Planneralm - lyžování - SNOW.cz
Foto

Planneralm je dokonale ukrytý malý, avšak milý horský kotel vystlaný sjezdovkami a přehlednými volnými terény se 400m převýšením. Díky nadmořské výšce a severní orientaci svahů se tratě dodnes obejdou zcela bez zasněžování. Příjezd do maličkého letoviska na úpatí sjezdovek vede z Donnersbachu po serpentinovité horské silnici.

Planneralm - sjezdovky

13%74%13%
15 celkem sjezdovek (km)

Planneralm - lanovky a vleky

pojízdný koberec
2
vlek
2
sedačka
1
sedačka expres
1
6300 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1600-2000 m n.m.400 m

Mapa sjezdovek

Planneralm - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Planneralm - lyžování

Horský kotel Planneralm je dál než na konci světa – z rušného údolí Ennstal se nekonečně stoupá serpentinami až do 1 600 m n. m., kde se znovu objeví život v podobě nekolika hotelů a chat. V kotlině se prohání „jen“ 5 upravených sjezdovek převážně střední obtížnosti, které přehlédnete v podstatě ze všech míst – jejich skromný počet je ve spojení s odlehlostí areálu téměř zárukou lyžování bez davů, ne-li zcela o samotě.

Planneralm má typický kotlinový tvar – plošší dno a strmé okraje. Tři hlavní sjezdovky podél obou sedačkových lanovek (Rotbühel, Plannereck) jsou zhruba 1,5 km dlouhé, široké a vděčně červené, nechybí ani krátká strmější varianta. Tratě podél třetího vleku (Gläserboden) jsou zpočátku strmé a subtilnější, ale vzhledem ke komornímu provozu jsou dostatečně široké. Bezpečné a snadno dostupné jsou freeridové terény mezi jednotlivými sjezdovkami, které jsou zajištěné proti lavinám. Přestup ze sjezdovek do volného terénu usnadňují nepravidelně upravované ski-route, vhodné i pro děti. Na úpatí areálu se upravuje i snowpark s překážkami a malými i většími skoky. Planneralm spoléhá pouze na přírodní sníh, nemá jediné sněžné dělo a zvláště na jaře patří mezi sněhově velmi spolehlivá rakouská střediska.

Na Planneralm se šplhá 12 km po serpentinovité horské silnice z Donnersbachu, a to do výšky 1 600 m n. m. Parkoviště se táhne podél příjezdové silnice a je zdarma.

Planneralm - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

420

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • příjemné jednohubkové sjezdovky s přehledným volným terénem v okolí
  • trvanlivý sníh dlouho do jara
  • komorní prostředí i návštěvnost

Minus:

  • převýšení jen 300 až 400 m
  • jediná expresní lanovka
  • dlouhý výjezd po horské silnici z údolí

Odkazy

Gemeindealpe

Gemeindealpe

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 15 km