Salzburger Sportwelt - lyžování - SNOW.CZ

Salzburger Sportwelt

Alpendorf, Altenmarkt, Filzmoos, Flachau, Flachauwinkl, Kleinarl, Radstadt, St. Johann im Pongau, Wagrain, Zauchensee

Rakousko - Salcbursko

Foto

Velmi rozsáhlá a houpačkovitě uspořádaná lyžařská oblast Salzburger Sportwelt zahrnuje dva velké areály – Flachau–Wagrain–Alpendorf a Kleinarl–Flachauwinkl–Zauchensee. Ty doplňuje malá houpačka Radstadt–Altenmarkt a samostatné středisko Filzmoos. Oblast je protnuta Tauernskou dálnicí, a tedy všechna její střediska jsou snadno dostupná ze Salcburku. Mezi nejoblíbenější patří Flachau s přehlednými a spíš nenáročnými tratěmi, pestřejší profil svahů má Wagrain a sněhovou jistotou vyniká Zauchensee. Na hlavních tratích oblasti bývá v hlavní sezóně rušno.

Lyžařská oblast zahrnuje tato střediska:

Altenmarkt Radstadt | Flachauwinkl Kleinarl | Filzmoos | Flachau Wagrain Alpendorf | Zauchensee Flachauwinkl | Eben im Pongau

Salzburger Sportwelt - sjezdovky

40%51%8%
230 celkem sjezdovek (km)
213 zasněžování (km)

Salzburger Sportwelt - lanovky a vleky

vlek
27
sedačka
7
sedačka expres
5
sedačka krytá
25
kabinka
16
visutá kabina
2
zubačka / metro
1
154200 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

800-2188 m n.m.1388 m

Mapa sjezdovek

Salzburger Sportwelt - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Salzburger Sportwelt - lyžování

Oblíbené a nejsnáze dostupné Flachau vyniká přehlednými a pravidelnými tratěmi červeno-modrého sklonu, obslouženými expresními a pohodlnými sedačkami či kabinkami. Přes vrchol Griessenkareck (1 991 m) houpačka přetéká po širokánské, sportovně červené trati do střediska Wagrain. Na protilehlý svah Grafenberg (1 702 m) vede od sezóny 2013/14 visutá kabinová lanovka, která během několika minut překlene údolí vysoko nad Wagrainem – obě její stanice jsou umístěné zhruba v polovině výšky svahů. Na Grafenbergu dominuje dlouhá modrá sjezdovka obrovské šíře. Dále směrem do Alpendorfu houpačka přechází přes vrcholy Sonntagskogel (1 850 m) a Hirschenkogel (1 755 m) s pestrými, ale kratími tratěmi všech obtížnostních variant. Do samotného Alpendorfu, klidné hotelové vesničky, míří dlouhá, střídavě přímá i točivá červená trať. Velmi pěkná je rychlá a příjemně členitá střední pasáž červené trati podél kabinky z vrcholu Gernkogel (1 787 m).

Lyžařskou houpačku z Kleinarlu přes vrchol Mooskopf (1 980 m) do Flachauwinklu a dále přes vrchol Rosskopf (1 929 m) do Zauchensee rozděluje dálnice A10, přičemž mezi cca 500 m vzdálenými nástupními stanicemi lanovek nepřetržitě (á 20 min.) pendluje „skivlak“ tažený traktorem. Východní svah Mooskopf (Flachauwinkl) nese především pohodové terény a rozsáhlý snowpark, západní směřující do střediska Kleinarl je o něco strmější, převážně ale příjemně červený. Západní svah Rosskopfu (Flachauwinkl) má jedinou hlavní trať – proměnlivě červeno-modrou vedenou lesním průsekem. Zauchensee je malý hotelový resort, obklopený třemi svahy, jimž dominuje členitý, skalnatý a řídce zalesněný Gamskogel (2 188 m) s atraktivní dámskou závodní tratí Světového poháru, svah je přitom využitelný i pro freeride.

Salzburger Sportwelt - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

670

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • rozlehlé, houpačkovitě uspořádané areály
  • převažují široké, středně obtížné až lehčí tratě
  • příznivé ceny ubytování, skipasů i gastronomie
  • výborná dopravní dostupnost z dálnice

Minus:

  • terény jen v lese nebo těsně nad jeho hranicí
  • dvě hlavní oblasti nejsou přímo propojené lanovkami

Odkazy

Sníh Salzburger Sportwelt

Výška sněhu 100 cm
Otevřené lanovky a vleky 40 z 83
Otevřené sjezdovky 72 z 222 km

Počasí Salzburger Sportwelt

pondělí (10.12.) weather -2°/
úterý (11.12.) weather -5°/ -2°
středa (12.12.) weather -6°/ -2°