Val Thorens - lyžování - SNOW.cz

Val Thorens

Foto

Nejvýše položený ubytovací resort Alp – Val Thorens (2 300 m) – se severně orientovanou kotlinou terénů všech obtížností je mekkou lyžařů, kteří jsou nároční v nejširším smyslu slova. Superspolehlivá záruka sněhu je vykoupena exponovaným terénem zcela bez porostu a velkou rušností střediska od Vánoc v podstatě do konce sezóny.

Val Thorens - sjezdovky

150 celkem sjezdovek (km)

Val Thorens - lanovky a vleky

os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1800-3230 m n.m.1430 m

Mapa sjezdovek

Val Thorens - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Val Thorens - lyžování

Ačkoliv je Val Thorens klasickou „ski-station“, není nevzhledné a v porovnání s betonovějším Les Menuires by se dalo říci, že je i milé. Leží na konci vysokohorského údolí Bellevile, v jehož nižší části leží právě Les Menuires (1 800 m) a stylové St. Martin de Bellevile (1 400 m).

Celý kotel terénů se rozevírá jako amfiteátr kolem Val Thorens: dlouhé červené tratě stékají z ledovců Peclet, Chaviere i ze sedla du Fond. Vrcholem, skutečným i pomyslným, je třítisícový Cime de Caron (3 230 m) se dvěma členitými sjezdovkami: červenou a černou se 700m převýšením (obě se střídavě upravují), zpřístupněné obří visutou kabinou. V oblasti za Caronem leží další kotel s dlouhými, středně náročnými tratěmi a ultradlouhou přibližovací kabinkou ze „čtvrtého“ údolí – z Orelle.

Devizou Val Tho je nadstandardní sněhová jistota (co do množství i kvality), pramenící z jeho nadmořské výšky a severní orientace většiny svahů. To vše jen zde pojišťuje dvě stě sněžných děl. Za horších povětrnostních podmínek však bývá nutné „uprchnout“ na sjezdovky do níže položených míst, neboť tu není jediná trať kryta porostem.

Cestovatelé se mohou snadno přehoupnout na přehledné dálnice nad Les Menuires anebo do sousedních údolí – jak Mottaret, tak i Courchevel jsou díky rychlému a výkonnému systému lanovek a vleků relativně rychlé přístupné. Skipas má podobu bezkontaktní čipové karty.

Val Thorens a samozřejmě celé Tři údolí svým rozsahem určitě přebohatě vyhoví milovníkům lyžařského safari i freeriderům. Ne každému se však musí líbit z toho plynoucí továrenská atmosféra celého komplexu a je třeba počítat i s tím, že ne všechny tratě se dennodenně upravují.

Val Thorens - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé sjezdovky, převážně z širokého červeného spektra
  • výkonné lanovky
  • množství a kvalita sněhu
  • ubytování na sjezdovce

Minus:

  • funitely a visutá kabina s rozsáhlými poschoďovými stanicemi (pohyblivé schody)
  • značný ruch

Odkazy

Val Thorens

Val Thorens

Val Thorens

Val Thorens

Val Thorens