Rifflsee mapa sjezdovek

Rifflsee - mapa sjezdovek s podrobným popisem

Oficiální mapa sjezdovek - Rifflsee

Rifflsee - mapa sjezdovek

Kliknutím na mapu se zobrazí zvětšená podoba. Pokud chcete vidět maximální velikost, klikněte na tlačítko 1:1.

Interaktivní mapa - Rifflsee

Podrobný popis - Rifflsee

Od výstupní stanice kabinky, kde stojí i hlavní restaurace Sunna Alm (2 300 m), spadají krátké sjezdovky všech obtížností ke stejnojmenné vyhřívané 6sedačce – největším obloukem obíhá široká modrá se strmějším závěrem, blíže k lanovce pak klesají subtilnější červená a černá trať. Přímo na Sunna Almu je i krátká a mírná cvičná louka s vlekem.

Na opačnou stranu kopce se od kabinky traverzuje ke kryté 4sedačce Grubenkopf, jejíž nástupní stanice se nachází na břehu jezera Rifflsee. Z Grubenkopfu (2 800 m) šňěrují po hřebínku i terénními zářezy dvě sjezdovky – přímější a strmější černá a točivější červená, obě střídají strmější úseky s mírnějšími, širší s užšími a nechybí jim ani ostré zatáčky, takže jízdu na nich si užijí hlavně technicky zdatní jezdci.

Kousek nad Sunna Almem vrcholí pahorek Mutenkopf (2 320 m), který je z jižní strany zpřístupněn pomalou 4sedačkou, podél níž stékají dvě přehledné svižné sjezdovky (černá, červená).

Do údolí odtud pokračuje terénní muldou subtilnější a poctivě červená trať, která se po dojezdu na dno údolí promění v mírnou cestu a obloukem se vrátí k nástupní stanici kabinky v Mandarfenu (1 640 m).

Z Mutenkopfu padá směrem k 6sedačce Sunna Alm ještě nenápadná a velmi neposedná černá trať.

Samnaun / Silvretta Arena

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

SNOW tipy