Apres-ski a služby ve středisku Kronplatz - SNOW.CZ - lyžování

Kronplatz | aprés-ski a služby ve středisku

Kronplatz - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Hotely, penziony, apartmány (Bruneck, Olang, St. Vigil a další)

Aprés-ski

MMM Ripa

muzeum | exkurze

V Brunecku se nachází muzeum horských národů Reinholda Messnera – MMM Ripa, které se nachází ve zrekonstruovaných prostorách hradu nad městem. Ri je v tibetštině hora a Pa jsou lidé – muzeum tedy skýtá pohled do života horských národů po celé Zemi, z Himálaje i z Jižní Ameriky. Koneckonců i Jihotyrolané jsou také velmi svébytným horským národem. Muzeum je v pěší dostupnosti města i lyžařského areálu, a je tak hodnotnou alternativou pro odpočinkové dny.

Aquaparc Cron4 (Reischach)

akvapark | indoor

Hlavní relaxační atrakce Kronplatzu stojí jen pár kroků od nástupních stanic lanovek v Reischachu – wellness centrum Cron4, které zahrnuje vodní i saunový svět.

Vodní část nabízí sportovní i relaxační bazén, venkovní vyhřívaný bazén se slanou vodou i malý bazének pro děti.

Svět saun, která se rozkládá na ploše 3 000 m2, nabízí denně velmi rozmanitý program saunových „nášupů“ – pobyt v sauně vyvrcholí políváním horkých kamen vodou s nejrůznějšími vonnými přísadami. Takto uvolněná pára má ve finštině vlastní výraz „löyly“, v německy mluvících zemích se celý rituál označuje jako Aufguss. Vyškolený suanový mistr při tom rozežene zvlhčený vzduch přímo na těla saunujících. Rituál završí malé občerstvení na osvěžení a samozřejmě následná studená či ledová lázeň. Saunoví mistři rádi pomohou i s výběrem vhodného saunovací procedury těm, kdo jsou v oboru wellness nováčky. Saunování v tomto pojetí není jen způsobem, jak se dokonale prohřát a uvolnit sportem unavené svaly, ale je i silným zážitkem samo o sobě.
Ve vnitřním saunovém světě najdete parní lázeň, bylinkovou saunu, finskou saunu a infračervenou kabinu, Kneippovu lázeň i ochlazovací bazének, venku pak čeká velká finská sauna (90 °C) s rituálem „löyly“, horská sauna s vůni sena, vikingská sauna (100 °C), dřevěná saunovací chata Drei Zinnen (90 °C) s pecí, kamenná sauna, bio sauna a mnoho nejrůznějších relaxačních prostor. Nechybí ani vyhrazená zóna jen pro dámy.

squash | indoor

tenis | indoor

ZIP-Line

atrakce | outdoor

Adrenalin i rychlost slibuje lanová atrakce Zip-Line v St. Vigilu – prostě se přicvaknete a spustíte se po laně do údolí. Bezpečně, ale vzdušně překonáte rychlostí až 80 km/hod. postupně 10 úseků lanového sjezdu s celkovou délkou 3,2 km, než přistanete v údolní vesničce.

bruslení | outdoor

sáňkařská dráha | outdoor

Servis

Lyžařské školy, servis, půjčovny a úschovny – u nástupních stanic lanovek

Lyžařské zájezdy

Hotel Grand Jasná
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 511 Kč/os.
Apartmán Zasserl
Orientační cena za noc vč. skipasu 915 Kč/os.
Falkensteiner Club Funimation Katschberg
Orientační cena za noc vč. plné penze 2 963 Kč/os.