Apres-ski a služby ve středisku Gröden Seiser Alm - SNOW.CZ - lyžování

Gröden Seiser Alm | aprés-ski a služby ve středisku

Gröden Seiser Alm - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Aprés-ski

Mar Dolomit (St. Ulrich)

akvapark | indoor

vnitřní i venkovní bazén s vodním proudem, perličková lehátka, masážní trysky (vstup 9,40 EUR), sauny, vířivka a páry (vstup 17,80 EUR)

lezecká stěna | indoor

sportovní centrum | indoor

fitness, sauna

bruslení | outdoor

lezení v ledu | outdoor

V údolí je množství zákoutí, kde se drží chlad, a proto je zde velmi dobře možné provozovat lezení v ledu. To si přitom může vyzkoušet opravdu každý - kdo se nebojí případně zmrzlých prstů nebo roztržených kalhot.

tandemový paragliding | outdoor

výlety na sněžnicích | outdoor

Gastronomie

Rifugio Comici

Chata patří bohaté rodině, jež vlastní i některé lanovky. Jeden z bratrů podniká na Jadranu s rybami a vozí denně čerstvé pro zdejší „nejlepší“ rybí restauraci v Dolomitech. Chata je vyzdobena historickými fotkami ze Světového poháru. Orientační ceny: carpaccio cca 13 EUR, filet cca 18 EUR

Gostner Schwaige

Nejlepší gastronomickou adresou Seiser Almu je chata Gostner Schweige, nacházející se zhruba v centrální části alpalouky. Do dřevěné horské chaty se vejde stěží pět stolů, v maličké kuchyni o 2,5 m2 kmitá pět kuchařů, ale jídlo i atmosféra je naprosto jedinečná. Šéfkuchař Franz Mulser tu kouzlí jedinečné lahůdky, tvoří zejména z typických bylinek a květin alpských pastvin – vše vždy z čerstvých surovin, což se může odrazit i na době přípravy. Maso si Franz Mulser dováží ze zdejšího rodinného statku a ve velké zahradě před salaší roste v létě tucet jedlých rostlin. Přes den je otevřeno pro příchozí, ale večer se vaří pouze na objednávku – to si můžete vychutnat speciality jako sennou polévku s lanýži nebo jelení maso.

Rifugio Comici s čerstvými rybami

Nad Wolkensteinem přímo na trase Sella Rondy stojí horská chata Comici, která servíruje čerstvé ryby, denně dovážené z vlastní mořské farmy. Ačkoliv ryby mají nejlépe chutnat u moře, zdejší svatojakubské mušle, pečený tuňák anebo chobotnicový salát vás možná přesvědčí, že čerstvé rybí pokrmy se velmi dobře hodí i jako horský oběd, po němž ještě neplánujete ulehnout do opalovacích lehátek.

Lyžařské zájezdy

Residence Pian del Vino
Orientační cena za noc vč. skipasu 952 Kč/os.
Aparthotel Kleinwalsertal

Aparthotel Kleinwalsertal

Rakousko Rakousko - Mittelberg
bez stravování, polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 3 560 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 335 Kč/os.
Alpenhotel Weitlanbrunn
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 3 547 Kč/os.