Apres-ski a služby ve středisku Kronplatz - SNOW.cz - lyžování

Kronplatz aprés-ski a služby ve středisku

Kronplatz - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Hotely, penziony, apartmány (Bruneck, Olang, St. Vigil a další)

Aprés-ski

MMM Ripa

Muzeum | exkurze

V Brunecku se nachází muzeum horských národů Reinholda Messnera – MMM Ripa, které se nachází ve zrekonstruovaných prostorách hradu nad městem. Ri je v tibetštině hora a Pa jsou lidé – muzeum tedy skýtá pohled do života horských národů po celé Zemi, z Himálaje i z Jižní Ameriky. Koneckonců i Jihotyrolané jsou také velmi svébytným horským národem. Muzeum je v pěší dostupnosti města i lyžařského areálu, a je tak hodnotnou alternativou pro odpočinkové dny.

ZIP-Line

Atrakce | outdoor

Adrenalin i rychlost slibuje lanová atrakce Zip-Line v St. Vigilu – prostě se přicvaknete a spustíte se po laně do údolí. Bezpečně, ale vzdušně překonáte rychlostí až 80 km/hod. postupně 10 úseků lanového sjezdu s celkovou délkou 3,2 km, než přistanete v údolní vesničce.

Bruslení | outdoor

Sáňkařská dráha | outdoor

Aquaparc Cron4 (Reischach)

Akvapark | wellness

Hlavní relaxační atrakce Kronplatzu stojí jen pár kroků od nástupních stanic lanovek v Reischachu – wellness centrum Cron4, které zahrnuje vodní i saunový svět.

Vodní část nabízí sportovní i relaxační bazén, venkovní vyhřívaný bazén se slanou vodou i malý bazének pro děti.

Svět saun, která se rozkládá na ploše 3 000 m2, nabízí denně velmi rozmanitý program saunových „nášupů“ – pobyt v sauně vyvrcholí políváním horkých kamen vodou s nejrůznějšími vonnými přísadami. Takto uvolněná pára má ve finštině vlastní výraz „löyly“, v německy mluvících zemích se celý rituál označuje jako Aufguss. Vyškolený suanový mistr při tom rozežene zvlhčený vzduch přímo na těla saunujících. Rituál završí malé občerstvení na osvěžení a samozřejmě následná studená či ledová lázeň. Saunoví mistři rádi pomohou i s výběrem vhodného saunovací procedury těm, kdo jsou v oboru wellness nováčky. Saunování v tomto pojetí není jen způsobem, jak se dokonale prohřát a uvolnit sportem unavené svaly, ale je i silným zážitkem samo o sobě.
Ve vnitřním saunovém světě najdete parní lázeň, bylinkovou saunu, finskou saunu a infračervenou kabinu, Kneippovu lázeň i ochlazovací bazének, venku pak čeká velká finská sauna (90 °C) s rituálem „löyly“, horská sauna s vůni sena, vikingská sauna (100 °C), dřevěná saunovací chata Drei Zinnen (90 °C) s pecí, kamenná sauna, bio sauna a mnoho nejrůznějších relaxačních prostor. Nechybí ani vyhrazená zóna jen pro dámy.

Gastronomie

Horská chata Oberegger Alm

Oberegger Alm je citlivě renovovaný statek z 16. století. Posedět můžete v někdejší „Stube“, kde rodina trávila většinu společného času, nebo v kuchyni, která sloužila zároveň i jako udírna – místnosti si zachovaly prakticky původní vzhled a zdobí je dobové předměty, takže iluze tehdejších časů je opravdu věrná. Specialitou je šedý sýr, Graukäse, jež je základem zdejší vyhlášené polévky. Graukäse je delikatesou podobně jako olomoucké syrečky, takže svou kyselou štiplavostí tento sýr každý mlsný jazýček rozhodně nenadchne. Fantastické jsou ale i jiné dobroty – jemné a šťavnaté jelení carpaccio na rukole s parmezánem je vynikajícím předkrmem, ale klidně i hlavním chodem. Většina surovin pochází z vlastního hospodářství a je tak neobyčejně čerstvá.

Servis

Lyžařské školy, servis, půjčovny a úschovny – u nástupních stanic lanovek

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

SNOW tipy