Meran 2000 aprés-ski a služby ve středisku

Meran 2000 - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Aprés-ski

Terme Merano

Termální lázně | indoor

Moderní lázeňský komplex Terme Merano má architektonický rukopis Mattea Thuna, který jej proměnil v čistě moderní a prostornou stavbu s jednoduchými pravoúhlými liniemi. Velké množství průhledů vzniká díky všudypřítomnému prosklení – od vchodu do vnitřních bazenů, matná skla mezi šatními skříňkami a částečně jsou prosklené i sauny a tepidária. Chladnou architektonickou kompozici rozveselují výrazně barevné prvky – v první řadě balóny a kruhy nad bazény. Poměrně rozsáhlé lázně obsahují vnitřní i venkovní bazény a svět saun, přičemž nejzajímavější je na nich právě architektonické provedení. Terme Merano stojí přímo v centru tradičního lázeňského města se starobylými kamennými domy, palmami, středomořských duchem a výhledem na třítisícové hřebeny Alp.
Hosty meranských lázní byly ve své době král Karel V., Franz Kafka i Rainer Maria Rilke. Tehdejší procedury využivaly nejen termální vodu s obsahem radonu, ale i vinné hrozny, seno nebo syrovátku, zkrátka vše, co bylo dostupné přímo v místě.

Gastronomie

La Bruschetta

Výtečná domácká pizzerie La Bruschetta se nachází ve městě v ulici Via Roma 144. Nenápadný domek se zastřešenou terasou je oblíbeným místem večeří místních obyvatel, vyplatí se proto rezervovat si stůl předem.

Meribel

Meribel

Meribel

Meribel

Meribel

Meribel

SNOW tipy