Hochzeiger - lyžování - SNOW.cz
Foto

Hochzeiger je pestrý a moderní lyžařský areál zkraje údolí Pitztal, který nabízí vyhlídkové lyžařské dálnice pro rekreační i náročné lyžaře. Nejen v případě nepříznivého počasí je plnohodnotnou alternativou ke známějšímu Pitztalskému ledovci.

Hochzeiger - sjezdovky

25%55%20%
40 celkem sjezdovek (km)
36 zasněžování (km)
8 ski-route (km)

Hochzeiger - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
4
sedačka
1
sedačka krytá
3
kabinka
1
16000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1450-2500 m n.m.1050 m

Mapa sjezdovek

Hochzeiger - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Hochzeiger - lyžování

Hochzeiger sice zdaleka není tak známý jako Pitztalský ledovec, ale i Hochzeiger je „Pitztal“ – sluní se na západním svahu hned zkraje údolí. Určitě zaujme přinejmenším carvingové fajnšmekry, kteří lační po přehledných, přitom hravých sjezdovkových dálnicích. Široká otevřená planina se rozkládá na západně orientovaném svahu nad obcí Jerzens a je protkaná množstvím přirozeně zvlněných, hravých sjezdovek všech obtížností, přičemž lehce dominují ty středně strmé a strmější. Charakter lyžařského terénu i jeho rozsah trochu připomíná jihotyrolský Ratschings.

Nad Jerzensem se nachází malý „satelit“ s kompletním lyžařským zázemím (restaurace, obchody, servisy, půjčovny), odkud vyráží 8místná kabinka, na niž nad hranicí lesa navazují další tři sedačkové lanovky, směřující po holé planině k vrcholům Hochzeiger (2 450 m) a Sechszeiger (2 395 m). Sjezdovky rolují po planině přímo po spádnici i prostornými a dobře vyspádovanými traverzy, a to v kompletní škále obtížností.

Hlavní svah nad úrovní přístupové kabinky je přehledný a bezlesý – zatímco sedačky Sechszeiger a Panorama obtékají modré a červené tratě, podél sedačky Hochzeiger 2.5, stoupající pod vrchol Hochzeiger (2 450 m), se řítí červené a černé. Nejlehčí sjezdovka klesá dlouhým, přitom příjemně vedeným traverzem po celém svahu, takže je přístupná od všech lanovek. Na okraji hlavního svahu pak ještě kratší vlek obsluhuje úzké a neposedné členité tratě z vrcholu Zollberg (2 225 m).

Po odvráceném svahu Sechszeigeru (2 395 m) spadají ještě další, o něco spletitější varianty červených sjezdovek včetně jedné černé direttissimy, obsloužené komfortní 6sedačkou Zirben. Při pohledu na svah se v jeho pravé části vzájemně proplétají přívětivě červené tratě, později se sbíhající do jedné subtilnější točivé tratě, která lyžaře dovede k 6sedačce, anebo lze odbočit na opačnou stranu na traverzovou cestu vracející se na hlavní svah. Z opačné strany 6sedačku Zirben obíhá poutavá panoramatická hřebenovka s hlubokými výhledy do údolí Inntal, střídající krátké červené „padáčky“ s odpočinkovými úseky a zakončená dlouhým traverzem zpět k sedačce.

Do údolí podél kabinky pokračuje v širokém lesním průseku a po mýtinách proměnlivě skloněná červená sjezdovka dálničního typu, zvrchu je spíše sportovnější, níže pak sklon polevuje.

Hochzeiger je tak velmi líbivým lyžařským areálem s přehlednými, přitom hravými sjezdovkami pohodovějšího i sportovnějšího ducha, obslouženými převážně rychlými lanovkami. V druhé polovině března mívá akci skipas 1+1 zdarma.

Hochzeiger - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

400

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • atraktivní sjezdovky i pro náročné lyžaře
  • rychlé a pohodlné lanovky
  • alternativa při nepříznivém počasí na ledovci

Minus:

  • izolovaný areál, vzdálený zhruba 1 hod. od Pitztalského ledovce
  • dojíždění z nejbližšího ubytovacího střediska

Odkazy

Axamer Lizum

Axamer Lizum

Axamer Lizum

Axamer Lizum

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 38 km