Oberstdorf - lyžování
Domovským kopcem Oberstdorfu je Nebelhorn (Mlžná hora), kam startuje přímo z okraje města moderní 10místná kabinková lanovka. Vrcholový kotel s hlavní spletí sjezdovek vrcholí „jen“ v 2 224 m n. m. a je přivrácen ke slunci, ale přesto je sněhově velmi spolehlivý, často až do května. Převládají celkem široké červené, jen místy prudší sjezdovky s mnoha terénními zlomy a jinými členitostmi, obsloužené dvěma sedačkami. Z hlavního kotle směřuje dolů k mezistanici jediná trať – zpočátku poměrně prudká, na konci naopak se šusovací rovinkou. V mezistanci je malý cvičný areálek a NTC park, kde si lze zablbnout při snowtubingu nebo na skibobech. Sjezd do údolí pokračuje lehce červeně, později i dost ploše a končí asi 5 min. pěšky od nástupní stanice lanovky. Je to se 7,5 km délky zároveň nejdelší sjezd Německa.
Hlavním a už příjemně rozsáhlým areálem Oberstdorfu je Fellhorn, z něhož sjezdovky tečou převážně na německou, jedna pak i na rakouskou stranu. Dominují tu lehce hravé až neposedné červené sjezdovky průměrné šíře, kterým kralují dva dlouhé sjezdy do údolí – do Německa je vydařeně červený, do Rakouska lehčí červenou trať přerušují i občasné rovinky. Lanovkový park je věkově vyvážený s pohodlnými a rychlými lanovkami na oblíbenějších tratích a zánovnějšími sedačkami na kratších nebo okrajových svazích.
V přednapoleonské době město žilo z tkalcovství, pak ale v důsledku uvolněnému dovozu levného manufakturního textilu z Velké Británie zcela upadlo. Následně se pomalu rozšířilo pastevectví a produkce masa, mléka a sýra – kuriozitou bylo uskladňování sena přímo na těžko přístupných horských pastvinách, odkud bylo ve velkém transportováno do údolí až po sněhu s pomocí kladek. Za nevlídného počasí stojí za to prohlédnout si „staré časy“ v muzeu v centru města.
Z Oberstdorfu vybíhá údolí Kleinwalsertal, kde se nachází hned několik menších areálů. Ačkoliv je údolí přístupné jen z německé strany, územně již patří k Rakousku. Bylo střídavě v rakouských a bavorských rukách, až se koncem 19. století stalo rakouským výsostným územím a zároveň německou celní zónou. Lyžařům to ovšem na komfortu nijak neubere, skipas existuje společný pro celý region. Díky lyžařské houpačce na Fellhornu lze z Německa přelyžovat do Rakouska a skibusem se přesunout i do dalších center – Ifenu a Walmendingerhornu.