Plešivec - aktuální report z 15.02.2014 - SNOW.CZ

Plešivec | aktuální report z 15.02.2014

Plešivec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Plešivec:
autor: pinky
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2014 do: 15.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Plešivec mě velmi překvapilo, a to pozitivně. Krásné kompaktní středisko pro zkušené jezdce i rodiny s dětmi. Příjemné široké sjezdovky všech obtížností.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky všech obtížností. Černá sjezdovka Jitka neurazí ani zkušeného lyžaře, prudký začátek vystřídá příjemná červená, i když je značená jako celá černá. Červeno-černá Aida pěkná široká červená, která je osvětlená. A v neposlední řadě krásná, široká, neklopená a vcelku "rychlá" modrá Pavla, kterou si užije i zkušený lyžař. Modrá a krátká sjezdovka Renata ideální pro začátečníky. Ostatní sjezdovky jsme bohužel kvůli špatným sněhovým podmínkám nemohly vyzkoušet. Nicméně z lanovky se jevily také pěkně. Jediné, co bych snad změnila, je traverz na vrcholu, který musíte absolvovat po opuštění LD Modesgrund, pokud chcete jet modrou Pavlu (pro snowboardisty otravující pinožení).

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky celkem ucházející i v této na sníh chudé zimě. Technický sníh, bez blátivých míst, občas kamínek. V odpoledních hodinách těžký sníh, ale netekl :D

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky rychlé, vlekaři každého zdraví :-) a jsou velmi ohleduplní. Zázemí krásné, nové, čisté.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla na víkendový termín úplně v pohodě, i přes konající se Ski test den od Atomicu a Salomonu. Čekání ve frontě max. 3 min.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu velmi příjemná Hospůdka, doporučuji navštívit. Na modré Pavle pak bar s venkovním posezením a WC. V Pstruží také hezky vyhlížející občerstvení.

Doprava do střediska a parkování:

Z Plzně cca 100 km. Cesta rychlá, bez problémů. Parkování hned u lanovky zdarma. Možnost parkovat v Pstruží nebo na Plešivci.

+ plusy

  • sjezdovky všech obtížností
  • malá zalidněnost
  • komfort - lanovky, vleky a zázemí, příjemná obsluha
  • levný skipas - 400,- den

- mínusy

  • traverz na vrcholu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.01.2018  | Plešivec

autor: gabriemaski
hodnocení:

Toto lyžařské středisko mám velice ráda. I přesto, že srdcem jsem si zamilovala spíše Jeseníky, Plešivec ve mne vyvolává pravou lyžařskou atmosféru a drive. V porovnání s ostatními areály není Plešivec až tak velký a hojně navštěvovaný, takže si tu většinou dobře zalyžujete. Snad jen jednou se mi st...

zobrazit celý report

13.03.2017  | Plešivec

autor: chodera
hodnocení:

Poprvé se nám podařilo zastihnout Plešivec v téměř plné kondici. Před dvěma lety již byla v půlce března v provozu pouze modrá 6, a to nemělo cenu ani tahat lyže z auta. Takže to pro nás letos byla taková plešatá premiéra. Z celého našeho letošního krušnohorského turné dávám tomuto areálu nejvíc hvě...

zobrazit celý report

12.02.2017  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Dnešní lyžování na Plešivci bylo poznamenáno mlhou. Sjezdovky byly dobře připraveny, kromě společného prudkého začátku Hany a Mileny zůstaly sjezdovky dobře sjízdné i po poledni.

zobrazit celý report

11.02.2017  | Plešivec

autor: ViktorVan
hodnocení:

Jedno z nejmladších lyžařských středisek u nás, vybudované de facto na zeleném kopci. Byl jsem zde na úplném začátku jeho existence, od té doby ne, tak jsem byl celkem zvědavý, kam se za 3 roky posunulo. Začátek byl totiž více než dobrý. Když jsme přijeli s celou rodinou tentokrát, nezaznamenal jsem...

zobrazit celý report

29.01.2017  | Plešivec

autor: Omut83
hodnocení:

Byla to první návštěva střediska, tak jsem byl zvědavý, jak se na takovém poměrně malém kopci dá udělat moderní areál a byl jsem velmi příjemně překvapen. Pokud se podaří rozšířit parkoviště a infrastukturu, případně přidat ještě nějakou sjezdovku, rozhodně by mohl patřit k těm nejlepším u nás.

zobrazit celý report

28.01.2017  | Plešivec

autor: pedrod
hodnocení:

Váhali jsme, kam vyrazit, nakonec to vyhrál Plešivec, protože je z našeho bydliště relativně dobře dostupný a využili jsme rovněž skipas zdarma 1+1. I když máme možnost nocování v nedalekých Nových Hamrech, rozhodli jsme se absolvovat pouze jednodenní akci. Jen jsme tušili velkou návštěvnost, takže ...

zobrazit celý report

28.01.2017  | Plešivec

autor: michaelam
hodnocení:

Dnešní lyžování na Plešivci bylo mrazivé. V 9 hodin -13 st. C, při odjezdu v 16 hodin -5,5 st. C. Ještě že vylezlo okolo 10. hodiny sluníčko a snažilo se zahřívat promrzlé lyžaře, kterých bylo dnes na sjezdovkách hodně.

zobrazit celý report

22.01.2017  | Plešivec

autor: Petr.S.
hodnocení:
Bohužel recenze na Plešivec si asi píší provozovatelé sami. Byl jsem tam v neděli po poledni a tak obrovské rozčarování jsem opravdu nečekal. Doporučuji si tam zajet, protože ta marnost nejde popsat.

21.01.2017  | Plešivec

autor: Jerry70
hodnocení:

Počasí – slunečno, ráno po cestě v údolí až -15 °C, na parkovišti v Pstruží -6 °C. Příjezd i parkování u lanovky v Pstruží bezproblémové. Chce to ovšem dorazit včas, parkoviště se rychle plní. Návštěvnost vysoká, sluníčko přilákalo lidí požehnaně. Na sjezdovkách po ránu manšestr, odpoledne v prudšíc...

zobrazit celý report

19.01.2017  | Plešivec

autor: Darth Kedr
hodnocení:
Musím říct, že na české poměry jsem si zalyžoval opravdu dobře. Klasicky se vyplatilo přivstat si a být na svahu mezi prvními. Tuhý ranní mráz asi některé odradil, proto se první hodinku dvě jezdilo stále po mančestru a s minimem lidí. K polednímu už se to trochu plnilo a vrchní prudší části sjezdovek se začaly trochu boulovatět (slunečná strana) či plotnovatět (stín). Co mě zarazilo, že stále nejsou v provozu všechny sjezdovky, opravdu nevím, jakou lepší zimu by si provozovatelé přáli (i když jednu další sjezdovku během dne upravovali, asi na víkend). No a malá pauzička v dolním bufetu mi pořádně provětrala šrajtofli - za horkou čokoládu chtít 58 Kč, to už je i na mě trochu moc. Až na těhle pár nedostatků ale velká spokojenost, určitě také díky úžasnému slunečnému počasí!

08.01.2017  | Plešivec

autor: plamice
hodnocení:
Sjezdovky zatím otevřeny pouze dvě, první dlouhá do Pstruží a krátká modrá s lanovkou Abertamy. U první červené nahoře začátek jako vždy vyježděné plotny, mezitím nahrnuté muldy z prašanu, níže zmrzlé kousky sněhu na sjezdovce, dojezd již perfektní. Krátká modrá perfektní, nulové čekání na obou lanovkách. Stále slabé občerstvení, problém již od otevření areálu a žádná změna k lepšímu. Celkem otravující přechod nahoře mezi sjezdovkama, opravdu by tam nešlo udělat aspoň táhnoucí lano? A ještě výtka k personálu, tak jak tam jezdíme od začátku otevření a všechen personál byl moc milý, to už od loňska moc říct nemohu. Nevrlý pán na pokladně a nevrlí vlekaři u lanovky Abertamy, věčně poučující jak nasedat a vysedat z lanovky (chápu, někdy jsou ty lidi fakt nepoučitelný, ale poslouchat to vícekrát během dne za sebou a před sebou už celkem otravující :-().

08.01.2017  | Plešivec

autor: VladaV
hodnocení:
Skvělá organizace na parkovišti přesto, že bylo téměř plné. Před 11. hodinou rychlé odbavení u pokladny, dvě lanovky OK. Bohužel se to samé nedá říci o kvalitě sjezdovek. Na webu areálu je sice správně uvedeno, že fungují pouze dvě (takže jinak než se skipasem zdarma bych tam rozhodně nejel), ale vzhledem k dostatečnému množství sněhu na tratích okolo prostřední sedačky (B) je nezprovoznění centrální části areálu pouze organizační neschopností. Další věcí je kvalita úpravy horní části sjezdovky č. 1, kde byla téměř souvislá plotna od levé až k pravé straně sjezdovky na celé ploše prvního padáčku po výjezdu z lanovky - řada méně zkušených lyžařů tuto část byla nucena sesouvat bokem.

24.12.2016  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Štědrodenní lyžování na liduprázdném Plešivci. Vzhledem k potenciálu střediska jsou dnešní 3 vločky možná trošku nadsazené, ale za ten luxus liduprázdné sjezdovky nemohu hodnotit jinak.

zobrazit celý report

25.03.2016  | Plešivec

autor: Milka
hodnocení:

Návštěvu Plešivce jsem plánovala už v 1. roce zahájení provozu (tuším 2014?), ale stále jí odkládala a čekala, až bude areál v provozu celý. Pokud se tak někdy v minulosti stalo, bylo to v době, kdy návštěva nebyla možná a tedy jsem stav sjezdovek nesledovala. Když jsem si ale přečetla recenze jinýc...

zobrazit celý report

25.03.2016  | Plešivec

autor: marnov
hodnocení:

Klasické jarní lyžování, kterému nepřálo počasí. Celý den pršelo. Na vrcholu Plešivce sněžilo a hustá mlha do víc než půlky kopce. Využili jsme skipas 1+1 zdarma ze SNOW 95.

zobrazit celý report

19.03.2016  | Plešivec

autor: Nojby
hodnocení:

Počasí moc nepřálo. V údolí bylo ráno těsně nad nulou, na vrcholu Plešivce mrzlo. Během dopoledne začalo lehce mrholit, na Plešivci slabě sněžilo. Využil jsem kupón z listopadového SNOW na skipas 1+1 zdarma.

zobrazit celý report

13.03.2016  | Plešivec

autor: Maky88
hodnocení:
Letos jsme poprvé navštívili areál Plešivec a velice mile nás překvapil - krásné sjezdovky, široké, upravené, na sjezdovkách nebylo přelidníno, 3 lanovky na 4 (až 5) sjezdovek ideál. Vyplatí se sem jet o kousek dál než jet blíže na Klínovec.

18.03.2016  | Plešivec

autor: TomXTom
hodnocení:

Poprvé se nám v letošní sezóně podařilo navštívit Plešivec ve všední den a rozhodně to stálo za to. Bylo nádherné jarní počasí a areál byl liduprázdný. Rádi jsme využili skipas zdarma díky časopisu SNOW.

zobrazit celý report

15.03.2016  | Plešivec

autor: human
hodnocení:

První dojmy nebyly úplně nejlepší, ale když si to tam člověk projede a najde si to svoje, tak to není špatné. Na nejlepší střediska v ČR to nemá, ale nesporná výhoda je většinou výrazně menší počet návštěvníků.

zobrazit celý report

13. - 14.03.2016  | Plešivec

autor: dnovy
hodnocení:

Výborná předpověď počasí a 2x skipas ze SNOW - to byl důvod k dvoudenní návštěvě Plešivce. Díky nízké zalidněnosti zvláště v pondělí se jednalo o dva perfektně strávené lyžařské dni.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Plešivec