Zillertal Arena - lyžování - SNOW.CZ

Zillertal Arena

Gerlos, Zell am Ziller

Rakousko - Tyrolsko | Zillertal

Foto

Zillertal Arena je typické moderní a snadno oblíbitelné středisko – všude vás dovezou pohodlné lanovky, sjezdovky jsou přehledné a nezáludné s lehčími i sportovnějšími červenými variantami, horské chaty jsou útulné, početné a cenově přiměřené a nechybí ani lákadla jako měřený slalom, video trať či pokrytí wi-fi. Nejrozsáhlejší síť sjezdovek v Zillertalu se rozvíjí po západních svazích nad městem Zell am Ziller, odkud sjezdovky zabíhají daleko přes Gerlos, Königsleiten až po Hochkrimml. Ohromná rozlehlost arény a její houpačkovité uspořádání ovšem poněkud limituje běžného návštěvníka – safari z jednoho konce na druhý totiž zabere celý den.

Zillertal Arena - sjezdovky

30%62%8%
143 celkem sjezdovek (km)
107 zasněžování (km)
415 rozloha sjezdovek (ha)
174 zasněžování (ha)

Zillertal Arena - lanovky a vleky

pojízdný koberec
4
vlek
18
sedačka
7
sedačka expres
5
sedačka krytá
9
kabinka
12
visutá kabina
1
89400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

580-2500 m n.m.1920 m

Mapa sjezdovek

Zillertal Arena - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Zillertal Arena - lyžování

Zillertal Arena se rozpřahá od městečka Zell am Ziller v údolí Zillertal přes Gerlos a Königsleiten až ke Krimmlu v údolí Pinzgau – tvoří tak velmi dlouhý pás tratí propojených moderními a expresními lanovkami, přičemž v každém ze středisek se soustředí menší či větší kompaktní klubko sjezdovek.

Nad Zellem se rozkládají prostorné pláně s řídnoucím lesem a nevýraznými balvanovitými hřebínky, kterým se vlní červeně značené a vzájemně si podobné sjezdovky – dostatečně široké a přehledné dálnice. Mezi nimi vyniká červená trať příznančně nazvaná Sportabfahrt, která klesá lesním průsekem s častými zatáčkami a změnami sklonu. Od sezóny 2015/16 se lyžaři nově sklouznou po sjezdovce až do údolí – z mezistanice povede černá sjezdovka až do Zellu. Sjezd z dvouapůltisícového Übergangsjochu přitom překoná málem dvoutisícové převýšení, čímž dokonce stanoví nový rakouský rekord!
Přes Übergangsjoch a Isskogel se dosáhne pohodové a ploché vrcholové pláně nad Gerlosem, které hostí lehké a široké „cvičné“ sjezdovky. U horní stanice kabinky z Gerlosu je i velká školní louka s dětským parkem. Strmá černá trať v lesním průseku odtud spadá směrem ke Königsleitenu, strmější je i údolní trať do Gerlosu. Východně od Gerlosu se tyčí výrazný vrcholek Königsleitenspitze – jeho bezlesé vrcholové pasáže směrem ke Gerlosu spadají poměrně strmě s „direttissimou“ i mírnější „hřebenovkou“, střední pasáž je mírná a o něco strmější je krátká nejníže položená pasáž.
Mělkou kotlinou pod vrcholem Königsleitenspitze směrem ke Königsleitenu křižují terénně členitější sjezdovky, které jsou plošší ve střední pasáži a naopak strmější čili poctivě červené vně kotliny na sjezdu do údolního Königsleitenu. Krásná červená sjezdovka klesá po jižním svahu s proměnlivým, postupně se zmírňujícím sklonem k Larmach Almu.
Nejvýchodnější končinou je plochá bezlesá „čepice“ Plattenkogelu nad Hochkrimmlem, která nese mírnější a přehledné modré sjezdovky na svém severním a východním úbočí. O něco živější, červenější jsou dojezdy z Plattenkogelu do Königsleitenu.

Všechny páteřní tahy lanovek jsou velmi rychlé, kapacitní a pohodlné. Velmi reprezentativní je nástupní terminál v Zellu – z úrovně ulice, kde jsou sportovní obchod, půjčovna či servis, vedou do patra bezbariérová plošina s protiskluzovým kobercem anebo eskalátory, v patře samotném se nacházejí diskrétní pokladní přepážky, podobně jako třeba v bance, a nástupiště kabinkové lanovky. U pokladen i na nástupišti jsou vypáskované „frontové“ koridory, které značí, že nápory návštěvníků umí terminál zvládat. Velká nabídka sjezdovek se společným skipasem a pohodlí moderních lanovek už v ostrém konkurenčním boji středisek nestačí – je potřeba „něco navíc“. Arena je vybavena atrakcemi od foto pointů se žlutým slonem, maskotem areény, přes video slalomy až po snowparky se skokem do polštáře, to ale spíš pro větší děti.

Zillertal Arena - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

625

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • přehledné a široké červené sjezdovky
  • velmi rozsáhlé safari
  • moderní a komfortní přepravní park

Minus:

  • méně náročných sjezdovek
  • časově náročnější přejezdy mezi jednotlivými lokalitami arény

Odkazy

Sníh Zillertal Arena

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 52
Otevřené sjezdovky 0 z 143 km

Počasí Zillertal Arena

sobota (25.05.) weather / 11°
neděle (26.05.) weather / 11°
pondělí (27.05.) weather / 11°