Civetta - aktuální report z 05. - 10.02.2023 - SNOW.cz

Civetta aktuální report z 05. - 10.02.2023

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Benátsko

Civetta - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.02.2023 do: 10.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jako dost našich spoluobčanů jsme vyrazili na první únorový prázdninový týden do Civetty, po 6 letech zjistit, jaké to je zde nové. V Civettě omládnete - za 6 let se kromě ceny (není zrovna úplně nízká - 6denní skipas za 306 eur) vůbec nic nezměnilo. Žádné investice, žádné novinky. On-line nákup skipasu italsky nefunkční, resp. jeho výdej. Takže stejně na přepážku. Vícedenní skipas je zde na jméno a bez vratné karty. Tak jako všichni jsme ale chytli naprosto luxusní počasí, které prostě už nemůže být lepší. 6 dní sluníčka a přes den nad nulou a v noci mráz. Nemůže být lépe. Ale za ty nulové investice musím nerad dát hvězdičku dolů. Prostě tady se zastavil čas. Stejně jako skibusy, které zde fungují nějak divně, rovněž je tu nedostatek WC. Výhoda je provoz až do 17 hodin, Italové neradi vstávají. Ale užili jsme si naprosto skvělou lyžovačku, která se asi jen tak nepoštěstí opakovat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na Civettě jsou naprosto pohodové rodinné sjezdovky pro začátečníky a mírně pokročilé. Kdo si chce užít divočinu, padáky, dlouhé náročné sjezdy, ten ať jede do Rakouska a rozhodně ne sem. Dalo by se říci, že pokud chcete vzít dítě do prvního velkého střediska, tak tady nejsou žádné opravdu záludné sjezdovky, které by se nedaly sjet. Pravda je, že některé sjezdy by mohly být delší. Ale je to tu ideální na pohodové trénování carvového oblouku, kdy se můžete soustředit na zdokonalování a nebát se to pustit.

Červená /modrá 1 - nenáročná sjezdovka, v Rakousku by byla zcela určitě modrá, příjemné svezení.
Červená 2 - sjezdovka do údolí, klasicky užší a plotnovatá, ale když jí chytíte prázdnou, dá se užít.
Červená 3 - zavřeno.
Modrá 5 a 18 - ideální krátké sjezdovky pro první krůčky.
Černá 6 - uzavřena a neupravená.
Červená 7 - pohodová červená, užší.
Modrá 8 a 15 - přejezdové ploché cesty, nevhodné pro snb.
Modrá 9 a 16 - krátká, ale perfektní modrá na oblouky.
Modrá 12 - širší, ale snad nejplnější sjezdovka v celém areálu.
Červená 13 - asi nejprudší z celého střediska, zmrzlá a nic moc.
Modrá 14 - pohodová modrá na trénování oblouku.
Červená 21 a 23 - suprové hravé členité červené do Pesculu.
Modrá 22 - ideální široká na učení.
Modrá 31 - také široká na učení.
Červená 33 - široká a velmi fajn sjezdovka, bohužel s dlouhým rovným dojezdem.
Černá 31 - asi omyl ve značení, s černou nemá nic společného.
Červená 42 - přejezdová užší červená s dlouhým plochým dojezdem do Zolda.
Červená 44 - také úzká přejezdovka.
Červená 36 - příjemná červená sjezdovka na blbnutí.
Červená 46 - příjemná sjezdovka na trénování, bohužel také dlouhý nudný dojezd.
Modrá 43 - fajn na trénování.
Černá 38 - no v Rakousku by se té barvě asi vysmáli. Ale tak asi aby tady vůbec nějaká byla....
Červená 39 - vlastně skoro podobná té černé.
Modré 25, 26, 27 a červená 34 asi nebudou v provozu nikdy. To jsem ještě neviděl a dle stavu kotev nepočítám, že někdy vyjedou.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky nebyly špatné, ale mohly by asi být i lepší. Na jižních svazích skoro nebyl přírodní sníh, ale vše dokonale zasněženo a na severních se jezdilo (do Pesculu) daleko lépe na přírodním sněhu. Chtělo by to, aby tak 20 čísel alespoň připadlo. Sníh perfektně upraven, ale bylo to pěkně zmrzlé a rychlé a místy pěkné plotny a i já jsem poznal, jaké je to na plotně ustřelit a povozit se po sjezdovce bez lyží. Kamínky nikde, ale zato spousta šišek z modřínů. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tady hvězda dolů. Bohužel Civetta je naprostý lanovkový skanzen. Skoro všechny lanovky jsou neodpojitelné, jsou zde 4 staré pomalé dvousedačky, a to i na hlavních přejezdech, což je neskutečně pomalé a zdlouhavé, sjezdovky kolem těchto lanovek to úplně degraduje a nevím, jak dlouho chtějí Italové tenhle skanzen udržovat na plný nápor lyžařů. Pouze 2 čtyřsedačky mají bublinu, jinak při nepřízni počasí to tady musí být masakr a očistec. Je to návrat o 20 až 30 let zpátky. Kabinka ze Zolda (vajíčko pro 12 osob bez sedaček, jen s opěrkou) vypadá, že se každou chvíli rozsype, obsluha někdy dovře dveře, to je pomalu na vypadnutí. Jízda lanovkami trvá strašně dlouhou dobu. Naštěstí toto asi odrazuje větší počet návštěvníků. Další věc je absence WC na lanovkách, takže krom Pesculu a Zoldu jinde na lanovkách WC není! WC je tak jen na chatách, které mnohdy nestačí a tvoří se fronty.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Kromě víkendu, kdy zde bylo spousty Italů, se nikdy nečekalo na lanovku více než pár vteřin, maximálně do minuty. Jen při nájezdu pidižvíků v kurzu se výjimečně stalo, že se čekalo i minutku. Nejvíce nápor byl na kabinkách. Většina lyžařů byli Češi, pak Italové a Poláci.

Občerstvení a aprés-ski:

Využíváno každý den. Zklamáním bylo, že na Col de Baldi přestali dělat pizzy. Takže pizzerie byla objevena jediná na dojezdu modré jedničky a samozřejmě pizza výborná - velký výběr, čerstvě pečené na dřevěné peci, ceny pizzy od 9 do 13 eur. Ceny jídel v chatách od 10 do 19 eur, špagety 11, lasagne 12, noky 14 eur, pivo Plzeň v Zoldu půlitr točeného za 7 eur! Ceny vody od 2,50 do 4 za litr. Dával jsem si hamburger za 9 u červené 46 nebo vynikající noky se sýrem a špekem za 14. Na Col de Baldi zase výborné lasagne za 12. Pozor, všude v restauracích s obsluhou počítají coperto za 1,5 až 2 eur! Pouze v restauraci bez obsluhy to máte bez poplatku za obsluhu. O víkendu si ale nesednete. Jedna výhoda zde je, za vyšší ceny dostanete suprovou kvalitu, protože všechna jídla před vámi dělají čerstvé, například noky kuchař vytáhne pánev a opravdu je začne dělat. Žádné polotovary.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování v Alleghe a Pesculu bezplatné, ale dost málo parkovacích míst. Skibus chaos a pochopil jsem že za 5 eur, což je tedy pálka!

+ plusy

 • nádherná atmosféra a kulisa Dolomit, středisko, kde se zastavil čas
 • perfektně upravené sjezdovky
 • výborná gastronomie
 • žádná těžká sjezdovka
 • přátelský duch personálu

- mínusy

 • nedostatečné WC
 • zastaralé lanovky bez tepelné pohody
 • trochu vyšší ceny
 • absence bezplatných skibusů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26. - 28.02.2023  | Civetta

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Civetta je celkově skromnější, ale o to pohodovější středisko na jihu Dolomit. Poklidný lyžařský labyrint má poměrně nenáročné terény a uvolněnou italskou atmosféru.

15. - 17.02.2020  | Civetta

 • autor: RenataSt
 • hodnocení:
Pěkné menší středisko, které se rozkládá na několika svazích, což má tu výhodu, že si lyžař může vybírat, zdali chce vychutnávat jitřní sluníčko nebo jezdit na pevnějším povrchu ve stínu. Překrásné výhledy, perfektní zabezpečení sjezdovek sítěmi apod. hustá síť rozcestníků a map, člověk se dobře orientuje. Všude možnosti stravování. Sjezdovky perfektně upravené vč. přejezdovek, navzdory letošnímu nedostatku sněhu. Ráno jsme se rozjezdili na č. 23, a když se začala plnit, přešli jsme na 29, jinak 21 taky dobrá. Černá 38 je spíš červená, naopak 13 značená červeně má ceduli "per esperti" a je fakt černá. Často i na modrých prudší místa (například na 14). Č. 9 dobrá na pohodu a rozježdění s funslope pro děti. Č. 38 a 39 byly super, 44 jak koryto, nebrat, dá se vynechat a jet rovnou na 41. Č. 46 je pěkná s placatým dojezdem. Návratovka 1+2 dobrá, místy prudší.

30.01.2020  | Civetta

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Kousek, tedy 11 km od ubytování v Malga Ciapele je vzdálené středisko Civetta, které disponuje 72 km sjezdovek různých náročnosti. Civetta se skládá ze 3 center - Palafavera, Zoldo a Alleghe. První dvě centra, co se týká vybavenosti, jsou starší. Středisko je cenově dostupné, co se týká občerstvení....

17. - 21.03.2019  | Civetta

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Pro naše jarní lyžování jsme zvolili středisko Civetta, které jsme již v minulosti navštívili. Ubytovacími středisky jsou Alleghe na břehu stejnojmenného jezera, Palafavera, Zoldo a Selva di Cadore (Pescul), kde jsme byli ubytováni 120 m od nástupní stanice lanovky k vrcholu Fernazza, což bylo příj...

11.03.2018  | Civetta

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Trochu roztahané středisko schované ve stínu velikánů v okolí nedaleké Selly. Prý s krásnými výhledy, které jsme ale neviděli :-). Charakterem asi uspokojí spíše nenáročné lyžaře a rodiny s dětmi.

08. - 11.03.2018  | Civetta

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Lyžiarske stredisko Civetta leží v prekrásnom prostredí medzi Monte Civetta 3 220 m a Monte Pelmo 3 168 m, kam spadajú strediská Alleghe, Palafavera, Selva di Cadore, Zoldo. Priestranná planina ponúka pre lyžiarov stredne náročné, prevažne červené zjazdovky. Lyžovanie Civetta v nadmorskej výške od 9...

24. - 28.01.2018  | Civetta

 • autor: bivoj
 • hodnocení:

Středně velké středisko na jihu Dolomit zaměřené na rodiny s dětmi uspokojí i náročnějšího lyžaře, pokud hledá místo na odpočinek od okolních frekventovanějších areálů Dolomiti Superski. Zážitek z jízdy na prázdných sjezdovkách umocňují úžasné až pohádkové výhledy na okolní horskou kulisu, masivy Mo...

04. - 11.02.2017  | Civetta

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Celkový dojem ze střediska Civetta je velmi dobrý. Určitě je to vhodné středisko pro rodiny s dětmi. Je zde dostatek pohodových modrých sjezdovek, kde se mohou vyřádit méně zkušení lyžaři a začínající a i dostatek slušných červených sjezdovek pro rekreační lyžaře. Profíci si to zde asi moc neužijí, ...

16. - 17.12.2016  | Civetta

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Civeta se skládá ze 3 center - Palafavera, Zoldo a Alleghe. Ubytován jsem byl v překrásném hotelu Savoi přímo u jezera v Alleghe v části Masare. Středisko je středně velké, bohužel v provozu byla jen 1/3 sjezdovek, ale zasněžovali, co mohli. Co se týká center, jedná se spíše o vesničky, kde najdete ...

22. - 24.02.2015  | Civetta

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Malé velké středisko na jihu Dolomit – jednotlivé lokality vždy s pár sjezdovkami (Alleghe, Selva di Cadore, Palafavera a Zoldo) jsou propojené do „výletní“ pavučiny. Civetta má až neuvěřitelně malebnou horskou kulisu a velmi pohodové fluidum, jednak díky rozlehlosti areálu, jednak díky tomu, že nem...

06.03.2013  | Civetta

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Civetta je neobyčejně milým areálem svými rozmanitými terény, horskou kulisou a atmosférou vůbec. Bohužel ji v posledním týdnu trápila obleva a poměrně atypické, déletrvající vlhké a mlhavé počasí.

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 25 z 27
Otevřené sjezdovky 95 z 120 km