Foto

Lyžařský areál Kohútka trůní na stejnojmenném vrcholu v malebné krajině česko-slovenských Javorníků. Jeho poloha přímo na táhlém hraničním hřebeni je relativní zárukou sněhu a zároveň příležitostí ke kombinaci sjezdovek s běžeckými túrami. Centrem dění je zrekonstruovaný horský hotel, k němuž vede příjezdová silnice z české i slovenské strany a odkud se rozbíhají sjezdovky do tří světových stran.

Kohútka - sjezdovky

16%68%16%
6.6 celkem sjezdovek (km)
5.3 zasněžování (km)

Kohútka - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
1
5030 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

715-913 m n.m.198 m

Mapa sjezdovek

Kohútka - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Kohútka - lyžování

Přirozeným centrem je horský hotel Kohútka ve stylu tradiční dřevěné chaty s restaurací v 913 m n. m. Poloha střediska přímo na česko-slovenské hranici komplikovala po rozdělení států přístup do něj. Silnice do sedla totiž vedla jen ze Slovenska a čeští lyžaři museli šlapat k dolní stanici vleků z 1,5 km vzdáleného parkoviště v údolí Vranči. Dnes je Kohútka přístupná po nové horské silnici s kyvadlovým provizem i z Nového Hrozenkova (řetězy s sebou), v případě potřeby se parkuje i v údolí Vranči a nahoru pendluje skibus.

Hlavním svahem přímo pod hotelem Kohútka je prostorný severní slalomový (černý) svah s moderní 4sedačkou a převýšením necelých 200 m. Po mírně svažitém hřebeni se z vrcholu dále rozbíhají dvě širé modré pláně cvičného charakteru, z nichž lze pokračovat po užších lesních modro-červených průsecích, ve spodní partii opět rozšířených, až do údolí potoka Vranča.

Terénně skromnější, ale přívětivý areál vzniklý v 60. letech byl nedávno kompletně modernizován, když za přispění fondů Evropské unie vznikla na hlavním svahu 4sedačková lanovka, zasněžování, nové turnikety i večerní osvětlení.

Přímo od chaty Kohútky mohou běžkaři nastoupit na čtrnáctikilome­trovou hřebenovou trasu ve výškách od 800 do 1 070 m n. m. s dalekými výhledy, po níž doběhnou až na Kasárnu.

V nejbližším okolí jsou i další chaty, horská služba, parkoviště, půjčovna, servis a pokladny.

Kohútka - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

760

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • plná škála obtížností tratí
  • veškeré zázemí v místě

Minus:

  • kyvadlový provoz na příjezdové silnici k chatě Kohútka (horní stanice vleků)

Odkazy

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 52
Otevřené sjezdovky 0 z 150 km