Novinky - Gröden Seiser Alm - SNOW.cz - lyžování

Gröden Seiser Alm novinky

Novinky ve středisku Gröden Seiser Alm - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Expresní 6sedačka Bamby místo pomalé 4sedačky (Seiser Alm) | 2019/20

Krátká pomalá sedačková lanovka Bamby (délka 350 m, převýšení 70 m) bude nahrazena kapacitnější a rychlejší expresní 6sedačkou, která v nejrušnějších dnech sezóny zabrání vzniku front při návratu lyžařů z nejvzdálenější lokality Florian zpět do centra Seiser Almu.

Modernizace sedačkové lanovky Comici 1 | 2019/20

nové vyhřívané sedačky s modrou bublinou

Expresní 6sedačka Mezdi místo 2sedačky (Seiser Alm) | 2018/19

Krytá 8sedačka Gran Paradiso místo vleku | 2016/17

Nová lanovka s vyhřívanými sedačkami, obsluhující místo dosavadního vleku nenáročné modré sjezdovky v lokalitě Comici, vytvoří díky prodloužené trase novou variantu zelené trasy Sella Rondy směrem k Passo Sella.

Expresní 6sedačka Comici II místo 2sedačky | 2015/16

Nová černá sjezdovka Paprika | 2015/16

Nejvyšší partie Piz Sella se dočkají nejen rychlé a komfortní lanovky, ale i nové sjezdovky – černá Paprika propojí vrchol s hlavní sjezdovkou na Plan de Gralba v přímější trase (délka 1 050 m, převýšení 294 m, max. sklon 35 %).

10místná kabinka Dantercepies místo staré kabinky | 2013/14

Kabinková lanovka z Wolkensteinu na Danterceppies, skalní výčnělek nad sedlem Gardena, je jednou z nejvytíženějších tepen v celých Dolomitech a zároveň jedním z úzkých míst okruhu Sella Ronda. Šestimístné kabinky nahradí prostornější a pohodlnější desetimístné, a výrazně vzroste přepravní kapacita z 2 200 os./h na 3 000 os./h. Zvýší se i rychlost jízdy z 5 na 6 m/s. Nová lanovka povede v jiné trase, na níž přibude mezistanice – důvodem změny je sesuv půdy, který na jaře 2013 zasáhl původní trasu lanovky. Údolní i vrcholová stanice dostanou moderní architekturu, která lépe splyne s okolní krajinou. Poloha stanic se nemění, a tak i nadále bude nutné z Wolkensteinu povyjet krátkou sedačkovou lanovkou a sjet k nástupní stanici kabinky.

Lech Zürs Warth Schröcken

Lech Zürs Warth Schröcken