Poprvé - na lyžích nebo snowboardu? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Sjezdové lyže - poradna před nákupem Poprvé - na lyžích nebo snowboardu?

Poprvé - na lyžích nebo snowboardu?

04.01.2016 14:10:04 #1 

Alison

Dobrý den, na konci měsíce ledna jedu s přítelovou rodinou na hory, jelikož jsou všichni „zimosportovně“ založení nemůžu přece otálet někde na chalupě, ale radši vyjdu vstříc nové výzvě. Je mi dvacet a nikdy jsem na lyžích či snowboardu nestála. Poslední roky jsem celkem sportovně založená, ale na hory jsem se nikdy předtím z finančních a zdravotních důvodů nedostala. Chtěla bych se teda zeptat, co je „jednoduší“ zda lyže či snowboard pro holku, co je trošiličku prkenná. :D Jedeme pouze na prodloužený víkend, ale přece jen bych to chtěla zkusit, když už. Také bych se chtěla zeptat co za zimní oblečení budu potřebovat? Jsem v tomhle opravdu laik a čím více se mé druhé rodiny ptám tím víc mi častěji odpovídají „to bude dobrý, nic moc toho nepotřebuješ.“

Moc děkuji za radu a snad jsem dotaz vložila do správné sekce.

Ještě doplňuji, že jsem v květnu měla výron kotníku.

04.01.2016 14:15:35 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, Alison, 04. 01. 2016 14:10:04

Nic moc opravdu nepotřebuješ. Podle toho, jestli si chceš omlátit kostrč, narazit zápěstí a ramena nebo poškodit vazy v kolenou, si zvol snb nebo lyže.
Ale jestli jsi trošičku prkenná, tak raději prkno, budete si tak nějak bližší, nejlépe doplněné o fungující chrániče zápěstí (klidně stačí ty k in-line bruslím a připnout přes rukavice).
Skoro bych doporučil – je-li to úplně poprvé a má se to stát častější kratochvílí – zaplatit si instruktora.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

04.01.2016 14:42:44 #3 

Myval muž

Ja si myslim, ze pro uplneho zacatecnika je snowboard obtiznejsi. Mit obe nohy „pevne spojene“ a stat bokem ke smeru jizdy je zezacatku hodne neprirozene (pokud clovek nema zkusenosti ze skateboardu nebo surfu). A taky spousta veci nejde udelat, nebo jen velice obtizne (pro zacatecnika). Treba zastavit a minutu stat na miste (na skororovine),pak se odrazit hulkama a rozjet, atd…

Jezdim na obojim a i svoje deti jsem vicemene ucil na obojim.

Nejlepší je TLUSTÁ ( lyže :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy