Mapa sjezdovek Breckenridge - SNOW.cz - lyžování

Oficiální mapa sjezdovek - Breckenridge

Breckenridge - mapa sjezdovek

Kliknutím na mapu se zobrazí zvětšená podoba. Pokud chcete vidět maximální velikost, klikněte na tlačítko 1:1.

Podrobný popis - Breckenridge

Breckenridge (2 926 m)

  • městečko vděčí za svůj vznik zlaté horečce pol. 19. století, přičemž viktoriánský ráz architektury si jeho centrum uchovalo dodnes. Na jeho periferii ovšem vznikly i bezduché ubytovací komplexy, z nichž se nastupuje přímo na svahy Peaku 9, a moderní rezidence vznikají i poblíž nástupních stanic dalších lanovek. Jednodenní návštěvníci mohou využít novou přibližovací kabinku (Breck Connect) ze záchytného parkoviště. Breckenridge je jedním z nejvýše položených resortů, vyplatí se nepodcenit předchozí aklimatizaci!

Peak 7

  • pohodové modré ranveje obsluhované expresní 6sedačkou

Peak 8

  • členité tratě s ostřejší střední pasáží podél 4sedačky Rocky Mountain, mírnější až mírné podél 4sedačky Colorado. Na úpatí se rozkládá i obří snowpark.

Imperial Express

  • nejvýše položená 4sedačka v Severní Americe, podle všeho i nejvýše položená upravovaná trať světa (v plánku není uvedena, ale v terénu je), horní stanice leží cca 50 výškových metrů pod vrcholem Peak 8 Summitu (3 963 m). Kromě strmější sjezdovky – pokračující buď do areálu Peak 8, nebo krásnou černou s terénními zlomy podél vleku T-Bar k Peaku 7 – vede kotlinou středně náročný freeridový terén s mnoha možnostmi odbočit do sousedních kotlin. Náročnější rideři stoupají na samotný vrchol Peak 8 Summit nebo sousedící Peak 7 Summit.

Peak 9

  • širokánské poctivě modré sjezdovky, s občasným červeným nádechem. Páteří jsou dvě expresní 4sedačky, přičemž další, historická 2sedačka bez stupadel (označená jako „E“) zpřístupňuje extrémní zalesněnou strž.

Peak 10

  • nezáludné červené, dostatečně široké i pro racecarving

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

SNOW tipy

Výška sněhu 120 cm
Otevřené lanovky a vleky 12 z 14
Otevřené sjezdovky 16 z 19