě byl sníh už díky teplu (plus 5 až 9 stupňů) rozhrnutý, takže na Bramberku před křižovatkou s černou se vytvořily asi na 20 metrech malé boule. Skvěle připravená byla černá na Bramberku! Díky malému množství lidí ale v pohodě lyžování až do 16h. Na Javoru 1 díky závodům a stinné části u lesa se vyjezdil odpoledne sníh na tvrdý podklad (nikoli ale zledovatělý). Pouze Zahrádky byly takové rozryté a smíchané z různého sněhu - nemají kvalitní zasněžování (ale po celé délce pokryté sněhem, nikde nebyly vydřené na hlínu).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Díky kvalitně zasněženému Bramberku většina lidí mířila na čtyřsedačku, která byla přesto až na krátké období (od cca 10 do 12 hod) téměř bez čekání. To samé na kotvách na Javoru, od cca 13 hod se najíždělo rovnou na kotvu...

Zalidněnost:

Přestože bylo parkoviště Zelený potok plné, na sjezdovkách to vidět nebylo. Celkově bylo v Peci hodně hostů z Polska a Německa, ti se zpravidla v sobotu ubytovávají nebo odjíždějí. Na sjezdovce pár lyžařských kurzů, ale v pohodě.

Občerstvení a aprés-ski:

Pro opravdové lyžaře: klasická Havlova bouda nabízí hotovky okolo 75 Kč, minutky okolo stovky, dobře ošetřené pivo Rychtář za 25 Kč. Bull bar pod Javorem, přestože je dražší, tak má Lavazzu nejlepší a barmanky jsou jako vždy usměvavé. Navíc šlo u kávy sledovat informativně hokej na OH ... A při čekání na autobus doporučuji v malém baru (pod penzionem Zeman) Krakonoše 12 za 20 Kč. Tam je skvělá atmosféra.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy po suchých silnicích to teď jde přes Hradec Králové sjet autem i pod 2,5 h (pokud nepojedete z centra). Jinak pohodlně busem Osnado - Arriva Express nebo TAD za necelé 3 hodiny (za 200 Kč jeden směr). Souběžně jede i ve stejnou dobu vykutálený soukromník, uvádějící rychlejší čas až o půl hodiny než tradiční spoje (ale nakonec přijíždí později než ověření dopravci, bus jim netopil a pak se porouchal na dálnici...) - takže nebrat. V rámci střediska skibusy jezdí podle plánu, tuto sezonu jsou linky přehledné, zastávky viditelné, řidiči MisServis vlídní - to je bezchybné!

+ plusy

  • krásný sníh, upravené sjezdovky
  • oproti mediálním pověrám, že není zima - velmi kvalitně připravené sjezdovky
  • ubyla problematická místa s kameny, hlínou (vrstva sněhu je rozvnoměrná po celé šířce)
  • málo lidí, příjemní lyžníci (žádní snobíci)
  • klasická pohoda na sjezdovkách v Peci

- mínusy

  • chybí permice pro studenty nebo na ISIC kartu (studenti totiž nevydělávají)
  • placené parkoviště (125 Kč), případně omezený počet míst 60 Kč (po slevě s permicí)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.01.2018  | Pec pod Sněžkou

autor: Lehla
hodnocení:

Pec pod Sněžkou je klasika a vždy tam budu jezdit moc rád. Má to sice své mouchy, ale ta kotlina vytváří specifickou atmosféru a génius loci je přítomen snad všude. Počasí nám relativně vyšlo, sněhu bylo na sjezdovkách též dostatek, lidí relativně málo a atmosféra skvělá, takže Pec zase splnila přes...

zobrazit celý report

03. - 06.01.2018  | Pec pod Sněžkou

autor: V0174
hodnocení:

Pěkné krkonošské středisko tak trochu ve stínu Špindlu. Široké sjezdovky, hromada chat s občerstvením a spousta lyžařských/snb výcviků. Jednoho takového jsem se nakonec taky účastnil. Během čtyř dní jsme zažili mlhu i slunce, hluboký prašan i mokrý sníh, chumelenici i déšť. Sněhu je po tom všem pořá...

zobrazit celý report

19. - 22.12.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Zuziiik
hodnocení:

Snehove podminky i pocasi vyborne, obcasny vitr a snezeni, ale obcas vyleze i slunicko. Skvele lyzovani, na sjezdovkach spousta prostoru, zadne cekani a sjezdovky vydrzi upravene az do odpoledne. Jeste neni vse v provozu, ale vetsina sjezdovek je upravenych a naprosto dostacujicich.

zobrazit celý report

15.12.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: andy97
hodnocení:

Začátek sezony v rámci českých středisek jsem absolvoval v Peci pod Sněžkou. Jako pozitivum mohu určitě zmínit dostatek sněhu, kterému pomohlo navíc přes noc trvající sněžení a ranních cca 20 cm nového sněhu. Také všechny páteřní přepravní zařízení a sjezdovky (až na Javor I) byly otevřeny. Též to b...

zobrazit celý report

02. - 03.12.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Ales1
hodnocení:
Počátek prosince v Krkonoších opravdu mile překvapil, takové množství přírodního sněhu a pohádkové počasí, a většinou i azúro, přilákalo především skialpinisty na první výstupy. Na pásech se dalo v okolí Pece zdolat v podstatě vše - přes Liščí horu, Studničnou, Modrý důl, ale i Sněžku a Růžovou horu. Túry se daly bez sundání pásů podniknout z Velké Úpy, z Pomezních bud a z Pece od Javoru. Ve vrcholových partiích na hřebenech bylo okolo 70 cm sněhu. Sněžná děla v areálu Černá hora - Pec jela na plno už od pátku - hromady technického sněhu se tak tvořily jak na Portáškách, tak hlavně na Javoru a Zahrádkách. Jak říká oficiální zpráva skiareálu Skiresort Černá hora: "Od středy 6.12. se bude na Černé hoře lyžovat zhruba na 7 km sjezdovek. Otevřená bude 6sedačka Hofmanky Express se sjezdovkou Hofmanky a na lyžích bude možný sjezd po sjezdovce Ford Černohorská až do Janských Lázní. V pátek 8.12. zahájíme lyžařskou sezónu i v Peci pod Sněžkou. Připraveno bude přes 5 km sjezdovek."

23.04.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Ales1
hodnocení:
Přepravní zařízení ve skiareálu jsou od Velikonoc mimo provoz, avšak i následující víkend přinese zimní počasí (cca nad 1 000 m n. m.). Souvislá sněhová pokrývka nad 1 100 m může přilákat ještě milovníky skialpu, proto přináším základní informace z minulého víkendu. Pro výstup jsme zvolili stále slušně zasněženou sjezdovku Hnědý vrch - šlapat se dá cca od chaty Obzor. Od rozhledny na Hnědém vrchu pokračujeme lesem na Liščí horu a pak na bufet na Rozcestí po souvislé vrstvě sněhu. Okolo Výrovky směr Modrý důl, zde panuje zimní počasí - na svazích Studniční hory je čerstvý prašan. Na lyžích se dá sjet po souvislé vrstvě pěkného sněhu až k chatě Děvín na Modrém dole. Za lavinou (z roku 2015) již sestupujeme po jarních loukách přes Modrý důl do Pece.

17.04.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: MildasK
hodnocení:

Ke konci lyžařské sezóny 2016/17 jsem si udělal radost a koupil jsem si vysněné Rossignol Hero E-ST Ti. Už to vypadalo, že budu muset vydržet až do příští sezóny, ale moje manželka se smilovala a vyrazili jsme na Velikonoční pondělí směr Pec pod Sněžkou :-D. Manželka s mladší dcerkou zůstala ve skib...

zobrazit celý report

17.04.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: OtaR
hodnocení:

Na pomlázku do Pece pod Sněžkou na samotný závěr lyžování v České republice! Sice jsem se ráno rozhodoval, zda jít na koledu, ale nakonec to přece jen ještě vyhrály lyže, které jsem už měl uložené k letnímu spánku a nakonec jsem toho nelitoval. Slušně upravené 3 sjezdové tratě, snad jen v horní polo...

zobrazit celý report

16.04.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: chodera
hodnocení:

V týdnu jsem zaslechl předpověď, že na Velikonoce bude stejně jako na vánoce, s tím rozdílem, že na Velikonoce bude padat sníh. No, a na Vánoce jsem, po dvou hodinách lyžování, byl na kost promočenej, sníh mi od lyží stříkal až za uši. Na Velikonoce jsem pod bundu, na rozdíl od Vánoc, musel přibalit...

zobrazit celý report

02.04.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: jilk
hodnocení:

Na závěr naší lyžařské sezony jsme navštívili středisko v Peci. Množství širokých sjezdovek různých náročností uspokojí každého. I v sezoně se zde lyžaři rozprostřou. Oceňujeme dostatečnou zásobu technického sněhu, která umožňuje dosud lyžovat.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Milka
hodnocení:

Rozlehlé středisko, sjezdovky různých obtížností, orientované na různé světové strany, převážně se široké. Díky ubytování přímo na sjezdovce je to taková malá česká Francie :-).

zobrazit celý report

24.03.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: škubánek
hodnocení:

Po par letech opět v Peci. Zas tak moc se tu toho nezměnilo, vyrostlo par novejch apartmánů, zlepšilo se umělý zasněžování a přibyla lanovka na Zahrádkách, která tu tedy už pár let je...

zobrazit celý report

06. - 08.03.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: salomon skart
hodnocení:

Tento týden jsem strávil v Peci pod Sněžkou. Po minulých týdnech plných oblevy byly podmínky velice dobré a padal i nový přírodní sníh. Jsou stále otevřené všechny sjezdovky a sněhu je dostatek.

zobrazit celý report

04.03.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Sparťan
hodnocení:

Jarní prádniny zakončuji v sobotu v Peci pod Sněžkou. Bylo to nádherných sedm dní, kdy jsem navštívil několik středisek v Kronoších a to nejlepší jsem si schoval nakonec. Byl to jeden z nejhezčích dnů v této sezóně. Nekutečně krásné až kýčovité počasí, nádherné výhledy na majestátní Sněžku a Studnič...

zobrazit celý report

12. - 14.02.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: andy97
hodnocení:

Další z téměř pravidelných návštěv v Peci byla provázena krásným počasím, kvalitní úpravou a i přes prázdninový termín nepříliš velkou zalidněností.

zobrazit celý report

29.01.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: Ales1
hodnocení:
Do Pece jezdím rád lyžovat, především když předpověď slibuje hezké počasí (pro krásné výhledy) a soboty nabízejí se svými výměnami turnusů na chatách méně lyžařů. Ani tentokrát sjezdovka Javor a Hnědý vrch (náročnější svahy) nezklamaly a lyžování bylo super - pouze do 13. hodiny - potom se objevovaly na Hnědém vrchu plotny (proto jedna hvězdička dolů). Přestože bylo i v neděli (týden před pololetními prázdninami) lidí minimum (nečekalo se nikde, snad 5 minut na Zahrádkách), a to na Hnědém vrchu (Bramberku) probíhal oba dny Český pohár Czech Ski (i zde se nečekalo). Druhá hvězdička dolů patří Skiresortu za neskutečnou aroganci při řešení parkování. Do Pece jsme dojeli před 8. hodinou ranní (lyžuje se od 8.30 h), projeli centrem (u hospody na Peci bývá v případě plného parkoviště Zelený potok u vleku Javor zákaz vjezdu) a u parkoviště Zelený potok nám obsluha řekla, že je plno, že se musíme otočit a jet na druhou stranu Pece a odtud skibusem. Za parkování se platí 125 Kč na den...

20.01.2017  | Pec pod Sněžkou

autor: TheNecumson
hodnocení:

Letošní zimu se můžeme těšit z velmi dobrých lyžařských podmínek, a to patrně ve většině středisek v Česku a na Slovensku. Skiresort v Peci je obligátní volba, po dlouhé době nabízí lyžování na přírodním sněhu, jehož výška se na svazích pohybuje kolem 120 cm. Pokud zde chytnete dobré počasí, jde o p...

zobrazit celý report

29. - 30.12.2016  | Pec pod Sněžkou

autor: andy97
hodnocení:

Krásné počasí, dobře upravené sjezdovky a i přes oblíbený termín nepříliš dlouhé fronty a pohodové středisko. Zároveň však ceny top sezony za nepříliš top podmínek a absence možnosti slev např. pro studenty. Cena skipasu na 1 den vychází na 750 Kč v mezisvátečním období v tzv. top sezoně. Toto obdob...

zobrazit celý report

07.04.2016  | Pec pod Sněžkou

autor: mikels
hodnocení:

Když jsem se rozhodoval, kam pojedu dnes zkusit si ještě naposledy zalyžovat, tak mi do oka padl skiareál Pec pod Sněžkou. K tomu mne vedlo hned několik důvodů - jednak v ČR již funguje pouze 5 skiareálů (Harrachov, Svatý Petr, Praděd, Klínovec a právě Pec pod Sněžkou). Navíc tento areál mám poměrně...

zobrazit celý report

03.04.2016  | Pec pod Sněžkou

autor: salomon skart
hodnocení:

Dnes jsme vyrazili do Pece uzavřít sezonu. Obávali jsme se vysokých teplot, ale některé sjezdovky vydržely tvrdé až do našeho odjezdu ve 13 hodin. Sezona je tedy už nejspíš ukončena a už teď se těšíme na tu další.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Pec pod Sněžkou

Lyžařské zájezdy

Privátní apartmán Top
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Park
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 704 Kč/os.
Résidence Le Village
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 372 Kč/os.