Kubova Huť - lyžování - SNOW.cz

Kubova Huť

Foto

V Kubově Huti se ve více než tisícimetrové nadmořské výšce nacházejí čtyři sjezdovky a velký snowpark. A komu je to málo, může se zdejším skipasem lyžovat i ve čtyřech nedalekých šumavských střediscích.

Kubova Huť - sjezdovky

45%55%
1.8 celkem sjezdovek (km)
1.2 zasněžování (km)

Kubova Huť - lanovky a vleky

vlek
2
1000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1000-1200 m n.m.200 m

Mapa sjezdovek

Kubova Huť - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Kubova Huť - lyžování

Kubovka je typickým rodinným střediskem, které ale kromě rodičů s dětmi láká i freestylisty. Tři lehké modré sjezdovky doplňuje jedna červená o délce 600 m, která budí respekt zejména svým názvem – Střecha. Nejlehčí výukový svah se nachází u lyžařské školy, odkud mohou začátečníci postoupit na krátkou Školní trať a nakonec na 500 m dlouhou modré Pod Obrovcem. V blízkosti školního svahu se dá navíc bezpečně sáňkovat a bobovat.

Zdejší snowpark má na poměry střediska slušnou výbavu – tři skoky a 15 railů, kde si přijdou na své i zkušenější rideři. Začátečníci pak ocení freestylový minipark. V případě dobrých sněhových podmínek je v prostoru sjezdovky Střecha dráha na ski&snb cross.

Při vícedenním pobytu přijde vhod rozšířený superskipas. Čtyř- a vícedenní skipasy totiž zahrnují neomezené lyžování v nedalekých střediscích Kvilda, Nové Hutě (vlek Tatrapoma), Zadov (jen vleky) a nakonec ještě jeden den v oblíbeném německém Mitterdorfu. A naopak čtyř- a vícedenní skipasy z Mitterdorfu platí jeden den ve vybraném českém areálu.

Výjezd na svah zajišťují dva vleky, o sníh se kromě nadmořské výšky stará zasněžovací systém. Přímo v areálu je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a kvalitní ski servis. Novinkou minulé sezóny byla ohřívárna pod Školní sjezdovkou. Hlad se dá zahnat v občerstvení, které najdete přímo na svahu. Parkuje se na bezplatném parkovišti nedaleko vleku.

V okolí Kubovy Hutě se pravidelně udržuje 25 km běžeckých tratí na klasiku i bruslení. Jejich start je přímo u vleku. Tratě jsou značeny a v lese jsou umístěny i jejich orientační mapy.

Kubova Huť vznikla původně jako sklářská osada a dnes se může kromě příjemného lyžařského areálu chlubit i nejvýše položeným nádražím v Česku.

Kubova Huť - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

560

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Samnaun / Silvretta Arena

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Pitztaler Gletscher

Stubaier Gletscher

Engadin Svatý Mořic - Corvatsch

SNOW tipy