Foto

Nad jezerem Vierwaldstättersee, které se kouzelně rozlilo do všech zákoutílucernských hor, trůní malé „venkovské“ středisko pro místní štamgasty, kteří poklábosí s vlekařem a v chatě u sjezdovky mají svůj stůl. Jsou to vlastně dvě spojená střediska – Klewenalp a Stöckhütte, které tvoří rekreační zástavba na horské terase a něco vleků a sjezdovek. Mnohem působivější než lyžařské možnosti je ale krásná vyhlídka na jezero a známý masiv Rigi nad Lucernem.

Klewenalp Stockhütte - sjezdovky

38%62%
40 celkem sjezdovek (km)

Klewenalp Stockhütte - lanovky a vleky

vlek
7
sedačka
1
sedačka expres
1
kabinka
1
visutá kabina
1
12500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

435-2000 m n.m.1565 m

Nadmořská výška sjezdovek

1200-2000 m n.m.800 m

Mapa sjezdovek

Klewenalp Stockhütte - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Klewenalp Stockhütte - lyžování

Náhorní plató Klewenalp je zpřístupněno dlouhou visutou kabinovou lanovkou z Beckenriedu, malebného městečka přímo na břehu Vierwaldstätter­ského jezera. U horní stanice je moderní panoramatická samoobslužná restaurace, horský hostel a cvičné svahy s dětským parkem. O kousek dál padá krátký, ale širokánský slalomák s vlekem – a jak jinak, s výhledem na jezero. Nad tímto plató se zdvihá pahorek Klewenstock s krátkou dvousedačkou a ostřejší červenou sjezdovkou. Přejezdová cesta otevírá malý horský kotel s dvoutisícovým vrcholem Chälenegg, expresní 4sedačkou a širokou zvlněnou červenou a subtilnější, hravou modrou sjezdovkou – obě s 400 m převýšením.

Nad horskou chatou Stockhütte, kam od jezera z obce Emmetten míří kabinková lanovka, je kromě cvičných svahů malý lesní labyrint modrých sjezdovek, obsloužených jednou kotvou na vrchol Twäregg. Severní orientace svahů zachraňuje hendikep nižší nadmořské výšky, která sotva dosahuje patnácti set metrů.

Obě lokality – Klewenalp a Stockhütte – jsou pospojované dlouhými přejezdovými cestami a vleky. Sjezdovky jsou zhusta doprovázeny vycházkovými cestami a sáňkařskými dráhami a někde vedou dokonce všechny pohromadě.

Velmi oblíbený a už od rána žijící je panoramatický bar u horní stanice dvousedačky Aengi na Klewenalpu, zábavná je i trať pro airboard z Chäleneggu. Tam je „zašitá“ i velmi skromná a ošlehaná horská chata Tipi-Stube.

Sjezdy do údolí jsou představitelné jen za vynikajících sněhových podmínek, a to jako neupravované ski-route.

Tři čtyři pěkné sjezdovky, malebný výhled a lidová atmosféra samozřejmě nebudou konkurovat „značkovým“ střediskům, ale mohou potěšit nenáročné lyžaře, hledající něco neokoukaného, anebo jako jedna zastávka na safari po krajinově neodolatelných střediscích v okolí Lucernu.

Klewenalp Stockhütte - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

310

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • krásný výhled na jezera i hory okolo Lucernu
  • návštěvnost tvoří hlavně štamgasti

Minus:

  • málo sjezdovek, a většinou krátkých

Odkazy

Samnaun / Silvretta Arena

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

SNOW tipy