ostrá allmountain? Volkl RTM 84 nebo Volkl Code L ? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - osobní zkušenosti a recenze ostrá allmountain? Volkl RTM 84 nebo Volkl Code L ?

ostrá allmountain? Volkl RTM 84 nebo Volkl Code L ?

11.11.2015 14:54:11 #1 

maryys muž

Zdravím pánové a dámy, taková klasická zde otázka do diskuze, nicméně hledal jsem a hledal srovnanání a nenašel. Máte prosím někdo zkušenosti s těmito lyžemi? Hledám pro tátu kvalitní, tvrdý lyže, které se neztratí ani v jarní břečce či napadaném neurolbovaném prašanu, kdesi na francouzských svazích. Ještě se mi zamlouvají Sporteny Iridia 6 a možná Dynastary POWERTRACK 84. Díky!

11.11.2015 19:09:46 #2 

HonzA_ muž

>> #1, maryys, 11. 11. 2015 14:54:11

Tvrdý lyže a břečka nebo čerstvý prašan to nebudou úplně ty nejlepší kombinace.

Stejně tak máš docela nesourodě vybrané lyže. Jestli je pro tebe priorita francie, prašan, břečka – tak bych řekl že šířka a délka je to co hledáš.

Takže bych doporučil projít nějaké testy allmountainů, rozmyslet si v jakých podmínkách a jakým způsobem táta převážně jezdí, přidal k tomu váhu a preference značky a voilá, lyže by měly být vybrané.

Jestli chceš doporučení konkrétního typu, budeš muset přidat více podrobností (viz výše).

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

11.11.2015 19:12:04 #3 

PetrAT muž

Dynastary POWERTRACK 84
Ta už se tu zmiňovala a je myslím i ve Snow testu
Na tvrdu jí to moc najde , takže bych ji „ostrou AM“ nenazval

12.11.2015 11:34:13 #4 

maryys muž

Díky za info. Jsem si vědom, že hledám lyži, která v podstatě neexistuje. S Volklema jsem měl zatím dobré zkušenosti, většinou kde u daného typu tvrdili, že jsou tvrdé, tak i byli. Což u některých jiných značek se mi nepotvrdilo ( líbí se mi Stockli AX nebo Kneissle, ale za jejich cenu si koupí človek Volkle dvoje). Je to dárek k Vánocům, testování tak bohužel není možné. Abych to teda lehce zkrátil, táta je velmi dobrý lyžař, na 60 let v dobré kondici, 183, 83 kilo, takže uvažuju určitě o 175 a výš. Samozřejmě jezdí v podstatě na sjezdovce, když je ale jak jsem psal prašan, tak to lupne vedle sjezdovky. Ale to je v poměru k pistě zanedbatelné. Spíš uvažuji o lehce širším středu lyže, vím, že Code jsou na sjezdovku primárně, ale líbily se mi, proto jsem se ptal na zkušenosti od zdejších lyžařů. Ty RTM nevím jestli nejsou až moc široké. Ještě si tu někdo chválil Dynastary chrome 78, tak zjistuji a hledám:)

12.11.2015 11:53:59 #5 

inej muž

Měl jsem to štěstí RTM 84 a Dynastar 84 testovat na Pomezkách. Šířky se určitě nemusíte bát. Myslím, že v obou případech byly vyrobeny s cílem prodat někomu takovému jako tatínek. Obě lyže jsou velmi příjemné, poslušné a přitom drží v rychlosti. Volkl je přece jen o dost sportovnější lyže, nakonec to potvrzují snad všechna hodnocení v testu. Na půl cesty mezi oběma je výtečná Scott the Ski. přeji dobrý výběr :-D

13.11.2015 08:53:30 #6 

PetrAT muž

tady je ta Dynastára v testu http://www.snowmagazin.sk/…nu-20152016/

13.11.2015 10:23:46 #7 

terkad žena

Tyjo, RTM (cislo nevim, ale myslim, ze 84 to byt mohlo) jsem zkousela na jare na testovani a vracela jsem to smahem, ze uz to nechci vidět :) Oproti tomu zminovana Scott the ski byla parádní. Podminky byly v kombinaci ledu a mokreho bodrelu a muld, proste jaro, kdy to v oci zmrzne na led a dopoledne se uz zacne opirat slunicko. RTM mi vubec nedrzela, vibrovala, fuj…

13.11.2015 10:43:30 #8 

maryys muž

díkys, tu RTM jsem taky už vyřadil. Ale je možné, že si zkoušela nějakou nižší verzi. Na Scott mrknu, zatím se přikláním k ty Code L, podle všemožných recenzí, ikdyž je teda primárně na sjezdovku.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy