Salzburger Sportwelt - lyžování - SNOW.CZ

Salzburger Sportwelt

Alpendorf, Altenmarkt, Filzmoos, Flachau, Flachauwinkl, Kleinarl, Radstadt, St. Johann im Pongau, Wagrain, Zauchensee

Rakousko - Salcbursko | Ski amadé

Foto

Velmi rozsáhlá, až roztahaná lyžařská oblast Salzburger Sportwelt zahrnuje velkou výletní lyžařskou houpačku Flachau Wagrain Alpendorf a o něco menší houpačku Kleinarl Flachauwinkl Zauchensee, přerušenou krátkým přejezdem skibusem. Ty doplňují malá a klidnější střediska Radstadt Altenmarkt, Filzmoos nebo Eben. Oblastí projíždí Taurská dálnice, a tedy všechna její střediska jsou velmi snadno dostupná, zhruba za hodinu ze Salcburku. Mezi nejoblíbenější patří Flachau s přehlednými a širokými červeno-modrými tratěmi, rozmanitější a malebnější terény má Alpendorf. Množstvím a trvanlivostí sněhu zase vyniká Zauchensee. Na hlavních tazích jsou instalované výkonné a pohodlné lanovky, na nichž bývá poměrně rušno.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Altenmarkt Radstadt | Flachauwinkl Kleinarl | Filzmoos | Flachau Wagrain Alpendorf | Zauchensee Flachauwinkl | Eben im Pongau

Salzburger Sportwelt - sjezdovky

40%51%8%
236 celkem sjezdovek (km)
218 zasněžování (km)

Salzburger Sportwelt - lanovky a vleky

pojízdný koberec
14
vlek
27
sedačka
5
sedačka expres
5
sedačka krytá
26
kabinka
16
visutá kabina
2
zubačka / metro
1
153400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

800-2188 m n.m.1388 m

Mapa sjezdovek

Salzburger Sportwelt - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Salzburger Sportwelt - lyžování

Známé a nejsnáze dostupné Flachau vyniká širokými, přehlednými a pravidelnými tratěmi červeno-modrého sklonu, obslouženými převážně expresními a pohodlnými sedačkami. Přes vrchol Griessenkareck (1 991 m) odtud lyžařská houpačka pokračuje po širokánské, sportovně červené trati do střediska Wagrain. Na protilehlý svah Grafenberg (1 702 m) lze přejet visutou kabinovou lanovkou, která během několika minut překlene údolí vysoko nad Wagrainem – obě její stanice jsou umístěné zhruba v polovině výšky svahů. Na Grafenbergu zvrchu dominuje mírná přehledná sjezdovka obrovské šíře s červenějším dojezdem do údolí. Dále směrem do Alpendorfu houpačka přechází přes vrcholy Sonntagskogel (1 850 m) a Hirschenkogel (1 755 m) s širokými, ale rozmanitějšími a kratšími tratěmi všech obtížnostních variant. Do samotného Alpendorfu, klidnější hotelové vesničky, míří dlouhá, střídavě přímá i točivá červená trať. Dlouhá červená trať stéká z vrcholu Gernkogel (1 787 m) také stranou lesem podél kabinky Buchau. Klidným zákoutím je kotlina pod Hirschkogelem (1 755 m) s kotvovým vlekem a dvěma subtilními černými sjezdovkami.

Lyžařská houpačka z Kleinarlu přes vrchol Mooskopf (1 980 m) do Flachauwinklu a dále přes vrchol Rosskopf (1 929 m) do Zauchensee rozděluje Taurská dálnice, přičemž mezi 400 m vzdálenými nástupními stanicemi lanovek prakticky nepřetržitě pendluje skibus. Západně orientovaný svah směřující z Mooskopfu do střediska Kleinarl nese přehledné příjemně červené tratě se strmějším a členitějším dojezdem, východní svah směrem k Flachauwinklu je ještě prostornější a pohodovější a zpestřený rozsáhlým snowparkem. Po protilehlém západním svahu Rosskopfu stéká do Flachauwinklu jediná trať – proměnlivě červeno-modrá vedená lesním průsekem. Zauchensee je malý hotelový resort na dně horského kotle, obklopený třemi svahy, jimž dominuje členitý, skalnatý a řídce zalesněný Gamskogel (2 188 m) s atraktivní dámskou závodní tratí Světového poháru i freeridovým prostorem.

Salzburger Sportwelt - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

650

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • přehledné, široké červeno-modré sjezdovky
  • velká výletní lyžařská houpačka mezi Flachau a Alpendorfem
  • výkonné a pohodlné lanovky na hlavních tazích
  • trvanlivý sníh v Zauchensee
  • přiměřené ceny
  • snadná dostupnost z dálnice

Minus:

  • celkově jednotvárnější terén
  • kromě hlavní lyžařské houpačky není propojeno větší množství sjezdovek
  • vyšší návštěvnost
  • méně romantická oblast

Odkazy

Sníh Salzburger Sportwelt

Výška sněhu 175 cm
Otevřené lanovky a vleky 50 z 83
Otevřené sjezdovky 163 z 222 km

Počasí Salzburger Sportwelt

pondělí (22.04.) weather / 15°
úterý (23.04.) weather / 12°
středa (24.04.) weather / 16°