Volkl Code Speedwall L Uvo pro "jen" pokročilého? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Volkl Code Speedwall L Uvo pro "jen" pokročilého?

Volkl Code Speedwall L Uvo pro "jen" pokročilého?

20.11.2015 23:42:46 #1 

terkad žena

Nedávno jsem tu řešila lyže pro sebe, z tria Volklu vyhrály Code Speedwally S Uvo, zatím jen premyslim, jestli vzít za 8800 testovacky nebo za 13900 loňské, ale nové. Každopádně mě čeká ještě jeden výběr, a to pro mého drahého. Platit to teda bude on, ale vybrat to mám já. Doteď jezdil na cemsi měkkém, starém, krátkém a rád by něco lepšího, na čem se neprerazi. Cenový limit je cca 10 tisic. Našla jsem testovací Volkl Code Speedwall L Uvo, ale bojím se, jestli to na něj nebude moc. Měří 175 cm, lyze mají 171. Váží cca 80–85 kilo, kondicku má a na lyžích sjede všechno. Horší je ten styl, no, radši se nedivat, celkem na tom vlaje, jede v zaklonu, holemi ohrožuje okolí, nohy od kolen do acka a zatáčí převážně hozenim zadku a překročením ramen do oblouku:) Ale neboji se, to bych se zas od nej mohla ucit ja, ktera si dava rok od roku vetsiho bacha :) Rada bych ho letos něco priucila, takže bych ráda lyže, na kterých mu to půjde, nebude se s nimi muset prát a přitom něco vydrží a podrží ho i v horším sněhu. Jezdit budeme z 99% na sjezdovce, půl na půl Alpy a ČR. Uvažovala jsem i o nějakých treba lonskych Amphibio Elanech. Požadavek z jeho strany je na trosku širší lyže, viz právě ty Code. Požadavek na Volkl tu určite není, takže budu ráda i za tipy na cokoli jineho. Diky moc.

21.11.2015 06:09:00 #2 

HonzA_ muž

>> #1, terkad, 20. 11. 2015 23:42:46

„Rada bych ho letos něco priucila, takže bych ráda lyže, na kterých mu to půjde, nebude se s nimi muset prát a přitom něco vydrží a podrží ho i v horším sněhu.“

A chce to on také nebo je mu dobře tak jak jezdí dnes?

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

21.11.2015 06:18:23 #3 

HonzA_ muž

>> #1, terkad, 20. 11. 2015 23:42:46

A abych také přidal nějaký tip – Lusti CCT nebo CCT Wide. V délce alespoň těch 171. Může být i 176.

http://www.lusti.cz/…sportovni-41

21.11.2015 07:30:25 #4 

terkad žena

Jo, to on by se právě rád něco přiučil, takže buď ho budu trochu usměrňovat já, nebo ho na chvíli předám někomu nezaujatému z řad instruktorů :) Myslis tedy, že ty Lusti budou lepší, než Volkly? Nikdy mi jejich lyze neprisly do ruky, tak nevím, co si představit.

21.11.2015 07:39:28 #5 

HonzA_ muž

>> #4, terkad, 21. 11. 2015 07:30:25

Napsala jsi: „Požadavek na Volkl tu určite není, takže budu ráda i za tipy na cokoli jineho“, tak jsem napsal tip na něco jiného.

U těch Voelklu je tip&tail rocker, který lyži efektivně zkracuje. Nejezdil jsem je a tak ti neřeknu jestli je to v pohodě nebo spíš ne.

Na druhou stranu, jestli teď má nějaké rozměklé srágory, tak cokoliv bude lepší…

21.11.2015 07:52:01 #6 

terkad žena

Však jo, jsem rada za tip na něco jiného. Já zas nejezdila Lusti, tak nejsem absolutně schopna posoudit, co od toho cekat. Na druhou stranu, podle toho, co jsem tu zatím přečetla, tak Lusti umí dobře lyže a ty zřejmě víš, co píšeš. Samozřejmě jsem ve výběru ovlivněna tím, co sedí mne, proto jsem navrhla ty Volkl. Uvažuju i nad již v minulé diskuzi zminenyma Code uvo red. Přijdou mi jako o pid větší univerzálka než speedwall a taky trochu mekci. A navíc si je budu moct půjčovat, což by se mi taky občas líbilo :)

21.11.2015 08:45:31 #7 

Marek Bednář muž

1. pokud ho lyzovani ,,bavi,, a chce se opravdu zdokonalovat, tak bych v prve rade zacal nakupem kvalitnich lyzaku a k tomu bazarove lyze. Kvalitni lyzaky tipuji na cca 8 tis. Kc + uprava skeletu. Prvni sezonu na bazarovych lyzich proto, protoze nakup nove drahe lyze naslepo nemusi vyjit a cloveku dana lyze nemusi sednout. Hodne stredisek ma testcentrum lyzi a na zaklade testovani bych pripadne v dalsim roce koupil tento model za vyprodejni cenu a nebo se najde i bazarovy kousek dane lyze za super cenu a nebo zjisti, ze mu ta prvni bazarova lyze vyhovuje a nic ve finale kupovat nebude. Kazdopadne lyzaky a lyzarska technika je nejdulezitejsi faktor.
  2. pokud nekoho bavi lyzovani stylem, ze sjede kopec a radeji se vidi na baru, tak tam je uplne jedno co si dany clovek koupi.
Augment SL Pro F10 & Fischer F110

27.11.2015 13:17:11 #8 

terkad žena

Tak muz si nakonec vybral Elanky:http://www.hope-sport.cz/…-15/d-76616/ ve 168 cm. Teta je z podobnych nadsena, ja uz mene, ale snad mu budou vyhovovat. Skoro vse bude lespi jak jeho soucasne Sporten Spider ve 160 cm. A za usetrene penize pry pojedeme na hory, takze vlastne super vysledek :)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy