Dachstein West - lyžování - SNOW.cz

Dachstein West

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko - Gosau, Russbach

Foto

V kouzelně modelované krajině Solné komory a na dohled mohutného Dachsteinu se rozprostírají pahorky s méně náročnými a převážně kratšími tratěmi, ty delší pak stékají lesem do údolních vesniček Russbach nebo Gosau. Na vysoké úrovni je infrastruktura pro děti (výuková hřiště, školky, baby-sitting), a proto je oblast Dachstein West velmi oblíbená jako rodinná destinace.

Dachstein West - sjezdovky

29%65%6%
51 celkem sjezdovek (km)
46 zasněžování (km)

Dachstein West - lanovky a vleky

pojízdný koberec
13
vlek
12
sedačka
5
sedačka krytá
3
kabinka
3
32900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

780-1620 m n.m.840 m

Nadmořská výška sjezdovek

780-1600 m n.m.820 m

Mapa sjezdovek

Dachstein West - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Dachstein West - lyžování

Mezi mohutným zaledněným masivem Dachsteinu a Tennengebirge se vlní řídce porostlá pahorkatina s převážně vlídnými svahy, která je lanovkami a vleky z okolních vesniček Gosau, Russbach a Annaberg propojena v milé, i když poněkud roztahané rodinné safari, zastřešené značkou Dachstein West. Sjezdovky jsou spíše kratší, vesměs modré a červené, stékající hlavně po horských loukách, ale do údolních vesniček míří i pár dlouhých tratí s převýšením přes 500 m.

Lyžařská houpačka má dvě hlavní lokality – vrchol Hornspitz, odkud rolují jak do Gosau, tak do Russbachu široké a nenáročné červeno-modré dálnice a pak Zwieselalm s převážně kratšími, ale sportovněji profilovanými sjezdovkami. Annaberg je k hlavnímu areálu přimknut novou moderní kabinkovou lanovkou s červenou, avšak spíš přejezdovou tratí, a kromě toho má ještě vlastní nižší pahorek se dvěma klidnými červenými sjezdovkami. Mezi Hornspitzem a Zwieselalmem se rozkládá horská louka Edtalm s několika nenáročnými a spletitými červenými sjezdovkami a také nezáludným volným terénem, jímž jsou vytyčené i trasy ski-route.

Ze všech sjezdovek jsou díky jen řídkému porostu dobré výhledy – ať už k dominantnímu Dachsteinu a rozeklanému hřebeni Gosaukamm, nebo protilehlému masivu Tennengebirge. Při sjezdu ze Zwieselalmu do Gosau se dá obdivovat i malebné jezero Gosausee.

U všech hlavních nástupních stanic – v Gosau, Russbachu i Astauwinkelu – jsou cvičné terény s dětskými výukovými parky, zpravidla i s blízkým restauračním zázemím a babysittingem.

Na svazích je sympatický výběr stylových dřevěných horských chat, které působí útulně jak zvenku, tak zevnitř – žádné velkokapacitní „sámošky“, ale spíš malebné domácké prostředí. Kuchyně je samozřejmě typicky hornorakousky hutná – kromě polévek se servírují hlavně řízky, klobásy, knedlíky či palačinkové trhance.

Nejlépe přístupné nástupní body při příjezdu z Čech jsou v Gosau – u sedačkové lanovky na Hornspitz nebo u kabinkové na Zwieselalm, všude se parkuje zdarma.

Kromě českých lyžařů si Dachstein West, zaměřený jednoznačně na výuku lyžování a rodiny s malými i většími dětmi, oblíbili i Holanďané. V posledních letech přibývají nové hotely a s nimi hosté, kteří nepřijíždějí jen na jednodenní či víkendovou návštěvu, jak bylo doposud zvykem. V plánu je proto připravit i více nelyžařského vyžití.

Dachstein West - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

650

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • rozsáhlá lyžařská oblast s přívětivými terény na horských loukách
  • cvičné terény a zázemí pro děti
  • výhled na Dachstein
  • snadná dostupnost z ČR

Minus:

  • spíš kratší tratě, dlouhé sjezdy jen do údolí
  • poměrně roztahaný areál
  • nižší nadmořská výška

Dachstein West - komerční prezentace

Lyžařské středisko Dachstein West je ideálním místem pro rodinou lyžovačku.


Lyžování Dachstein West


Oblast na sever od masivu Dachstein s názvem Dachstein West / Lammertal nabízí ideální lyžařské terény především pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře, kteří preferují mírnější pohodové sjezdovky před agresivními a náročnými svahy. Místní tratě jsou vždy perfektně upravené a jistota kvalitního sněhu tu trvá až do pozdních jarních měsíců.


Odkazy

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

SNOW tipy