Apres-ski a služby ve středisku Jungfrau - SNOW.cz - lyžování

Jungfrau aprés-ski a služby ve středisku

Jungfrau - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Aprés-ski

Jungfraujoch

Atrakce | exkurze

Jungfraujoch je nejvýše položená železniční stanice v Evropě s vyhlídkou na Aletschský ledovec a astronomickou observatoří. Jungfraujoch je turistickou atrakcí se vším všudy.
Impozantní je samotné železniční dílo, za to stojí i vyhlídka na nejdelší ledovec v Alpách, vše ostatní je spíš inscenované představení, kterému ovšem nelze upřít světový úspěch. Železnice byla vystavěna v letech 1897 až 1912 a práce probíhaly i v zimě, kdy bylo na tři sta dělníků se zásobami odříznuto od světa. Cestou vlak krátce zastaví na dvou zastávkách se zaskleným výhledem (Eismeer, Eigerwand). Samotný Joch je malým městečkem se spletí chodeb, výtahů a tržištěm typických švýcarských suvenýrů.
Značený turistický okruh zabere nejméně hodinu – zhlédnete panoramatické kino, pokocháte se vyhlídkou z terasy observatoře Sphinx na Aletschský ledovec (v zimě bývá přístupná jen část) a projdete galerií Alpine Sensation, kde jsou zobrazeny dokumentární výjevy ze stavby železnice i kýčovité miniatury turistických atrakcí Švýcarska. Nakonec ještě vystoupíte na vyhlídkovou terasu a projdete ledovou jeskyní s vytesanými sochami.
Cesta jedním směrem trvá i se zastávkami cca 50 minut, vlak z Kleine Scheidegg vyjíždí každou hodinu vždy o půl. Držitelé tří- a vícedenního skipasu mají 50% slevu.
Železnice měla podle původních plánů vést až na vrchol Jungfrau. Nyní se uvažuje o stavbě nové, rychlejší dráhy do sedla.

Bruslení | outdoor

First Flieger

Jízda na laně | outdoor

800 m dlouhý sjezd po laně rychlostí až 84 km/h

Faulhorn – Grindelwald (First)

Sáňkařská dráha | outdoor

nejdelší sáňkařská dráha na světě (15 km)

Výlety na sněžnicích | outdoor

výlety na sněžnicích

Servis

Lyžařské školy, servis a půjčovny – ve střediscích a u nástupních stanic lanovek

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 83
Otevřené sjezdovky 0 z 270 km