Rifflsee - lyžování - SNOW.cz
Foto

Rifflsee je nenápadný lyžařský areál ve stínu Pitztalského ledovce, který slouží díky svým členitějším sjezdovkám pro zpestření pobytu a zároveň jako pojistka při nevlídném počasí, kdy jsou lanovky na ledovci mimo provoz.

Rifflsee - sjezdovky

21%53%26%
19 celkem sjezdovek (km)
19 zasněžování (km)

Rifflsee - lanovky a vleky

pojízdný koberec
3
vlek
2
sedačka
1
sedačka krytá
2
kabinka
1
8600 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1640-2800 m n.m.1160 m

Mapa sjezdovek

Rifflsee - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Rifflsee - lyžování

Oproti přehledným ledovcovým dálnicím najdete na Rifflsee pravý opak, tedy točivé, členité a zároveň poměrně strmé sjezdovky. Lyžařské terény se rozbíhají kolem malého jezera Rifflsee, umístěného na horské terase v 2 230 m n. m., podobně jako bývají v Tatrách plesa. Jezero je při pohledu z údolí skryté za hřebenem Mutenkopfu, na nějž stoupá z údolí kabinka a po jehož svazích se rozutíkají kratší sjezdovky. Nad jezerem se pak tyčí homolovitý vrchol Grubenkopf, do něhož jsou zařezané dlouhé tratě. Sjezdovky jsou jakoby poschovávané v horské pustině, jíž se proplétají všemi možný směry – mají široké přehledné úseky, stejně jako užší místa a traverzy, často mění sklon i směr.

Od výstupní stanice kabinky, kde stojí i hlavní restaurace Sunna Alm (2 300 m), spadají krátké sjezdovky všech obtížností ke stejnojmenné vyhřívané 6sedačce – největším obloukem obíhá široká modrá se strmějším závěrem, blíže k lanovce pak klesají subtilnější červená a černá trať. Přímo na Sunna Almu je i krátká a mírná cvičná louka s vlekem.
Na opačnou stranu kopce se od kabinky traverzuje ke kryté 4sedačce Grubenkopf, jejíž nástupní stanice se nachází na břehu jezera Rifflsee. Z Grubenkopfu (2 800 m) šňěrují po hřebínku i terénními zářezy dvě sjezdovky – přímější a strmější černá a točivější červená, obě střídají strmější úseky s mírnějšími, širší s užšími a nechybí jim ani ostré zatáčky, takže jízdu na nich si užijí hlavně technicky zdatní jezdci.
Kousek nad Sunna Almem vrcholí pahorek Mutenkopf (2 320 m), který je z jižní strany zpřístupněn pomalou 4sedačkou, podél níž stékají dvě přehledné svižné sjezdovky (černá, červená).
Do údolí odtud pokračuje terénní muldou subtilnější a poctivě červená trať, která se po dojezdu na dno údolí promění v mírnou cestu a obloukem se vrátí k nástupní stanici kabinky v Mandarfenu (1 640 m).
Z Mutenkopfu padá směrem k 6sedačce Sunna Alm ještě nenápadná a velmi neposedná černá trať.

Jedinou samoobslužnou restaurací v areálu je moderně vyhlížející, panoramatická a ekologická chata Sunna Alm. Kromě ní servírují převážně tyrolskou kuchyni ještě horské chary Rifflseehütte a Pitztaler Skihütte.

Parkuje se zdarma přímo v centru osady Mandarfen u nástupu na kabinku a u dojezdu údolní tratě.

Rifflsee - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

450

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • členité, sportovněji laděné tratě
  • rychlé páteřní lanovky
  • komornější návštěvnost
  • útočiště při nepříznivém počasí na ledovci

Minus:

  • menší areál
  • málo opravdu lehkých a přehledných tratí
  • žádná sjezdovka chráněná lesem

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 1
Otevřené sjezdovky 0 z 0 km