Dámské lyže - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Dámské lyže

Nalezené položky: 40 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

24.10.2009 11:07:01 #1 

administrator

(Klára Stojanová, klara.stojanova@seznam.cz) Dobrý den, prosím Vás o radu s výběrem dámských lyží do 7000 Kč. Výška dámy 175cm a váha 68kg.Pokročilá lyžařka, sjede každý svah. Uvažovali jsme o lyžích Elan Silver Perla ( http://www.ski4u.cz/…perla-damske-) nebo set Blizzard Viva CRS IQ s vázáním IQ LT 10 Viva 09/10 (http://www.ski4u.cz/…q-lt-10-viva) nebo Lyže Blizzard VIVA G1 IQ (http://www.sportmen.cz/…-08-09/d4707) nebo Blizzard Viva Cross IQ (http://www.ski4u.cz/…ze-s-vazanim-). Nevím jaký typ lyží ani jakou velikost. Prosím o radu a doporučení nějakých vhodných lyží. Předem děkuji.

24.10.2009 11:49:22 #2 

administrator

(TomáS, ) Milá Kláro, přetáhnu danný rozpočet o cca 1.500 Kč, ale nabídnu řešní poměrně lepší. V této cenové relaci mezi „masovkou“ a nezáleží moc na výrobci, žádné pořádné lyže nenajdete. Vždy se bude jednat o konstrukci velmi levnou, která velmi rychle odejde. Dovoluji si tvrdit, že dobrá lyžařka by na konci sezóny rozhodně úpadek vlastností lyží poznala. Většinou jsou ty dobré a kvalitní lyže sendvičové, ale v této cenové relaci se nevyskytují. Až na jednu českou značku, která takové lyže vyrábí a jejich cena je cca 6.000 Kč (musíte si na to ale ještě dát vázání). http://lusti.cz/…ed/index.php?… Ve vašem případě bych volil mezi 162 a167. Možná bych zavolal přímo panu Luštincovi pro správnou volbu délky, určitě vám poradí. Jsem přesvědčen, že tisícovka navíc v tomto případě je jedna z nejlépe investovaných. Získáte tak podstatně kavlitnější lyži, která bude především v držení na hranách nesrovnatelně lepší a s postupem času si lyže zachová podstastně více ze svých původní vlastnosíi. To se o lyžích pěnové konstrukce většinou napsat nedá. Levné vázání kopupíte např. v Happy sportu. T

24.10.2009 14:39:53 #3 

administrator

(ivan, ) Ty jsi tedy lyžařský kazikšeft. Firmy si dávají takovou práci, aby nabídly voňavé a roztomiloučké ladylyžičky, a ty místo toho doporučíš výrobky nějakého vidláka z česko-polských hranic. Kdoví jestli ještě ne s kandahárem. A ještě kazíš byznys svému jmenovci Tomášovi-dovozci.
S výjimkou závodních lyží stála většina Blizzardů poté, co firma šla 1994 do kytek pod vedením zakladatelova zeťáka, za houby. Viditelně se to zlepšilo se až před pár lety, kdy to od Raiffeisenvereinu Salzburg převzala rodina Stastny a jeden maník původně od Fischerů. A ti to pak prodali Tecnice. Letos tedy má lepší polovina kolekce dřevěné jádro (Sandwich Compound Sidewall) včetně dvou nejvyšších babských modelů Viva. (Čertví, jak to dělají, že v Rakousku utáhnou dělat byť jednoduché sendviče za takovou cenu?) Ale zrovna zbytek Viv a CRS jsou polyuretan s úzkým proužkem dřeva dole (Sandwich Composite Sidewall) o mně neznámé délce. Takže s tebou souhlasím, že tyto ne, ani já bych jim nevěřil, i když je hezké, že aspoň mají bočnice (myslím, že budou spíš krycí než nosně funkční). Co taky nakonec za 7000 i s vázáním chtít, když je to současně i nablejskaný…
Spravedlivě ale budiž řečeno, že ta lyže může jet hrozně hezky. Jde, jak ostatně furt píšeš, hlavně o výdrž.

24.10.2009 14:43:30 #4 

administrator

(HonzA, ) A navíc dobře vypadá s dodávaným Vistem. Viděl jsem v pondělí a musím uznat že je to pěkné.

24.10.2009 15:58:27 #5 

administrator

(Klára Stojanová, ) A jaký je tedy pro mě rozdíl v rom jádru Sandwich Compound Sidewall a Sandwich Composite Wood Stringer IQ System, a co znamená když je tam napsané jen dřevěné jádro (Elan Silver Perla- http://www.ski4u.cz/…perla-damske-). Poznám ten rozdíl na svahu nebo je to o tom, že ta lyže déle vydrží. A co tato lyže SET Blizzard VIVA Magnum 7,4 09/10 (http://www.ski4u.cz/…um-7-4-09-10-), ale to zase nevím, jestli nevadí, že je jen na 40%upravený terén, když jezdím jen na upravených sjezdovkách?? Děkuji za radu. Chci, aby mi ta lyže minimálně 5 let vydržela, tak se chci správně rozhodnout.

24.10.2009 16:33:36 #6 

administrator

(Pavlos, ) 5 let, tak musí být dřevěný sendvič. Mrkni i na výprodeje K2. Jejich dámské lyže jsou prý výborné a vždy s dřevěným jádrem. Mrkni třeba sem.
Zajímavá může být třeba i Sporten Pheon. Letošní vypadá třeba takto.

24.10.2009 16:36:34 #7 

administrator

(ivan, ) No dyť to píšeme, jde o to, jak dlouho ta lyže podrží své původní vlastnosti. Tyhle levné navoněné bídy s převahou plastu za tyhle peníze většinou moc ne. Určitě bych si takovou nekupoval na pět let. Ty Blizzardy včetně Viva Magnum 7.4 mají jen takovou dřevěnou laťku dole, obklopenou polyuretanem (nemá to Blizzard na webu? v katalogu to je). Oni tvrdí (já tomu až tak nevěřím), že to všechno dělají v Mittersillu. Sice takovou (bez vázání) lze vyrobit tak za 50–60 (?) euro, ale nové lyže prodávané za 7000 udělá málokdo kvalitní. Když už pěnu, šel bych do Sportenů Mystery http://www.sporten.cz/…/product:152- když dřevo, buďto do aktuálních Lusti, nebo do něčeho staršího vyprodávaného, podle nabídky. U těch Elanů nevím, letos ani loni je v katalogu nevidím a staré hrabat nebudu. Ale koukám, že Sporten přitvrdil na 6690,– holé a tím na Lusti nemá. Pokud by ses ale chtěla dostat do 7000, chtělo by to výprodej. Použitelné vázání se dá sehnat na nějakých bazarových lyžích třeba i za pětistovku. Ale pak to holt není ve výsledku ta nová voňavka. Na pistu lyži 74 mm (těch 40%) nepotřebuješ, ale v zásadě ještě taková šířka nevadí.

25.10.2009 14:26:03 #8 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Já bych se pokusil doporučit Dynastar Night Elve. Abychom trošku vyvážili doporuování jedné české firmy. :o) Odkaz sem dávat nebudu, ale splňuje cenové zadání a zdá se mi fakt pěkná.

25.10.2009 14:29:56 #9 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Myslel jsem samozřejmě Dynamic, ne Dynastar, Omlouvám se. Je to způsobeno dvena faktory. Mojí hrubou nepozorností. A dále nemožností jakkoli editovat vlastní příspěvek v tomhle – technicky – katastrofálním fóru. O kterým se jen naplano mele, že se s tím něco udělá.

25.10.2009 14:30:17 #10 

administrator

(Pavlos, ) Tak Dynamic nebo Dynastar ?

25.10.2009 14:49:55 #11 

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) to Pavlos : no práááávě :o). Viz výše :o)))

25.10.2009 22:55:55 #12 

administrator

(Lukáš, ) A co říkáte třeba na K2 T:nine One Luv + vázání Marker IBC 9.0 / M2 10.0 – 07/08 či K2 One Luv.

17.03.2018 12:09:35 #13 

KatkaValkova

Ahoj, myslíte že by někdo poradil? lyžovala jsem kdysi dávno jako dítě (ale málo)… pak dlouho nic a nyní v 35ti jsem se na lyže postavila a docela bych ráda s dětma i začla. Lyže jsem měla půjčené, byly to lyže 155cm, Rosignoly od švagrové a samozřejmě asi neposoudím jestli mi na nich něco speciálně vydilo či ne, když jsem nestála na ničem jiném :-D měřím 168cm/65kg Manžel s dětma lyžují a tak se manžel rozhodl, že by mi pořídil na přístí sezonu lyže abych tedy mohla s nima… myslíte že ta délka 155cm pro skoro nelyžaře bude pro začátek vhodná??? a když tak jaké lyže byste mi doporučili, děkuji.

17.03.2018 17:12:05 #14 

˘Ö˘Krab muž

>> #13, KatkaValkova, 17. 03. 2018 12:09:35

Pro velmi příležitostnou lyžařku Tvých proporcí je délka 155 cm naprosto v pohodě. Vyber si, na co máš sponzora a hlavně – nedělám si legraci – se Ti lyže musejí líbit. Pohybovat by ses při výběru měla cca uprostřed délkové řady dámských (z vyráběných 145, 150, 155, 160 a 165 budou pro Tebe jak 150, tak 155, ale měříš sama 168, takže raději ty delší) a na samém dolním okraji pánských/unisex lyží (počítají cca se Tvojí hmotností).

Pro začátek bude úplně stačit udržovat lyže namazané a ostré, dolů to na nich vždycky nějak dojedeš; daleko důležitější pro výsledný pocit z lyžování jsou totiž pro Tebe boty.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

17.03.2018 19:45:26 #15 

anetahlavacova132

Ahojte chcela by som sa tiež poradit pri vybere lyži.Mam 163 cm/ 53kg ,28 rokov.Túto sezónu som prvy raz lyžovala po 10 rokoch.Lyžovala som od 4 rokov.Chodila som aj do lyziarskeho klubu na zavodne lyzovanie som akosi nemala čas tak ma nato naši nakoniec nedali.Momentalne som natom s kondičkou čo sa tyka lyžovania trošku horšie.Lyžiarky som si kupovala nove minulý rok Nordica speedmachine 85 W.Lyže mám staré viac ako 10 ročné možno aj 15 rokov majú.Dlžka 156cm.Čosi som na nete pozerala ale doslova som sa stratila v tolkej ponuke. Lyžujem rada kratšie a stredne obluky.Za každú radu budem vďačná.

17.03.2018 19:51:44 #16 

˘Ö˘Krab muž

>> #15, anetahlavacova132, 17. 03. 2018 19:45:26

Prosím, přidej ještě alespoň dva další údaje podle návodu. Děkuji.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

17.03.2018 20:02:21 #17 

anetahlavacova132

Cena do 600 eur.Som z Oravy tak jazdim vačšinou červené a semtam čierne trate.Rýchlosť jazdy kedysi to bolo rýchlejšie oproti ostatným rýchlosť som milovala.Dnes :-) buď ma lyže nepustia alebo technika.Rada by som zrýchlila.Rýchlosť som nemerala tak ani netuším.Hádam asi všetko či?

17.03.2018 20:14:41 #18 

˘Ö˘Krab muž

>> #17, anetahlavacova132, 17. 03. 2018 20:02:21

Stačí. Boty dobré, rozpočet na lyže královský. A lyžovat ses učila, to se úplně zapomenout nedá.
Asi by ses měla dívat po lyžích cca 165 –170 cm s R~15–17m. Na sjezdovku a kvůli požitku z rychle navazovaných oblouků tak šířku cca do 74 mm pod botou. Nejlépe teď najít ve výprodejích nějaké „skoro“ závodní lyže se dřevěným jádrem a dvěma titanaly. Nic lepšího na jízdu po sjezdovkách snad ještě vynalezeno nebylo.

Dneska už jsem dával jednou odkaz, ještě lepší by bylo sehnat někde ve výprodeji starší. Od ostatních firem se vždy dají najít odpovídající modely, záleží, co se Ti líbí.

EDIT – sportovní varianta výběru z Ostravy:
první ve 170 cm
druhé by stačily také nejkratší
třetí naopak nejdelší

17.03.2018 20:32:01 #19 

anetahlavacova132

>> #18, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2018 20:14:41

Dakujem velmi pekne.A myslite že s mojou inak asi momentalne biednejšou kondičkou a menšou váhou nebudem mať problem s takmer závodnými lyžami.Samozrejme že na kondičke chcem zapracovať a možno sa hlúpo pýtam.A ešte jedna otázočka ešte ma napadlo že či budú aj vhodné na jazdenie semtam aj so synom, ktorý ešte nevie dobre lyžovat.

17.03.2018 20:44:00 #20 

˘Ö˘Krab muž

>> #19, anetahlavacova132, 17. 03. 2018 20:32:01

Na jízdu s nelyžujícím dítětem si kup v bazaru za zbytek rozpočtu nějaké krátké šlupky, kterým nebude vadit, že se přes ně jezdí tam a zpátky. Pokud bys kupovala nové, tak třeba tyto – na mírných svazích se na nich výborně sportovně povozíš v malé rychlosti (a dítě patří na mírné svahy), nebudeš mu ujíždět.
Vycházím z toho, že jsi v oddílu lyžovala, byť nezávodila, horší kondici beru též v úvahu. Proto jsem doporučil ty nejkratší délky, které bys měla, když se trochu rozjedeš (a ty lyže se opravdu neklepou a rychlost vnímáš jinak, takže se rozjedeš), hravě zvládnout během tak 3 dnů.

17.03.2018 21:06:16 #21 

anetahlavacova132

>> #20, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2018 20:44:00

Ešte ma tak napadlo že by som si kupila jedny lyže skôr slalomoveho typu na take to pobavenie v kratsich oblukoch a mozno aj nato lyzovanie s malym už lyžuje aj na červených zjazdovkach.A naš­krabem ešte niečo na to vyslovene samostatne lyžovanie vo vačších rychlostiach.Či to je somarina.

17.03.2018 22:51:54 #22 

˘Ö˘Krab muž

>> #21, anetahlavacova132, 17. 03. 2018 21:06:16

Tak se to běžně dělá, když se podíváš, tak AHV RC jsou měkké slalomky a AHV 05 GS komerční obřačky. Oboje dohromady jsou přesně ve Tvém limitu.

17.03.2018 23:20:57 #23 

anetahlavacova132

>> #22, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2018 22:51:54

A aku dlzku pri tych makkych slalomkach radsej volit.

18.03.2018 08:33:42 #24 

alfi62

>> #18, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2018 20:14:41

Nečítaš?…Lyžujem rada kratšie a stredne obluky-a nelyžovala dlhšie,aj keď niekedy trénovala(aj ja som kadečo trénoval).....a ty je ponúkaš GS-ky? Chceš jej to znechutiť hneď na začiatku nového nakopnutia do lyžovania? Aby niekto na hubách na jar našiel v lese zahodené lyže? V čom s tebou súhlasím je len kráľovský rozpočet.

18.03.2018 09:31:01 #25 

alfi62

>> #21, anetahlavacova132, 17. 03. 2018 21:06:16

Toto si veľmi dobré napísala.Plne s tebou súhlasim.Ale vrátim sa k lyžiam.Nenapísala si,či chceš vyberať z lyží plne pre ženy-to znamená tzv.-ženský motív(iné farebné prevedenie vrchnej fôlie ako u mužov),alebo lyže unisex(rovnaké aj pre mužov aj pre ženy).Pýtam sa preto,lebo ženy si hocičo nekúpia,ak sa ím to nepáči.A aj v tych ženských lyžach by sa dalo niečo slušne nájsť.Ťažšie,ale dalo.V prvom rade by si si mala niejake tie lyže odskúšať,aby nakoniec aj ten kráľovský rozpočet nebol malý,ak by si mala kúpu 2× opakovať.Píšeš,že si z Oravy(ináč aj ja) a tam v každom stredisku je požičovňa.Či je to Kubínka,Roháče-Spálená,Oravi­ce…atď.Je ích dosť.Teraz sú strediská skoro prázdne,tak ideálny čas na skúšanie.Samotné lyže možno teraz stoja požičať 10eu.Aj keď z rozpočtu odíde 50 eu,tak sa ti to v konečnom dôsledku vráti.A možno prídeš na to,že slalomka ti nevyhovuje,ale úplne niečo iné.Nápr.taká univerzálka.Ale budem sa držať tvojích požiadavok.Na začiatok by som skúsil lyže s označenim,alebo typom SC(slalom carver)-nie lyžu s označením SL.A začal od dľžky tých 155 cm a asi ten max.167cm.Samá zbadáš,či môžeš isť ešte dalej s výškou lyže..Podstatné,aby lyža mala drevené jadro a možno u Teba aj 1 titanal.Zatiaľ dám len jeden typ,len pre info- to to je ženský motív. A možno ani nie pre info,ale už aj ako tip,ak dáš prednosť ženskému motívu.A určite by som nevyberal zo značky Lusti.Už tu raz prebehla diskusia na túto tému a nechcem ju znova otvárať.Ak by Ťa ešte niečo zaujímalo,rád poradím.

18.03.2018 10:09:08 #26 

anetahlavacova132

>> #25, alfi62, 18. 03. 2018 09:31:01

Ahoj.Dakujem za tip.No ved prave mne je to jedno dam radsej prednost pocitu z dobrej jazdy ako nejakkemu krasnemu motivu ani niesom z tych co musia byt dokonale zladeny aj na svahu :-) dufam ze som sa nikoho nedotkla.Skor som sa bala ci si budem dobre vediet vybrat medzi unisex/panskymi modelmi kedze su urcene skor pre muzov,a niesom moc velka zenska a ktomu aj ta slabsia kondicka(samozrejme stou sa da nieco robit).Asi by bolo lepsie nieco pozicat a vyskusat ale chcela som aj vyuzit zlavy v obchodoch.

18.03.2018 12:00:07 #27 

Gravedigger

>> #20, ˘Ö˘Krab, 17. 03. 2018 20:44:00

Porizovat si kratke lyze kvuli detem je zbytecna blbost.

S malymi detmi nikdy nebudes carvovat po hrane, protoze bys lehkemu diteti okamzite ujela. Budes lyzovat pomale smykane oblouky at uz v pluhu nebo paralelne. Na to jsou nejhorsi (jako na vsechno ostatni krome slalomu) slalomky. Naopak, dlouhe, mene krojene lyze pro toto neprinasi zadne omezeni.

Pokud budes jezdit s detmi na kratkych lyzich, zakonite skoncis u zataceni rotaci trupu a ramen, coz neni spravne a deti to budou po tobe kopirovat. Je to nazorne videt u ctyr z peti instruktorek na Cesko – Slovenskych horach.

Se dvema pary lyzi budes neustale resit, kde a jak budes lyzovat, ktere lyze si mas vzit, jestli si jit lyze vymenit, nebo dojezdit zbytek dne na tech, ktere mas. Budes tahat lyze navic do chaty, do auta, z chaty…

Ze budes mit na svrchni strane lyzi asi o 20% skrabancu vic, nez kdybys na tech lyzich s detmi nejezdila nema vliv ani na tu estetiku, natoztak na funkci.

18.03.2018 12:28:04 #28 

anetahlavacova132

>> #27, Gravedigger, 18. 03. 2018 12:00:07

Tak už som zmätená.Asi nakoniec bude najlepsia nejaka univerzalka.Naj­bližšie niečo odskúšam a podla toho sa rozhodnem.Dakujem za rady

18.03.2018 12:54:07 #29 

adam 1

>> #28, anetahlavacova132, 18. 03. 2018 12:28:04

Věřil bych Krabovi – #18 ,lyže typu gs jsou opravdu lepší na „lyžování“ . i na takovýh gs se dá jet sl. Jako univerzálky bych dooručil https://www.skibikecentrum.cz/…ezdove-lyze/ kvalitní lyže. Ale jak sama říkaš – vyzkoušej /pujč ,nebo kup a poprat se s tím ,člověk je přízpůsobivý tvor :-D

a

18.03.2018 15:22:08 #30 

˘Ö˘Krab muž

>> #25, alfi62, 18. 03. 2018 09:31:01

Na začiatok by som skúsil lyže s označenim,alebo typom SC(slalom carver)-nie lyžu s označením SL.A začal od dľžky tých 155 cm a asi ten max.167cm.Samá zbadáš,či môžeš isť ešte dalej s výškou lyže..Podstatné,aby lyža mala drevené jadro a možno u Teba aj 1 titanal.Zatiaľ dám len jeden typ,len pre info- to to je ženský motív. A možno ani nie pre info,ale už aj ako tip,ak dáš prednosť ženskému motívu.A určite by som nevyberal zo značky Lusti.Už tu raz prebehla diskusia na túto tému a nechcem ju znova otvárať.Ak by Ťa ešte niečo zaujímalo,rád poradím.

Alfi, chlape, jak asi pojede žena jejích rozměrů na standardním SC (třeba od Fischeru) v chlapské délce 167 cm? Bude se vozit a nikdy nic jiného. V té délce už by, dokonce i na běžné střední až kratší ne_úplně_slalomové oblouky měla mít GS lyže. Protože mužské SC prostě neprohne tak, jak by to udělal metrákový rekreant, o sportovcích nemluvě.

O lyžích Lusti si můžeš psát, co chceš, klidně debatu znovu otevři, bude to všeobecně podnětné, zvlášť, pokud přidáš nějaké nové zkušenosti s aktuálními modely. Zjistíme alespoň, jestli a kam se kvalita posunula za uplynulých pár let.

S několika hodně sportovními lyžařkami jsem se během let bavil o dámských lyžích. Tedy bavil: všechny měly na nohou buď závodní nebo pánské/unisex lyže, dámské ani jedna.
Abych nelhal, máme doma jedny opravdu dámské lyže, které vybočují z řady – Duel Only4Women 165cm, někdy se na nich zkusím svézt, rukometrickou tuhostí cca odpovídají chlapským slalomkám. (Přišlo mi, že závodní varianta 4Win byla dost pekelná, tak uvidím, co „odladili“ krom topsheetu.)

Stojím si za tím, že na sjezdovce, pokud nejsou díry nebo břečka po kolena, nemůže nic konkurovat závodním (a top sportovním komerčním) lyžím, přes všechna geometrická omezení, která tyto lyže mají a přes všechen vývoj, který se u univerzálek za poslední roky odehrál. Požitek z jízdy je prostě jinde.

Nevím, kolik žen doma máš, jak a na jakých lyžích jezdí. Já to mám jednoduché.
Moje manželka lyžuje spíš nic, než moc, ženské lyže ani slalomky ji nijak neuchvátily – a že má na výběr. A právě proto, že má na výběr, tak jezdí, na čem jezdí, ani na dámských lyžích, ani na slalomkách to není. Sama lety došla k poznání, že na délce záleží.

Moje dcera (22) je z jiného světa, miluje rychlost, miluje oblouky po hraně, ráda jezdila i na slalomkách, dokud měla na lyžování čas. Nezávodila, ale dejme tomu, že se lyžování několik zim věnovala dost intenzivně. Takže historie dost podobná anetahlavacova132. A proto, když s námi letos dokonce celé jedno dopoledne lyžovala, tak jezdila, na čem jezdila. Slalomky, chudinky, ležely v autě, na nohou neměla lyže dámské, ale ženské, aby si to lyžování užila, tedy podle svého pojetí.

Anetahlavacova32 píše, že jí nezáleží moc na vzhledu lyží, ale chce lyže pro kratší a střední oblouky, kondici dožene, (já dodávám) rychlost se vrátí. Pocit z dobré jízdy, který hledá, je v první řadě dán poměrem mezi sebeočekáváním a realitou lyžaře, pak botami, až pak lyžemi.

Slalomky na všechno, slalomky všem, slalomky do každé rodiny!
Dívám se pečlivě kolem sebe, letos jsem nikoho na slalomkách neviděl jet ani jeden slalomový oblouk, ba ani utažený střední oblouk á la GS, zato mnoho lidí SG oblouky (tedy většinou ještě o kousek větší), nějaké sjezdy se také našly, ba sem-tam na nich i někdo uspokojivě zvládal krátký smýkaný oblouk (střední už moc ne). Většina lidí se po svahu zmítala podél spádnice nebo na traverzech tak, že to s lyžováním ani s jízdou oblouky nemělo nic společného, přestože dotyční byli všichni evidentně zcela spokojení, jak se svým „výkonem“, tak s lyžemi.

Představa, že slalomky nějak vylepší lyžování, je mylná. Slalomky jsou na slalomové oblouky, tj. 1) krátké 2) zavřené 3) navazované 4) oblouky 5) po hraně, to všechno prosím bez výjimky a najednou. Na cokoliv jiného sportovního je na upravené sjezdovce lepší přiměřená komerční GS, tedy pro Anetu jsem doporučoval záměrně krátké a hodně točivé lyže – 170/16,6 (a navíc v měkčí řadě) rozhodně není sebevražedná kombinace pro ženu, která už někdy lyžovala (přestože před 10 lety). Pokud i komerční GS je moc (není), tak top-univerzálky podobné délky i R, jen budou o něco širší, čímž se zlepší jízda v oranici, ale o něco zhorší přehranění a pocit živosti.

Ještě k lyžování s dětmi. Jediná výhoda krátkých lyží se ukáže při manévrování ve frontách a nasedání na vlek a také při cestě od auta na sjezdovku. Nejde o samotnou jízdu.

Nalezené položky: 40 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.10.2018

Stöckli - novinky pro sezónu 2018/19

Švýcarská značka Stöckli přichystala pro nadcházejíc...
18.10.2018

Slalomky 2018/19: nejzajímavější lyže z letošních testů

Slalomka je silně vyhraněnou lyží a proto také lyží ...
18.10.2018

Atomic Backcountry

Se svojí kolekcí skitouringového vybavení Backland j...
16.10.2018

Obřačky 2018/19: nejzajímavější lyže z letošních testů

Obřačky jsou definitivně zpátky. Zpátky na výsluní, ...
15.10.2018

Finále Světového poháru 2019 bude hostit Andorra

Andorra je v posledních letech lyžováním posedlá a s...

Diskuze o lyžování

SLČR

dnes 09:46:24 od oblouk

Alpy - skipas zdarma aneb nejvýhodnější lyžování

včera 16:21:22 od Radek Holub - SNOW

[Recenze]: Horsefeathers Harper Kids sunny lime

19.10.2018 22:30:21 od honzaj.

Elan Amphibio 16 TI2 nebo GSX Master Plate

18.10.2018 13:03:22 od PetrAT

Sjezdové boty pro široké lýtko

18.10.2018 08:01:25 od headskitest

Délka lyží pro 5,5 letého