Beaver Creek - lyžování - SNOW.cz
Foto

Beaver Creek má oproti svým sousedům (Vail, Copper Mountain, Breckenridge) celkově níže položený areál a jeho terén působí zaobleněji a na první pohled krotčeji, mimoto je i rozsáhleji vybaven technickým sněhem. I přesto je jedním z nejluxusnějších, nejdražších a pro ty nejzhýčkanější lyžaře.

Beaver Creek - sjezdovky

43%38%19%
149 celkem sjezdovek (km)
100 ski-route (km)
730 rozloha sjezdovek (ha)
263 zasněžování (ha)

Beaver Creek - lanovky a vleky

vlek
1
sedačka
4
sedačka expres
10
kabinka
2
36900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

2255-3488 m n.m.1233 m

Mapa sjezdovek

Beaver Creek - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Beaver Creek - lyžování

Lyžařské terény se táhnou po několika zalesněných vrcholcích od luxusního oploceného resortu Beaver Creek Village až po menší rezidenční satelity francouzského typu (Bachelor Gulch, Arrowhead Village) v blízkosti dálnice I-70 z Denveru. Nevýrazně tvarované hřebeny připomínají rakouské Ski amadé, výhled je především na coloradskou „Vysočinu“ a jen na obzoru jej rámuje skalnatější hradba Rockies.

Hlavním svahem stékají po spádnici sportovní, široké a členité tratě směrem do BC Village, větším obloukem a občasným traverzem i mírnější zelené a modré – vždy v mnoha spletitých variantách. Kotlina mezi tímto svahem a sousedním Grouse Mountain ukrývá ty nejstrmější double-black tratě – závodní Golden Eagle a mnohé další boulové. Vedlejší svah Larkspur smývají proudy akorátních rychlých, sotva červených tratí s krotkými terénními vlnami a v tomto duchu (široké, lehce zvlněné, spíš nenáročné) jsou i v „satelitním“ areálu, kam vede ze zmíněných svahu dlouhý traverz.

Co Beaver Creek odlišuje od konkurence, jsou dokonale promyšlené rozmazlovací služby – ráno se na horní stanici přibližovací lanovky podává horká čokoláda zdarma, na mnoha místech během dne hostesky rozdávají sušenky. Nástup do odpoledního skibusu směřujícího k záchytnému parkovišti řídí pracovník resortu, aby nastoupilo jen přiměřené množství lidí. Typické americké libůstky jako grooming report (plánek čerstvě upravených sjezdovek), kapesníčky na všech stanicích, pohled na památku při odjezdu, interaktivní info tabule a všudypřítomní „poradci“ jsou samozřejmostí. Naopak pihami na kráse (opět typicky americkými) jsou nekryté sedačkové lanovky a papírový skipas, který snímá obsluha lanovky čtečkou.

Samotný Beaver Creek Village je okázalý ubytovací resort s drahými restauracemi, obchody s luxusním zbožím a vybranou klientelou – vjezd do resortu hlídá recepce se závorou. K lanovkám i zpět na pěší zónu vede soustava pohyblivých eskalátorů.

Beaver Creek - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

250

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • rozmanité carvingové tratě chráněné lesem
  • rozmazlování v ceně (čaj, sušenky, pohyblivé koberce, ...)
  • ubytování přímo u sjezdovek

Minus:

  • relativně níže položený areál bez holých freeridových kotlin
  • velmi drahý luxusní resort

Odkazy

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy