Apres-ski a služby ve středisku Hochficht - SNOW.cz - lyžování

Hochficht aprés-ski a služby ve středisku

Hochficht - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Wellness hotel Inn´s Holz

Hned za hraničním přechodem v Schönebenu zaujme velká moderní stavba hotelu Inn´s Holz, díky lehkému dřevěnému obložení ovšem elegantně padnoucí do šumavské krajiny. Interiér hotelu je decentní, přitom velkoryse prostorný, perfektně prosvětlený a osvětlený a díky množství dřeva i útulný. Největší chloubou hotelu je wellness centrum s několika druhy saun, vířivkou, bazénem a nápaditými odpočívárnami. V letní sezóně se lze koupat i ve venkovním jezírku, v zimě se lze po saunovém rituálu aspoň osvěžit sněhem. Přímo od hotelu se rozbíhají běžecké stopy, přímé „lyžařské“ spojení má hotel i s Hochfichtem – ze sjezdovky Stierwiese totiž klesá směrem k Schönebenu lesní cesta, po níž lze zčásti sjet a zčásti hosty převeze rolba.

Aprés-ski

Vlčí farma Grünnwald – Mountain Wolf Farm

Atrakce | exkurze

jízdy se psím spřežením a život teepee bez vody a elektřiny (Grünnwald)

Běžecké centrum Schöneben

Běžky | outdoor

Velmi atraktivní běžkařské tratě se rozbíhají ze Schönebenu přímo od příjezdové silnice v délce 80 km po okolních lesích, kde můžete doslova „tankovat“ šumavské ticho a v průhledech mezi stromy i vzdálené alpské panorama. Obě rozhledny – jak směrem na Lipno, tak na Alpy – jsou bohužel v zimním období oficiálně nepřístupné. Tratě se upravují jak pro klasiku, tak pro bruslení a jejich rozsah je v Rakousku mimo Alpy jedinečný. V místě nástupu do stop je veškeré zázemí – od kapacitního parkoviště přes toalety, převlékárnu a sprchy až po restauraci. Narozdíl od našich poměrů se zde neplatí parkovné, ale vstup do stop (cca 4 eura / den). Překvapivá je i sněhová jistota – všechny stopy se totiž nacházejí ve výšce kolem 1 000 m n. m. a bývají tak sjízdné od prosince až do března.

Bruslení | outdoor

Klaffer, Rohrbach

Sáňkařská dráha | outdoor

Aigen-Schlägl, Klaffer a Schwarzenberg

Vital Hallenbad

Akvapark | wellness

krytý bazén se saunami, párou, kneppovými koupelemi, masážemi (Ulrichsberg, 10 min. od Hochfichtu)

Hotel Almesberger

Wellness centrum | wellness

venkovní i vnitřní bazény, sauny, pára, masáže, vířivky, posilovna či tenisová hala na ploše 5000 m2 (Aigen, 15 min. autem od Hochfichtu v hotelu Almesberger)

SNOW tipy