Pánský ekvivalent Dalbello Aspire LTD 99 - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské boty Pánský ekvivalent Dalbello Aspire LTD 99

Pánský ekvivalent Dalbello Aspire LTD 99

14.01.2015 09:07:14 #1 

aannubis

Zdravím,

loni jsem si pořídil Tecnica Demon 120 a to ke kombinaci 174cm/84kg a lyžím Speed Course Fluid 172cm/R15.

Po zhruba prvních čtyřech dnech se to už loni docela dalo, nějaký ten šestý den jsem v pohodě vydržel lyžovat celý den.

Nevím proč, ale letos se situace změnila. S nejtenčími kompresními podkolenkami smartwool (jsou tenčí, než obyčejné společenské ponožky) jsem nebyl schopný v botách vydržet ani prvních pár dopoledních jízd.

Problém byl s levým nártem, tlačí shora, u obou nohou malíková hrana – hooodně tlačí, dále po jízdě (vždy 2.6km sjezdovka na Hochwurzen, Schladming) extrémní bolest chodidla, zejména v oblasti vnější strany a plosky za prsty.

Asi se mi přes léto změnila noha :-(

Nevydržel jsem, nechal Tecnicy na hotelu a vyrazil do půjčovny. Se slovy „I want something comfortable“ mi pán vrazil do ruky dámské Dalbello Aspire LTD 99 – FI 105, šířka 105mm. Podle čísel na botičce a skeletu jsou rozměry na délku víceméně totožné s Demony.

Ta dámská bota mi seděla perfektně, nikde netlačila, pata se nehýbala, nic netlačilo, nic se neodkrvovalo.

Pravda je, že byly už na můj vkus trochu měké, ale to se asi s mojí vahou není čemu divit. Jde mi spíše o to kopito Dalbella, které mi vyložině sedlo.

Dokážete poradit pánský ekvivalent s FI cca 100–110 a podobným kopitem? FI120 u Demonu už pro mě byla troch hranice, vyzkoušel jsem si, ale znovu do toho zatím asi nepůjdu.

Dodám, že v obou případech jsem v botách měl na míru dělané vložky Sidas.

14.01.2015 09:22:15 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, aannubis, 14. 01. 2015 09:07:14

… kopyto, klopýtat, třpytit se, zpytovat, pykat … jak pěkně seřazeno.

Asi bych spíš uvažoval nad úpravou stávajících bot Tecnica, vyjde to levněji. Podle toho, jak a v čem jsi sportoval/nes­portoval přes léto a jak se změnila/nezměnila Tvá hmotnost, mohly se Ti výrazně změnit i nohy nebo to, jak se je při lyžování snažíš používat.
Bolest plosky se úpravou skeletů může vyřešit také, změní se rozložení tlaku na kosti a práce šlach a svalů. V Sidasech problém asi nebude, když jsi je měl v obojích botách.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

14.01.2015 09:36:13 #3 

aannubis

>> #2, ˘Ö˘Krab, 14. 01. 2015 09:22:15

No jo, teď už to kopito vypadá otřesně :-)

Půl centimetru šířky navíc, aby bota seděla se mi zdá dost, je to možné dosáhnout úpravou skeletu?

Že by to bylo levnější je mi celkem jasné, ale dám do toho klidně víc, když budu 100% vědět, že budu na sjezdovce spokojený celý den :-)

15.02.2015 18:36:56 #4 

aannubis

Tak po vytažení na malíkové hraně (levá o 4–5mm, pravá o 3–4) je to super. Levá už je jako v peřince, pravou možná ještě nechám o milimetřík vytáhnout.

Posledním problém mám ale s vnitřním kotníkem pravé nohy – v podstatě neustále cítím bolest před-pod vnitřím kotníkem. Není to tak nesnesitelná bolest, jako předtím od malíkové hrany, ale je to dost velká bolest na to, aby mi znemožňovala se naplno opřít do vnitřní hrany pravé lyže. Je to bohužel cca v místě, kde má bota kloub. Je možné v tomto místě ten tlakový bod nějak řešit?

15.02.2015 20:22:42 #5 

HonzA_ muž

>> #4, aannubis, 15. 02. 2015 18:36:56

Vyndej si botičku ze skeletu, z botičky vyndej stélku, tu dej zpátky do skeletu a stoupni si na ní. Prohlídni si, co ti dělá ten problém a uvidíš. Buď tam bude něco, co jde odfrézovat, nebo něco, co jde vytáhnout a nebo s tím nepůjde hnout…

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy